Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
    А цената видя ли? ~2450 еуро
    В действителност - на снимките са различни модели с различен апетит...
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

      Първоначално публикуван от teopajero Преглед на мнение
      Здравей колега.
      И аз също като теб бях роб,кюмюрджия, но "само" за 2 зими слава Богу.
      Та на въпроса ти:
      Когато купувах котела,моя е Юнкенрс,държах да има опция за монтаж на пелетна горелка.
      А тази опция се изразява в това,че след като купих пелетната горелка, хората дойдоха откачиха старата вратичка(тази ,която регулира притока на въздух за горенето)с нова-те си я носеха, на която се монтира самата горелка. От вътре имах и гребен-този на който се изсипваха въглищата, този гребен го изкараха и стои в един кашон.
      Пробата беше направена ,като изсипаха в една кофа малко пелети, и потопиха в нея шнека.
      Всичко отне около 1 час.
      Иначе за горенето и разхода. Имам 2 двойни радиатора, плюс 5 единични , плюс 150л. бойлер,плюс 2 лири. Цялата ми къща е 220кв.м. Запалих някъде в началото на Октомври,и до момента НЕ съм изгорил 2 кубика т.е 122торби по 15кг. Всъщност имам още около 40 торби.
      Направих си бункер от гипсо-картон, пъхнах шнека и се родих.
      На една седмица чистя по около 300-400грама нещо като пепел. Става за 3 минути.

      За името на фирмата ,която ми монтира всичко ще ти пиша на лично заради правилата на форума.

      А, и забравих- цената на пелетите се определя от сезона , в който ги купуваш. Аз купих на 330лв/тон, сега са около 380-400лв/т, но през лятота са под 300, така че НЕ СЕ ЧУДИ. Няма по-голям рахат.
      Колега понеже съм новобранец, нямам право на някои функции във форума, моля изпрати ми на ЛС телефон за връзка - темата ме интересува
      Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
      За област Габрово 0886843836

      Коментар


      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

        Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
        Баща ми е дърворезбар и произвежда известно количество талаш, което влиза в котела под форма на самоделни брикети, плътно завит в лист от вестник, покрай дървата. А познати - дърводелци, които генерират по големи количества стърготини, ми казаха следната технология:

        Слагаш в средата едно голямо дърво и около него талаш, много плътно се натъпква, палиш с горно горене и ефекта бил цял ден едно дърво и талаша... не съм пробвала, само на доверие /подобна е системата и в средата перфорирана тръба, наоколо талаш/
        Проверно работи !
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
          Баща ми е дърворезбар и произвежда известно количество талаш, което влиза в котела под форма на самоделни брикети, плътно завит в лист от вестник, покрай дървата. А познати - дърводелци, които генерират по големи количества стърготини, ми казаха следната технология:

          Слагаш в средата едно голямо дърво и около него талаш, много плътно се натъпква, палиш с горно горене и ефекта бил цял ден едно дърво и талаша... не съм пробвала, само на доверие /подобна е системата и в средата перфорирана тръба, наоколо талаш/
          Моите Баба и Дядо/лека им пръст/, че ги споменавам, в едни далечни години, в едно село Сенник имаха такива печки и топлеха зверски. Печката беше с казанче, което имаше на дъното заварена тръба/радиус/, слагаше се едно специално дърво, което запушва дупката на тръбата и около него се сипва талаш, като от време на време с едно друго дърво, го набивахме. Вадиш дървото внимателно и в дупката пускаш няколко въглена. С едно казанче 70/30см. 12часа.
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

            1.2 ч. ще е световен рекорд ако изкара.Иначе това е принципа на трицарката.За 12г. сигурно имам хиляди кубици изгорени по този начин.А колко варели направени на печки и стопени вече не помня.

            Коментар


            • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

              Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
              Цената ще падне,ако си ги правиш сам.Ако някой ще ти ги продава,едва ли.Същото е и с дървата,и с въглищата.

              http://www.lzm-inc.com/wood-pellet-m...00b-p-160.html
              Дизелов Jeep, не е Jeep.

              Коментар


              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                Абе нещо китайски машинарийки не ми вдъхват доверие. Не че нещо - просто предубеденост, в която съвсем спокойно може и да не съм прав.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                  Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                  А някой знае ли на каква цена са тези Китайските преси и могат ли да се купят в България ?

                  Коментар


                  • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                    Талаша гори перфектно и развива висока температура. Аз горя около 17 кубика дърва на сезон и от тях събирам от 15 до 20 чувала талаш(зависи колко са големи чувалите). После ги пълня в ПВЦ торбички и покрай дървата ги изгарям и тях. Сметнал съм че от кубик дърва при рязането се губят около 30 кг. талаш. При 17 кубика си е 500 кг. Вярно е че бързо изгаря, ама за около 5 мин. от една торбичка талаш, температурата на водата в системата ми скача с 10 градуса. Това с дърва не мога да го постигна за толкова време. И аз съм си мислил за начин за автоматично подаване на талаш, но не знам дали е възможно.

                    Коментар


                    • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                      Ние също си ползваме талаш/трина, само дето не си играем да го пъхаме в торбички, а слагаш ред дърва (това като вече се е поразгоряло) хвърлях няколко лопати трина, после пак дърва и т.н. Това го практикуваме и на трите котела, всичките са пиролизни, ама ги "ядът" . Е по-често трябва да се чисти, трябва да имаш къде да "паркираш" и трина и дърва, ама и на трите места има място.
                      Една година бащами беше взимал на някакви смешни стотинки пепел от въглища и го мешаше с трина, ама тогава чистенето беше още по-често.
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                        Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение

                        Това е: [ATTACH=CONFIG]419948[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]419949[/ATTACH]

                        Много добро решение е ако на човек му предстои изграждана на нова инсталация!
                        Предстои ми покупка на нов котел. Интересувам се точно от такъв(комбиниран). Около 30 киловата. Дайте насока-марка, качество, цена?
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                          Предстои ми покупка на нов котел. Интересувам се точно от такъв(комбиниран). Около 30 киловата. Дайте насока-марка, качество, цена?
                          Например тук:http://www.klivento.net/Котли-на-пелети-151/bg/products

                          Коментар


                          • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                            Приятелю,и ти ли влизаш в "играта"?

                            Звънни ако искаш

                            0889 446 448

                            Коментар


                            • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                              Нещо много скъпи тези пелети: http://kamini-italia.com/пелети
                              468 лв. крайна цена за тон. А за транспорт?
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                                Че те сега искат и за дървата по 100 лева.На Топливо въглища Дон-бас са 480лв тон-излизат с номера че Дунава е замръзнал.
                                Сега всичко което се ползва за отопление е нереално високо.Само закъсали дават такива пари.
                                Българска работа,босия се ...в тръните,бония на легло!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X