Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
    От няколоко дни при нас максималните температури са 11 - 12 градуса и очаквам разхода леко да се завиши на 11 - 12 кг.
    Тези 3лв. са при разход 9 - 10 кг. за 24 часа от началото на ноември до 12 ноември.
    Ще си говорим/пишем зимата. То и аз сега изкарвам нощта със 7-8 кг сухи чамови дърва, ама като среднодневните темп. станат отрицателни нещата ще станат други.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Мнение за котел на пелети

      Мога да напиша и още сега , тъй като съм презимувал заек на пелети. Най - висок разход съм имал при среднодневни температури -7гр. до -13гр.25-28кг. за денонощие, но това лято направих някои подобрения по системата и очаквам разхода да спадне поне с2-3кг. Само за сравнение - миналата година при равни същи условия както в момента разхода ми беше 15-18кг за 24ч.
      Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
      За област Габрово 0886843836

      Коментар


      • От: Мнение за котел на пелети

        Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
        Мога да напиша и още сега , тъй като съм презимувал заек на пелети. Най - висок разход съм имал при среднодневни температури -7гр. до -13гр.25-28кг. за денонощие, но това лято направих някои подобрения по системата и очаквам разхода да спадне поне с2-3кг. Само за сравнение - миналата година при равни същи условия както в момента разхода ми беше 15-18кг за 24ч.
        Това означава, че имате много добра термоизолация и сте много икономични в ползването на топла вода.
        При разход на 25-28кг. за денонощие, ако горите въглища би тръбвало да Ви стигат 15-16 кг. за денонощие и ако сте на дърва 30-36 кг. за денонощие, което изобщо не е много, защото аз на дърва съм горил 8-10 тона на отоплителен сезон или до 50-70 кг на денонощие в най-студените дни.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Мнение за котел на пелети

          Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
          ...Към alex_serviz БОШ и ДАКОН са 1:1. Имаш ли турболатор между втора и трета секция? Ако нямаш, иди до някой магазин където продават БОШ и погледни какво представлява.Смятам, ченямада ти представлява трудност да си го направиш. От него има ефект тъй като завихря допълнително димните газове.
          Имаше една системка от няколко ламаринки, една над друга, поставени под два различни ъгъла. Нея я ползвах преди, като бях на въглища. Именно за нея в другия форум ме посъветваха да я махна и съм я махнал. Но ще взема да си я върна на мястото.
          Иначе съм сложил четирите керамични тухлички между първа и втора секция и от два дни полузатворих последната ( вертикалната ) клапа към димоотвода.
          Не бях чувал до сега за т.н. "прахосмукачка за пепел". Кажи къде се монтира, ориентировъчна цена, как се справя?
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            Колега alex_serviz , махни керамичните тухлички и затвори напълно последната клапа. Ако има други клапи върху предните два панела ги махни .Тези неща , както и турболатора са необходими само при използване на дърва и въглища . При ползване на пелетна горелка , която създава надналягане в котела , тези неща само намаляват КПД-то !

            Коментар


            • От: Мнение за котел на пелети

              Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
              Мога да напиша и още сега , тъй като съм презимувал заек на пелети. Най - висок разход съм имал при среднодневни температури -7гр. до -13гр.25-28кг. за денонощие, но това лято направих някои подобрения по системата и очаквам разхода да спадне поне с2-3кг. Само за сравнение - миналата година при равни същи условия както в момента разхода ми беше 15-18кг за 24ч.
              Би ли споделил с нас как постигаш този нисък разход? Аз отоплявам 70 квадрата къща с 50 см зидове и дограма троен стъклопакет като нямам бойлер - разхода ми на температурите в момента е ~15 кг на денонощие а миналата зима в студените дни стигаше до 30-40кг .

              Коментар


              • От: Мнение за котел на пелети

                До преди 2-3 дена палех котела само вечер и на нощ съм горил не повече от 5-7 кг. дърва. Просто навън за сега е топло. Снощи в 23ч. беше 7 С, а тази сутрин беше 4 С. Сега малко и дневните температури паднаха и вече не го гася и мога да засека, като претегля някакво к-во дърва за колко време ще изгоря. По ми е интересно температурите като паднат трайно под нулата какво ще е положението. Според мой познат производител и търговец на пелети за около 200 м.2 нова идеално изолирана сграда харчи м/у 800 и 1 000 кг пелети от неговото производство на месец, като ги гори с някакъв не много скъп котел. Това той го е казал на мой приятел когото зарибява да си купи котел на пелети и естествено да му стане клиент за горивото.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Мнение за котел на пелети

