Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

    Я да размърдаме темата.
    Понеже си имах въглища и въобще не предприемах нищо по въпроса със пелетките.
    Умувах,обаждах се тук -там и стигнах до извода че,ще купувам нов пелетен котел.Обяснявам веднага.Старият ми котел е хубав и е почти нов.За да му монтирам пелетна горелка трябва да надупча вратата или да направя нова врата.Всичко това е разход някакъв.Фирма ми пойска за тази операция 2400лв.Нов котел прогоден само за пелети естественно с по голямо КПД струва 3080лв.комплект със бункера.Смятам че разликата е доста малка.
    Аз реших да си купя нов пелетен и да си стой и стария на твърдо гориво.Ще ги вържа успоредно и с кранове ще им спирам и пускам достъпа до системата.
    Много скоро ще има развръзка.Дано да съм прав .

    Коментар


    • #47
      От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

      Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
      Я да размърдаме темата.
      Понеже си имах въглища и въобще не предприемах нищо по въпроса със пелетките.
      Умувах,обаждах се тук -там и стигнах до извода че,ще купувам нов пелетен котел.Обяснявам веднага.Старият ми котел е хубав и е почти нов.За да му монтирам пелетна горелка трябва да надупча вратата или да направя нова врата.Всичко това е разход някакъв.Фирма ми пойска за тази операция 2400лв.Нов котел прогоден само за пелети естественно с по голямо КПД струва 3080лв.комплект със бункера.Смятам че разликата е доста малка.
      Аз реших да си купя нов пелетен и да си стой и стария на твърдо гориво.Ще ги вържа успоредно и с кранове ще им спирам и пускам достъпа до системата.
      Много скоро ще има развръзка.Дано да съм прав .
      Нещо не те разбрах, извинявай.
      Имаш добър "стар"котел и ще купуваш още един? Нещо не ми се вързва.
      Аз също съм със "стар" и да платин 2400лв, но не за друго, а за горелка, шнек и нова вратичка,която е обикновена ламарина с резе и 2 панти.
      Нищо работа за що годе добър железар.
      Само от спестяването от нов котел ще си купиш поне 8 кубика пелети.

      Но ти си знаеш най-добре, усшех пожелавам

      Коментар


      • #48
        От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

        За Скравенските Пелети имате ли някакво мнение ?
        И друго имате ли проблеми със шнековете.По-дългите и здрави пелети ги драскали,чупели и горели редуктори.
        三菱帕杰羅
        Цитат:"Нямам Хоби Без Двигател" еми и аз така ...

        Коментар


        • #49
          От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

          Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
          ...нов пелетен котел ... ... ... Фирма ми пойска за тази операция 2400лв...
          Спри. Задръж.

          Малко шуробаджанащина - шурея ми с това си вади хляба. В момента ми е на гости и мързелува. Остави ме да го позанимая малко, че скучае. Малко се озадачи от тая цена която са ти дали, и сподели че освен ако няма някакви неописани подводни камъни, и без да иска категорично да коментира цени при положение че не е запознат със случая - някак не се връзва.

          За останалите - само тук, само сега - задавайте въпроси котелни всякакви. Сега ми е паднал и няма къде да бяга
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #50
            От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            За останалите - само тук, само сега - задавайте въпроси котелни всякакви. Сега ми е паднал и няма къде да бяга
            Интересува ме управлението на целия процес.Самата електроника как действа.От паленето до самия процес на горене и гаснене.

            Ама ако може по бавно,щот да го асимилирам...

            Коментар


            • #51
              От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Малко се озадачи от тая цена която са ти дали, и сподели че освен ако няма някакви неописани подводни камъни
              Ами да,цената на горелката е 1850лв.Всичко останало е труд и транспорт.Габрово-Пловдив отиване и връщане 300км.
              Казаха ми че трябва да се идва два пъти.Веднъж за първоначално пускане и след малко работа за дорегулиране.Струва ми се малко множко.

