Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

    Еми и така да е.5 човека по 6 тона горе долу на човек=30тона. От където и да го погледнеш си е сериозен производ.
    Това в нечий двор не виждам как ще стане.Така че отиваме в наем на производствено помещение и склад.И всичките тия стотинки се трупат на пелетките.
    Отделно инвестицията я виждам по около 3К на човек.

    Коментар


    • #77
      От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

      Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
      .... цената на пелетите е необосновано висока...
      За съжаление или за радост сме в нещо, което му казват пазарна икономика, макар, че аз мисля по друг начин. Та след като на определен производител му свършва стоката на 400+ лева за тон пелети - значи не е необоснована, а съвсем обоснована даже. Той не е единствен на пазара. След като спре търговийката - ще свали цените, няма къде да иде.

      Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
      Отделно инвестицията я виждам по около 3К на човек.
      Даже повече.
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #78
        От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

        И тука ще стане като с GSM-ите.За сега са малко производителите и си командват цената като си искат.
        Не знам не разбирам обаче не може един тон дърва да струва около 80-90 лева а един тон пелети 350 лева.
        Ще се дробят плътни дърва ако трябва.
        Ако има акерни машини който да произвеждат количества съм сигурен че цената ще е друга.Суровини има.Складове също.
        Май още никой в България не е взел тази работа присърце-аз съм малък и немога!!!

        Коментар


        • #79
          От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

          Производителите не са малко. Ама никак даже.
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #80
            От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
            И тука ще стане като с GSM-ите.За сега са малко производителите и си командват цената като си искат.
            Не знам не разбирам обаче не може един тон дърва да струва около 80-90 лева а един тон пелети 350 лева.
            Ще се дробят плътни дърва ако трябва.
            Ако има акерни машини който да произвеждат количества съм сигурен че цената ще е друга.Суровини има.Складове също.
            Май още никой в България не е взел тази работа присърце-аз съм малък и немога!!!
            Нещо не се разбираме.
            Идеята на пелетите е да бъдат направени от отпадъчна суровина.Ако почнеш да дробиш дърва,няма да излязат на 400+ обаче ще са много близо до тази цена.И тогава ти остава кефа от това да не правиш нищо а котела да ти гори.
            Четох за сръбска фирма занимаваща се с обработка на кафе.Имали отпадъчен продукт около 150т на сезон.Правят го на пелети и суровината им стигала за около 3 месеца .Ето това може би е начина.

            Коментар


            • #81
              От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              Производителите не са малко. Ама никак даже.
              Но не са достатъчно,за да стане цената под 250лв.
              Далеч съм от идеята да стъпвам на тоя пазар.Топля 70 квадрата с 340лв за сезон и то не с НАСА-технология,а с Направи си Сам.Къщата ми не изолирана,а дървата си ги купувам.За мен отговора е в подписа ти.Мога да го перефразирам така"Ако искаш да не плащаш много,трябва да увеличиш познанията си".Та в тоя ред на мисли,една гатанка.Кое е повече:един тон сух пясък или един тон мокър пясък?

              Коментар


              • #82
                От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                "Ако искаш да не плащаш много,трябва да увеличиш познанията си".
                Ами аз си мисля, че това е един вид самозадължение на всеки прогресивно развиващ се индивид.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #83
                  От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                  Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
                  И тогава ти остава кефа от това да не правиш нищо а котела да ти гори.
                  Златни да са ти устата!Това ми е мечтата!
                  Че ти да не мислищ че аз за друго си слагам пелетен котел.
                  Изобщо никога не съм си и помислял че ще ми е по евтино.На мен досега дървата са ми биле почти безплатни обаче ми писна да ставам кюмюрджия.
                  20 куб.м дърва струват 1100-1200лв.Предполагам че 5 тона ще ми стигнат,ако се купят лятото ще са ми 1500лв.
                  За 300лв не можете да си нарежете,нацепите и приберете дървата.

                  Коментар


                  • #84
                    От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                    А ще имали откъде да ги купиш, къде да ги съхраниш и с какво качество ще са ? Защотото ако се окажат некачествени пак ще си кюмурджия и то бая повече огколкото на дърва.

