Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за котел на пелети

    Искам да споделя впечатленията си за преминаването от въглища на пелети.

    Последните 2 зими горях въглища. Сутрин палех 20кг, и след 12-15часа, трябваше отново да зареждам, или паля отново.
    Да не говорим за почистването на котела,което ми отнемаше около 1,5ч всеки уикенд. От там изхвърляне на пепел, и после 1 час в банята-ужас!

    Това лято решихме да рискуваме и сложим пелетна горелка. Предварително още при монтирането на котела се бях уговорил с фирмата,която го монтира да бъде пригоден за добавяне на такава горелка.
    И ето преди 2 месеца се сдобихме с така наречената пелетна горелка.
    Като цена не е никак евтина, но пък вече няма хамалогия по палене, чистене, поддържане.
    Работи също като климатик. След задаването на градусите,тя си ги гони,като се разпалва или изключва когато е необходимо.
    От друга страна цената на пелетите не е много по-различна от на въглищата,а рахата е пълен.

    Затова, препоръчвам на всеки,който може да си позволи или все още не е сигурен в качествата на пелетите да не се съмнява!
    С малкия си опит към момента,бих отговорил на всеки въпрос стига да мога да бъда полезен.

    П.С. Не продавам нито горелки,нито пелети и не правя реклама на някой!

  • #2
    От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

    Съотношението в кг.Въглища-Пелети,имаш ли идея какво е?Каква ти е горелката?
    Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

    Коментар


    • #3
      От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

      Първоначално публикуван от giavol Преглед на мнение
      Съотношението в кг.Въглища-Пелети,имаш ли идея какво е?Каква ти е горелката?
      За да не правя реклама ще кажа само,че е българска и е до 25KW.
      А иначе, на въпроса ти-преди изсипвах по 1 чувал въглища около 20кг, и караха около 12 часа на 60-65 градуса вода.След това обаче, процедурата по паленето се повтаряше.
      Сега слагам в контейнера 3 чувала от по 15кг,и горят около 3 дена почти нон-стоп.
      В крайна сметка няма нагар по котела,почти няма пепел-около една малка лопатка на 2-3 дена. Почистването става за 30 секунди.
      Първоначално купих 1 тон за 330лв, и мисля че ще изкара повече от 40 дена.

      Коментар


      • #4
        От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

        Ей човеко да си жив и здрав че си пуснал тази темичка!!!
        Аз съм сега на този хал и направо съм се побъркал от тоя котел.
        От както съм го купил бял ден не съм видял,станах на кюмюрджия.
        Надолу,нагоре,чисти изхвърлях направо се побърках,дадох 5 бона за парно да ставам роб.
        Кажи ми моля те дали може да се монтира на всеки котел такава горелка.
        Моя е италиянски"SIME"25KW.
        Дано да погледнеш темата!
        Мерси!

        Коментар


        • #5
          От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

          Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
          Ей човеко да си жив и здрав че си пуснал тази темичка!!!
          Аз съм сега на този хал и направо съм се побъркал от тоя котел.
          От както съм го купил бял ден не съм видял,станах на кюмюрджия.
          Надолу,нагоре,чисти изхвърлях направо се побърках,дадох 5 бона за парно да ставам роб.
          Кажи ми моля те дали може да се монтира на всеки котел такава горелка.
          Моя е италиянски"SIME"25KW.
          Дано да погледнеш темата!
          Мерси!
          Здравей колега.
          И аз също като теб бях роб,кюмюрджия, но "само" за 2 зими слава Богу.
          Та на въпроса ти:
          Когато купувах котела,моя е Юнкенрс,държах да има опция за монтаж на пелетна горелка.
          А тази опция се изразява в това,че след като купих пелетната горелка, хората дойдоха откачиха старата вратичка(тази ,която регулира притока на въздух за горенето)с нова-те си я носеха, на която се монтира самата горелка. От вътре имах и гребен-този на който се изсипваха въглищата, този гребен го изкараха и стои в един кашон.
          Пробата беше направена ,като изсипаха в една кофа малко пелети, и потопиха в нея шнека.
          Всичко отне около 1 час.
          Иначе за горенето и разхода. Имам 2 двойни радиатора, плюс 5 единични , плюс 150л. бойлер,плюс 2 лири. Цялата ми къща е 220кв.м. Запалих някъде в началото на Октомври,и до момента НЕ съм изгорил 2 кубика т.е 122торби по 15кг. Всъщност имам още около 40 торби.
          Направих си бункер от гипсо-картон, пъхнах шнека и се родих.
          На една седмица чистя по около 300-400грама нещо като пепел. Става за 3 минути.

          За името на фирмата ,която ми монтира всичко ще ти пиша на лично заради правилата на форума.