              Коментар


              • #52
                От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                Интересува ме управлението на целия процес.Самата електроника как действа.От паленето до самия процес на горене и гаснене...
                До няколко часа съм го изловил и ще докладвам

                Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                Ами да,цената на горелката е 1850лв.Всичко останало е труд и транспорт.Габрово-Пловдив отиване и връщане 300км.
                Казаха ми че трябва да се идва два пъти.Веднъж за първоначално пускане и след малко работа за дорегулиране.Струва ми се малко множко.
                За съжаление се оказа че цената като части не е съвсем нереална. Мисли че ще можеш да смъкнеш малко ако се обърнеш към фирми в Търново. Ще ти пиша лично като получа детайли.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #53
                  От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                  Темата е интересна и за мен.
                  Въпросите съм ги задал в предните постове.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #54
                    От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                    Здравейте и от мен.Топля се на камина с водна +въздушна риза на дърва. Тази сутрин жената ме прати да проверя колко струват промитите въглища и да ги пробваме, та гледам продават и пелети. питах за цена и в момента са 4лв. за чувал или 260лв. за тон. Пелетите са тъмно сиви почти черни от дървесина и слънчоглед, като тези които видях бяха 12мм. диаметър. хората ги взимали и за обикновенни печки и заради това правели по-голям диаметър. Човека каза ,че имат около 200 тона на склад и са производители. Ако има интерес ще мина от там и ще взема тел. за контакти.
                    Honda CR-V I 2000 г.
                    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                    Коментар


                    • #55
                      От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                      Слънчогледовите наистина имат шанс да постигнат тази калоричност, която дават на всички пелети, но пак има условия. Виждал съм ги как горят със син пламък и правят доволен собственика на котела. Обаче временно. На следващата доставка се оплаква, че не били същите...

                      Коментар


                      • #56
                        От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                        Здравейте ,интересуваме някой дали е изпробвал с пелетна горелка да гори трици или талаш.Виждам че системите за пелети ги дават и за талаш но ме интересува прекият опит.Разполагам с около 50куб талаш месечно и търся начин да го изгоря без да ставам роб и да стоя постоянно до котела да му хвърлям.

                        Коментар


                        • #57
                          От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                          Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
                          Здравейте ,интересуваме някой дали е изпробвал с пелетна горелка да гори трици или талаш.Виждам че системите за пелети ги дават и за талаш но ме интересува прекият опит.Разполагам с около 50куб талаш месечно и търся начин да го изгоря без да ставам роб и да стоя постоянно до котела да му хвърлям.
                          Здрасти колега,
                          на твое място бих се поразровил за някой производител на Екобрикети(от талаш) и да проведа един разговор за "бартер" - талаш за брикети .
                          Боби - 0887771064
                          Който иска да свърши нещо намира начин , които не - намира причина.

                          Коментар


                          • #58
                            От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                            Намерих един доста добър вариант.Комбинация от пелети твърдо гориво.Само отваряш вратата на другата страна.
                            Почвам да го умувам.Тя едната е лесна,ами как да изфабрикувам другата.Искам да мяза на нещо де!!!
                            Това котле от къде го изrови?Дай някакво инфо.

                            Коментар


                            • #59
                              От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                              Първоначално публикуван от boby_l Преглед на мнение
                              Здрасти колега,
                              на твое място бих се поразровил за някой производител на Екобрикети(от талаш) и да проведа един разговор за "бартер" - талаш за брикети .
                              В момента такива го изкупуват. Но и те като всички търсят под вола теле,или далавери от рода 10:1 за тях.Проблема е че талаша е липов и само от него не стават нито брикети нито пелети ,ползват го само като добавка.

                              Коментар


                              • #60
                                От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                                Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
                                Здравейте ,интересуваме някой дали е изпробвал с пелетна горелка да гори трици или талаш.Виждам че системите за пелети ги дават и за талаш но ме интересува прекият опит.Разполагам с около 50куб талаш месечно и търся начин да го изгоря без да ставам роб и да стоя постоянно до котела да му хвърлям.
                                Че ти с толкова талаш май си струва да почнеш да произвеждаш пелети!
                                Бартерите не ще са изгодни,всеки ще иска да те изклати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X