                    Коментар


                    • #85
                      От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                      Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                      Златни да са ти устата!Това ми е мечтата!
                      Че ти да не мислищ че аз за друго си слагам пелетен котел.
                      Изобщо никога не съм си и помислял че ще ми е по евтино.На мен досега дървата са ми биле почти безплатни обаче ми писна да ставам кюмюрджия.
                      20 куб.м дърва струват 1100-1200лв.Предполагам че 5 тона ще ми стигнат,ако се купят лятото ще са ми 1500лв.
                      За 300лв не можете да си нарежете,нацепите и приберете дървата.
                      Да се върнем пак на този въпрос: Отделената енергия от 20 куб.м. дървесина равнява ли се на тази от 5 тона пелети?
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #86
                        От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                        Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
                        А ще имали откъде да ги купиш, къде да ги съхраниш и с какво качество ще са ? Защотото ако се окажат некачествени пак ще си кюмурджия и то бая повече огколкото на дърва.
                        Tи сега искаш да ме откажеш ли?
                        До сега лошо за този вид гориво не съм чул.Предполагам че имаш нещо впредвид.Ако си патил кажи но ако, споделяш предположения.

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Да се върнем пак на този въпрос: Отделената енергия от 20 куб.м. дървесина равнява ли се на тази от 5 тона пелети?
                        Аиде стига де.Те нещата са много различни.Как да ги премерим кое колко енергия отдава.


                        П.П.О и да се разберем по въпроса със снабдяването с дърва.Сега цените са едни но до няколко години 2-3 ще видим колко ще струват дървата.До края на 2100 повечето фирмички бяха в сивия сектор.Сега нещата са коренно различни,а догодина не ми се мисли.Недейте да лежите на тази кълка за дървата.Ще станат най скъпото гориво!

                        Коментар


                        • #87
                          От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                          Я да намъкна и аз една питанка до имащите пелетни котли.А бе пичове, като ползвате пелети особено с присъствие на слънчоглед вътре не обявявате ли на мишоците в цялата околия-запвядайте на софрата?И ако този проблем го има как го решавате?
                          Николай Папазов

                          Коментар


                          • #88
                            От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                            Tи сега искаш да ме откажеш ли?
                            ...
                            П.П.О и да се разберем по въпроса със снабдяването с дърва.Сега цените са едни но до няколко години 2-3 ще видим колко ще струват дървата.До края на 2100 повечето фирмички бяха в сивия сектор.Сега нещата са коренно различни,а догодина не ми се мисли.Недейте да лежите на тази кълка за дървата.Ще станат най скъпото гориво!
                            О, то пелетите ще ги "подаряват" тогава. Пелетите са ограничени като количество по ред причини и с нарастването на бройката на мързеливите дето не щат да са огняри на собствените си семейства, е просто въпрос на време да има проблеми както с доставките, така и с цените. С качеството знаем, че и сега има проблеми. В края на краищата почват едни експерименти с костилки, със семки и разни др неща дето уж могат да се горят в пелетните горелки, но хамалогията пак си остава...
                            Едни комишии след първата година с пелети, докараха два самосвала с костилки и усмърдиха целия квартал в продължение на 1м. докато изсъхнат пущините. Направо не се дишаше, тая икономия. Пък то беше бъркане, прехвърляне на слоевете, опаковане в чували, складиране...
                            Освен това ми се струва че никой не слага цената на трансформацията на котела в общата сметка. Като се разхвърля всичко това, излиза доста дебела калкулацията. Няма лошо, да се ползват пелети, стига човек да може да си позволи да плаща за екстрата да имаш пелетен котел.
                            Абе кой с квото иска да се топли. Важното е човек да се чувства щастлив в дома си.
                            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                            Коментар


                            • #89
                              От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                              Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                              Абе кой с квото иска да се топли. Важното е човек да се чувства щастлив в дома си.
                              Прав си,затова аз сега с дървата и въглищата съм нещастен!
                              Просто си мисля че ще намеря щастието в пелетите...........ама май!!!

                              Коментар


                              • #90
                                От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                                ...........ама май!!![/QUOTE]
                                "Май" де ще дойде щастието а може и още Април
                                Сега сериозно.Сигурен съм че не би се повлиял от мнението ми.Просто се мъча да обясня че в България няма производство за да си правим експерименти с отпадъците от производството.
                                Единственото разумно обяснение за слагане на такъв котел е да си си надвил над "мастрафа" и да сложиш нещо модерно незамисляйки се 2 или 200.
                                Последно редактирано от iancho75; 16-02-12, 15:45.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X