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  До преди 2-3 дена палех котела само вечер и на нощ съм горил не повече от 5-7 кг. дърва. Просто навън за сега е топло. Снощи в 23ч. беше 7 С, а тази сутрин беше 4 С. Сега малко и дневните температури паднаха и вече не го гася и мога да засека, като претегля някакво к-во дърва за колко време ще изгоря. По ми е интересно температурите като паднат трайно под нулата какво ще е положението. Според мой познат производител и търговец на пелети за около 200 м.2 нова идеално изолирана сграда харчи м/у 800 и 1 000 кг пелети от неговото производство на месец, като ги гори с някакъв не много скъп котел. Това той го е казал на мой приятел когото зарибява да си купи котел на пелети и естествено да му стане клиент за горивото.
                  Може , но ако отоплява до към 18 градуса или е вложил още доста пари за топлоакулулатор (примерно още 2000лв) и горелка с по-високо КПД

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    В крайна сметка някой колко отива за м2 на отоплителен сезон?
                    Досега в постовете засичам от един тон на месец до един тон на сезон пелети, а разликите в квадратурите не са 10 пъти.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • От: Мнение за котел на пелети

                      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                      В крайна сметка някой колко отива за м2 на отоплителен сезон?Досега в постовете засичам от един тон на месец до един тон на сезон пелети, а разликите в квадратурите не са 10 пъти.
                      Миналата година 6-7 тона, по-миналата 10 тона! Около 250-300 квадрата и бойлер 200 литра!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • От: Мнение за котел на пелети

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Миналата година 6-7 тона, по-миналата 10 тона! Около 250-300 квадрата и бойлер 200 литра!
                        Квадрати?
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Мнение за котел на пелети

                          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                          Квадрати?
                          Е па написал съм! 250-300 точно не съм ги мерил!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • От: Мнение за котел на пелети

                            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                            Е па написал съм! 250-300 точно не съм ги мерил!
                            Прекалено бързо съм ти прочел поста. Екзалтирах се че някой казва истината.
                            Моментално получаваш зеленина заради искренноста.
                            Досега всички изкарваха отоплителния сезон с почти никакви пари за пелети.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              Прекалено бързо съм ти прочел поста. Екзалтирах се че някой казва истината.
                              Моментално получаваш зеленина заради искренноста.
                              Досега всички изкарваха отоплителния сезон с почти никакви пари за пелети.
                              Е, да уточня, че съм на 800 метра надморска височина! Но и мен винаги ме е учудвало когато някой твърди, че пелетите са евтини! Не са! Ама е много по-удобно от въглища и дърва и за това се плаща!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • От: Мнение за котел на пелети

                                Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                                Би ли споделил с нас как постигаш този нисък разход? Аз отоплявам 70 квадрата къща с 50 см зидове и дограма троен стъклопакет като нямам бойлер - разхода ми на температурите в момента е ~15 кг на денонощие а миналата зима в студените дни стигаше до 30-40кг .
                                Както написах по горе котел БОШ 24кВ, горелка ФЕРОЛИ Р7, външна изолация на къщата, дограма дърво стъклопакет, тавани гипсокартон ,10см. въздух, гредоред и накрая минерална вата. Настройки на стаен термостат:0,00 - 06,30ч Тстая=21,5гр., 06,30 - 08,00ч Тст=23,0гр, 08,00 - 13,00 Тст=22,0гр, 13,00 - 17,00 Тст=23,0гр, 17,00 - 0,00ч Тст=23,5гр. Помпата включва при Ткотел=58гр и изключва при Ткотел=55гр.Горелката е програмирана да работи на максимална трета степен и температура на котел 70гр. така,че придосигане на Ткотел=61гр горелката преминава на първа степен и работи на минимална мощност.Между входа и изхода на котела съм направил байпас с монтиран сферичен кран вместо трипътен вентил.Това лято поставих термоглави на мястото на крановете в стаите където не е стайният термостат, а стаята състермостата, която е северна(всекидневна свързана с кухня) крановете на радиаторите са отворени. Управление на затопляне на БГВ чрез два диференциални термостата - единия за котела другия за слънчев колектор.Керамичните тухли и турболатора си стоят на мястото им в котела, махнал съм ламарината която е между първи и втори ход на котела.Останалото е мерене на температура на димни газове и настройки на горелка.Дано да съм бил полезен
                                Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                                За област Габрово 0886843836

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X