Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    Към Валентин Исаев, от Дряново съм и вземам пелети от един украинец в Габрово. Като се прибереш, ако искаш ми се обади 0886843836 - Николай Ганев.
    Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
    За област Габрово 0886843836

    Коментар


    • От: Мнение за котел на пелети

      Един съвет за всички онези,които се чудят как и на какво да се топлят,виждам,че те са много.Най-доброто решение е Термопомпа-вода-вода.казвам го от личен опит ,защото ние имаме такава.Не робуваш с апсолютно нищо и плащаме около300-400 max лв. на месец ток.Единственият ни проблем е това,че нямаме необходимият дебит на сондажа(имахме го ,но падна) за да работи термопомпата и за това си взехме пелетна горелка,но ни излиза доста скъпо.Сумарно за 170кв.м. и 200л. бойлер гори 4 чувала.Пробвахме всички възможни режими.

      Коментар


      • От: Мнение за котел на пелети

        Първоначално публикуван от Меги Преглед на мнение
        .Единственият ни проблем е това,че нямаме необходимият дебит на сондажа(имахме го ,но падна) за да работи термопомпата
        Има си тема за термопомпи http://www.offroad-bulgaria.com/show...65#post2365065
        Искам да те питам, но да ми отговориш в темата за ТП-те - с каква помпа черпехте от сондажа, колко дълбок и такива неща, за да не повтаряме и ние такива грешки.

        Коментар


        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

          Имам пелетна горелка ЕРАТО GP32 четвърто поколение. Горелката работи докато вдигне 80 градуса, после почива 15 минути и пак пали. Някой знае ли как мога да намаля тези градуси? Благодаря предварително.

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            Първоначално публикуван от bobotrojan Преглед на мнение
            Ако пуснеш някоя снимка странично.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131229_193126.jpg
Прегледи:1
Размер:87.2 КБ
ID:5548457
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131229_193117.jpg
Прегледи:1
Размер:98.5 КБ
ID:5548459
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131229_193109.jpg
Прегледи:1
Размер:89.4 КБ
ID:5548461
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131229_193058.jpg
Прегледи:1
Размер:92.5 КБ
ID:5548463

            Това е поглед зад "чудото". Какво има,какво няма-не знам.Прибирането-по ред причини ми се размина. С настройките синът ми не може да се справи и нещо им гори "много" по техните думи. Палят я само вечер и според мен там е и проблема за големия разход на час.Моля,ако някой колега има повече инфо за настройките на това "чудо" -да ги сподели.Пък щи черпим на някое състезание.
            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
            0885 660 613

            Коментар


            • От: Мнение за котел на пелети

              Не разбирам много от циркулации,ама тая тапа на кюнеца е очеизвадна...Вентилатора на горелката подобрява горенето,но не е задължително да избута изгорелите газове през тая тапа.Още повече,че на тоя принцип е конструирано котлето...И най добрия певец,стиснат за гушата,няма как да пее..
              Последно редактирано от fill; 29-12-13, 20:10.

              Коментар


              • От: Мнение за котел на пелети

                Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                Не разбирам много от циркулации,ама тая тапа на кюнеца е очеизвадна...Вентилатора на горелката подобрява горенето,но не е задължително да избута изгорелите газове през тая тапа.Още повече,че на тоя принцип е конструирано котлето...И най добрия певец,стиснат за гушата,няма как да пее..
                Нямам проблеми с горенето или изгорелите газове.Комина така дърпа,че като му подом запален вестник на розетката изсмуква и гаси пламъка. Апартамента е на 2-ри етаж,над мен има още 5,но в този комин съм включен само аз. Проблема ми е с настройките на самата камина.
                Последно редактирано от Валентин Исаев; 30-12-13, 16:15. Причина: допълване
                Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                0885 660 613

                Коментар


                • От: Мнение за котел на пелети

                  Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                  Нямам проблеми с горенето или изгорелите газове.Комина така дърпа,че като му подом запален вестник на розетката изсмуква и гаси пламъка. Апартамента е на 2-ри етаж,над мен има още 5,но в този комин съм включен само аз. Проблема ми е с настройките на самата камина.
                  Проблема е че инсталаторите са гола-вода. Според мен кюнеца ми е много топъл. В режим на модулация не намалява подаването на пелети, за да може да държи ниска температура постоянно - например 55 градуса. Иначе прилично гори. Взех пълната инструкция за инсталаторите и смятам, че може да се подобрят настройките. В друг форум четох мнения за хора които са го постигнали. Трябва малко игра и ще стане. Ако някой има решения да ги споделя, за да си помогнем взаимно. Незнам една клапа преди комина дали няма да помогне да се регулира потока на изхода на горещия въздух. Приятели с горелки го правят.
                  Борислав Русенов - 0889593977

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    Ако стиснеш комина почва да връща газове в бункера, пробвах го та ми стопи маркуча на шнека. При мен количеството на пелети е с потенциометър. Работния термостат го врътнах на 70гр., а подаването на 1/4, защото забелязах, че като не гасне достигайки зададена темп. ,харчи по малко. При теб предполагам контролера е с параметър за време в секунди на подаването, така са по модерните опитай се да го намалиш.
                    0888543685 Валери

                    Коментар


                    • От: Мнение за котел на пелети

                      Можеш ли да ми изпратиш пълната инструкция,че нещо съм се замислил и аз такава камина да слагам?

                      Коментар


                      • От: Мнение за котел на пелети

                        Първоначално публикуван от kafaka Преглед на мнение
                        Можеш ли да ми изпратиш пълната инструкция,че нещо съм се замислил и аз такава камина да слагам?
                        Няма да откажа и аз.
                        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                        0885 660 613

                        Коментар


                        • От: Мнение за котел на пелети

                          Благодаря предварително!

                          Коментар


                          • От: Мнение за котел на пелети

                            Споделете мнения за пелетните камини на Burnit,че много се двоумя за такава.

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              Видях че нещата спряха на диаметър на комина.При мен след 200 мм диаметър комина ,котела започна да работи добре.И при това двуслоен.
                              Румен Николов

                              0888 358 572

                              Коментар


                              • От: Мнение за котел на пелети

                                При мен в момента потдържам 23-24 градуса денощно- имаме малко бебе и работи само в модулиращ режим - камината е 15 кв. на вън е от -8 до -12 поне сутрините. Разхода е максимум 2 чувала пелети от иглолистна дървесина. Температурата на водата е между 54-57 градуса. Задал съм 24 градуса и си ги гони тях. В първи рвжим на работа съм намалил подаването на пелети на 0.6 и това е достатъчно да модулира. Почистването на горивната камера е през час - не се задръства. Вчера я чистих след 4 дни непрекъсната работа и всичко беше ок. Малко повече е пепелта от иглолистните пелети, но не правят шлака в горивната камера. В режим на модулация изходящата температура на газовете е 130-135 градуса. За сега това от моя страна. Споделяйте - за да си помагаме взаимно. И не забравяйте - време е за ски. .
                                Борислав Русенов - 0889593977

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X