          А, и забравих- цената на пелетите се определя от сезона , в който ги купуваш. Аз купих на 330лв/тон, сега са около 380-400лв/т, но през лятота са под 300, така че НЕ СЕ ЧУДИ. Няма по-голям рахат.

          Коментар


          • #6
            От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

            И на мен ми предстои да купувам котел за двуетажна къща!Та мисля да е на пелети /или комбиниран?Около 200 кв. отопляема площ две бани 200 литров бойлер!Сега в апартамента имам локално парно с котел на дърва и въглища и вече ми писна от този допотопен начин!


            Ако може да споделите мнение кой според вас е оптималния вариант като цени и модели
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #7
              От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

              Малко встрани от темата, но все пак да попитам и аз. Чух от някъде , че имало в Румъния около Гюргево нейде завод за пелети с по-добри цени и качества. Някой да има повече информация?
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #8
                От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                И аз малко в страни : колко тежи 1 кубик пелети?

                Коментар


                • #9
                  От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                  Една питанка, да не отварям нова тема, има ли някой идея дали на този котел може да се направи този тунинг?
                  Какво и колко горе долу ще излезе като сметка?

                  Котела е DeDietrich, чугунен:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpeg
Прегледи:1
Размер:67.1 КБ
ID:5321995
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • #10
                    От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                    Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                    И на мен ми предстои да купувам котел за двуетажна къща!Та мисля да е на пелети /или комбиниран?Около 200 кв. отопляема площ две бани 200 литров бойлер!Сега в апартамента имам локално парно с котел на дърва и въглища и вече ми писна от този допотопен начин!


                    Ако може да споделите мнение кой според вас е оптималния вариант като цени и модели
                    Незнам какво имаш в предвид под "комбиниран",но повечето котли,които са на твърдо гориво работят с всичко що е твърдо. Дърва, въглища,пелети, еко брикети.
                    Единственото условие е да има възможност да му се сменя вратата, с такава за горелката.
                    Ако си на въглища или дърва ти трябва "гребена",който е вътре, и на който падат въглищата и дървата. Когато се минава на пелети той се маха, защото няма нужда от него. Пелетите не падат върху него.
                    Не знам обаче, ако се купи котел,който да е само за пелети, дали може да се сложи такъв гребен при необходимост да се мине пак на дърва и въглища.
                    Най-добрия вариянт е да е комбиниран. Не се знае какво може да ти се наложи след време да гориш.

                    Коментар


                    • #11
                      От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                      Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                      Една питанка, да не отварям нова тема, има ли някой идея дали на този котел може да се направи този тунинг?
                      Какво и колко горе долу ще излезе като сметка?

                      Котела е DeDietrich, чугунен:

                      [ATTACH=CONFIG]388272[/ATTACH]
                      Не може да не коже.
                      Сваля се вратата, и се подменя с такава за горелка.
                      Дори си мисля,че тази която сложиха на моя котел е правена в БГ от ламарина,което всъщност не е много трудно.
                      На 99.9% мисля ,че ще стане

                      Коментар


                      • #12
                        От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                        Малко встрани от темата, но все пак да попитам и аз. Чух от някъде , че имало в Румъния около Гюргево нейде завод за пелети с по-добри цени и качества. Някой да има повече информация?
                        За Румъния незнам,но едно е сигурно. През лятото има чист (бял) талаш от дъскорезниците, от него излизат най-качествените пелети. Когато той започне да привършва , а търсенето се увеличи, производителите започват да правят пелети от каквото има. Кори,клони и какво ли не.
                        В пелетите от кора има доста "пясък",който не изгаря и се налага малко по-често почистване.
                        Мен ме посъветваха да купувам пелети лятото заради качеството и цената.

                        Коментар


                        • #13
                          От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                          Една питанка, да не отварям нова тема, има ли някой идея дали на този котел може да се направи този тунинг?
                          Какво и колко горе долу ще излезе като сметка?

                          Котела е DeDietrich, чугунен:

                          [ATTACH=CONFIG]388272[/ATTACH]
                          Moя е подобен SIME италия и в момента ще се мъча да го преустроивам.Ще споделя всичко подробно само да се справя.
                          Даже и Тео ще помогне с най добрите идеи от опит.

                          Коментар


                          • #14
                            От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                            Най добре май наистина е да е комбиниран е да гори както дърва и въглища така и пелети.......но какъв-мнения че ще се харчат едни пари!В моя град даже се произвеждат такива.....май ще се поразходя да сондирам мнение!Пък и Румъния ми е близко и имам два камиона та......
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • #15
                              От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                              Така изглежда моя котел, само дето търговската му марка вече е друга, пак на БОШ.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X