Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

    Както съм писал по горе ,талаша е липа.Само от него не става нищо.Липсва му смола или някакво друго вещество май беше и неможе да се спои.Тъй че ако правим пелети или брикети трябва да тичаме другъде за суровина. А тя суровината вече взе да става дефицитна колкото и да не ви се вярва.Тъй че моето мнение е да се внимава с инвестицията за скъпо струващите пелетни котли.В момента пелетите стигнаха 440лв+ и най лошото е че ги няма.Сега талаша го горим в котел,но в цеха постоянно има хора и се хвърля нон стоп.Аз искам да го горя в къщи защото имам място за бункер не ми е проблем да го извозвам защото е близо и така на практика щи си карам зимата с минимални разходи за отопление.

    Коментар


    • #62
      От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

      За дефицита с пелетите едно на ръка, то и дървата изчезнаха, кой ли е очаквал такива екстремни студове да се задържат за толкова време. На мен котела ми яде два-три пъти повече дърва в сравнение с нормална зима. Налага се спешно да карам още дърва или въглища и се оказа, че всичко е кът. Съседи на пелети, които ми се смееха, като хамалувах и внасях дървата, още от 2-3 седмици минаха на електрически печки. Догодина сигурно и търговците, и потребителите ще се презапасят и то ще вземе да се случи кратка и топла зима.
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #63
        От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

        Интересно ми е дали има вариант да се сипват въглища вместо пелети, дали има въобще такива горелки?

        Коментар


        • #64
          От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

          Мисля че ще счупи шнека.

          Коментар


          • #65
            От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

            Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
            Интересно ми е дали има вариант да се сипват въглища вместо пелети, дали има въобще такива горелки?
            Гледах в Полша, се продават пресети въглища с различни номера и размери. Защо при нас това го няма не знам. За котелите с автоматично подаване на въглищата знам, че това е важно, но къде тука ще намериш въглища с гарантирани размери? То няма избор от към брикети и видове въглища, камо ли да искаш въглища с определна гранулометрия. За радост Виадрус-ите лапат всичко каквото им подадаеш без да се замислят въобще. Само комина да го бива в смукането
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • #66
              От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

              Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
              Както съм писал по горе ,талаша е липа.Само от него не става нищо.Липсва му смола или някакво друго вещество ...
              Недостатъчен лигнин.
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #67
                От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                Гледах в Полша, се продават пресети въглища с различни номера и размери. Защо при нас това го няма не знам. За котелите с автоматично подаване на въглищата знам, че това е важно, но къде тука ще намериш въглища с гарантирани размери? То няма избор от към брикети и видове въглища, камо ли да искаш въглища с определна гранулометрия. За радост Виадрус-ите лапат всичко каквото им подадаеш без да се замислят въобще. Само комина да го бива в смукането
                Когато почнат да ни продават само въглища, а не скрити камъни, че и цели скали, тогава ще почнат сигурно и на фракции да ги продават.
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • #68
                  От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                  Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                  Гледах в Полша, се продават пресети въглища с различни номера и размери. Защо при нас това го няма не знам.
                  Ами защото са крупен производител и износител на качествен кюмюр, а не като у нас - лигнит за тецове.

                  Коментар


                  • #69
                    От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    Недостатъчен лигнин.
                    Вярно.

                    И у нас се продават пресети въглища.В момента купувам от човек който ги продава така.Проблема е че такива дава само на редовните си клиенти който се записват от лятото и той им ги държи на склад.А сега на всички останали дава каквото има.Специално Донбас при него има 5 или 6 вида знае на всички абонати отоплителните уреди и им дава според тях.

                    Коментар


                    • #70
                      От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                      Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
                      Както съм писал по горе ,талаша е липа.Само от него не става нищо.Липсва му смола или някакво друго вещество май беше и неможе да се спои.Тъй че ако правим пелети или брикети трябва да тичаме другъде за суровина. А тя суровината вече взе да става дефицитна колкото и да не ви се вярва.Тъй че моето мнение е да се внимава с инвестицията за скъпо струващите пелетни котли.В момента пелетите стигнаха 440лв+ и най лошото е че ги няма.Сега талаша го горим в котел,но в цеха постоянно има хора и се хвърля нон стоп.Аз искам да го горя в къщи защото имам място за бункер не ми е проблем да го извозвам защото е близо и така на практика щи си карам зимата с минимални разходи за отопление.
                      Практически пелети стават от всякаква дървесина.Даже и от трева.Има зигравка със раздробяването и подсушаването на суровината.Въпросът е в стойността на суровината и последващите разходи за надробяване и подсушаване.При наличие на достатъчно и евтина суровина и използването на слънцето за подсушаване,себестойноста на пелетите може да се сведе под цената на кубик дърва.

                      Коментар


                      • #71
                        От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                        Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                        Практически пелети стават от всякаква дървесина.Даже и от трева.Има зигравка със раздробяването и подсушаването на суровината.Въпросът е в стойността на суровината и последващите разходи за надробяване и подсушаване.При наличие на достатъчно и евтина суровина и използването на слънцето за подсушаване,себестойноста на пелетите може да се сведе под цената на кубик дърва.
                        Абсолютно съм съгласен,мисля че въпроса е в пресоването.Аз при наличие на толкова суровина бих се замислил много сериозно.
                        Понеже се и занимавам с дърводобив от практика знам че вършината си остава в гората.Най вероятно ще има възможност да се изкупува на някакви мин.цени и да се раздробява и ще е отличната спойка за липовия талаш.
                        Има по компетентни от мен,но със сигурност има бъдеще в тази насока.

                        П.П.ДА цените са високи в момента но това е спекула от страна на търговците.Има търсене дигаме цената(българска работа)!!!

                        Коментар


                        • #72
                          От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                          Има мобилни трошачки за клони, но не знам кой изкупува надробената дървесина. През лятото на 2010 се беше чуло, че Кроношпан ще разставят контейнери около дърводобивните обекти и ще изкупуват на цена 40 лв/тон.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #73
                            От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                            [QUOTE=p.djartov;1771529]П.П.ДА цените са високи в момента но това е спекула от страна на търговците.Има търсене дигаме цената(българска работа)!!![/QUOT

                            Само преди две три години триците се изхвърляха по табаните,а сега ги изкупуват за 10-15лв кубика.Скоро слушах по радиото някакви момчета правят пелети от тръстика и папур.Листата есен също стават.Машинките за пелети не са кой знае колко сложни.А и горелките също.Сложното е електрониката,но има програмируеми контролери за 60-100лв,които с малко фантазия стават.Общо взето една горелка може да се направи за под 1000лв.Има перспектива в този вид отопление.

                            Коментар


                            • #74
                              От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                              На пръв поглед е много лесно да направиш пелет но в деиствителнаст хич не е така.
                              1.За да стане качествен пелет който не се разпада и не задръства котела си иска качествена машина която хич ама хич не е евтина.
                              2.Производствена база +складове (представете си колко големи за да можеш да трупаш на склад цяло лято и зимата да продаваш)
                              3.Суровина.Както писах по горе няма я.За колко дървопреработващи фабрики се сещате който работят и могат да изкарат 200-300 куб талаш на месец,което на практика е нищо.Към колегата Джартов:Ами тя вършината стой в гората защото ако я изкараш от там и я свалиш до населено място ти най добре можеш да сметнеш колко ще струва.
                              И като заключение за мен пелетите са измислени за да се правят от отпадъци на някъкъв производ.Как ще правим пелети с тоя дребен бизнес -не мога да видя.В момента тези който купуват талаш от нас работят като оставят чували по цехове работилнички и складове за дърва.Веднъж седмично минават и го събират.Ама той навърти 150 км и събере 20куб къде Киро на кирия -незнам.

                              Коментар


                              • #75
                                От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                                Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
                                На пръв поглед е много лесно да направиш пелет но в деиствителнаст хич не е така.
                                1.За да стане качествен пелет който не се разпада и не задръства котела си иска качествена машина която хич ама хич не е евтина.
                                2.Производствена база +складове (представете си колко големи за да можеш да трупаш на склад цяло лято и зимата да продаваш)
                                3.Суровина.Както писах по горе няма я.За колко дървопреработващи фабрики се сещате който работят и могат да изкарат 200-300 куб талаш на месец,което на практика е нищо.Към колегата Джартов:Ами тя вършината стой в гората защото ако я изкараш от там и я свалиш до населено място ти най добре можеш да сметнеш колко ще струва.
                                И като заключение за мен пелетите са измислени за да се правят от отпадъци на някъкъв производ.Как ще правим пелети с тоя дребен бизнес -не мога да видя.В момента тези който купуват талаш от нас работят като оставят чували по цехове работилнички и складове за дърва.Веднъж седмично минават и го събират.Ама той навърти 150 км и събере 20куб къде Киро на кирия -незнам.
                                Ти говориш вече за фирма.Става въпрос за малки количества.Според мен е най добре четири пет човека да си разделят разходите за дробилка и пелет машина.Дробилката,всеки що годе шлосер може да я направи.Не е по различна от фуражомелка.Пелет машината също.Работните колела трябва да са термообработени.Има и малки машини,които не са чак толкова скъпи.Пиша всичко това,щото цената на пелетите е необосновано висока.Смятам,че в домашни условия може да се произведат пелети за лични нужди на съвсем прилична цена.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X