Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    Аз изпатих с такива от кюспе, чистех 2-3 пъти на ден. Лепи се като с туткал изгорелия остатък и режима на почистване не го издухва. Трупа се на купчина и пречи на запалването, а това дето издуха от горелката се отлага по котела.
    0888543685 Валери

    Коментар


    • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

      Здравейте, четох внимателно всичко по темата до тук и реших и аз да напиша нещо.
      Отопление на пелети - супер но при тези цени на пелетите на ток - още по-добре. Всичко си има съотношение - цена/качество - та въз основа на това и възможности и предпочитания.
      В този смисъл, ако жилището е 24 ч. обитаемо и трябва да се отоплява денонощно цяла зима - разликата в цената на отопление на пелети и въглища например ще е достатъчна за компенсиране на неудобството от хамалогията на въглищата, ако цената не ви бърка то спокойно вместо пелети може да използвате ел. отопление/цената между тях е съезмерима/ - решението е ваше.

      Коментар


      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

        Първоначално публикуван от GOLEMIQ Преглед на мнение
        Здравейте, четох внимателно всичко по темата до тук и реших и аз да напиша нещо.
        Отопление на пелети - супер но при тези цени на пелетите на ток - още по-добре. Всичко си има съотношение - цена/качество - та въз основа на това и възможности и предпочитания.
        В този смисъл, ако жилището е 24 ч. обитаемо и трябва да се отоплява денонощно цяла зима - разликата в цената на отопление на пелети и въглища например ще е достатъчна за компенсиране на неудобството от хамалогията на въглищата, ако цената не ви бърка то спокойно вместо пелети може да използвате ел. отопление/цената между тях е съезмерима/ - решението е ваше.
        Може ли да го докажете с изчисления базирани на среден разход за едно и също помещение и актуални цени на ел. енергия и пелетите.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Мнение за котел на пелети

          И за какво отопление на ел. енергия говорим. Защото аз имам котле на ток, което със сигурност не излиза на цената на пелетите. Справка - Зима 2011/2012, котел на ток 2500 лева за сезона, Зима 2012/2013 котел на пелети - 1200 лева за сезона.

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            От ТЕЦа, за сега по-добро няма. Не, че е най - ефтино, ама е най-гот. Особено ако има апартаментни топломери.

            Това, за отопление говоря, за топла вода - не. Искат ми по 15-17лева само за подгряване на ръждилката дето тече по тръбите.
            Но там решението е проточен нагревател.

            Коментар


            • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

              Първоначално публикуван от GOLEMIQ Преглед на мнение
              Здравейте, четох внимателно всичко по темата до тук и реших и аз да напиша нещо.
              Отопление на пелети - супер но при тези цени на пелетите на ток - още по-добре...
              Цената на тон наливни пелети от кюспе в монета ми е 180 лв., цената на тон пелети от дърво ( в чували ) - над 400 лв. За себе си, за сега преценявам, че на пелети ми е многократно по-удобно ( цената е по-вторична причина ), от колкото на въглища, както бях до сега...
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар


              • От: Мнение за котел на пелети

                Здравейте колеги някъде се споменаваше , че у влашко цените на пелетите са по евтини и са направени от дървесина. Пък Видин- Калафат са близо и си заслужава ако цента е на приемлива.

                Коментар


                • От: Мнение за котел на пелети

                  Първоначално публикуван от vgrig Преглед на мнение
                  Аз изпатих с такива от кюспе, чистех 2-3 пъти на ден. Лепи се като с туткал изгорелия остатък и режима на почистване не го издухва. Трупа се на купчина и пречи на запалването, а това дето издуха от горелката се отлага по котела.
                  Така е .
                  Аз съм правил опити с 60kw горелка и на 15 минути компресора трябва да издухва , иначе горелката се задръства .
                  А това , което е вече издухано в котела , трябва да се чисти доста често , най-малко веднъж на два дена .
                  С хубави пелети се чисти веднъж , или два пъти на сезон

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    А какви температури поддържате в стаите?
                    Това е една доста важна характеристика за отоплението. Имам познат, който под 25-6 градуса не може да остави да бъде. Сега при нас времето е сравнително топло и не палим. В стаите е 20-22 градуса. Моя познат всяка вечер към 5 часа пали парното и гори 2-3 часа.
                    Външните температури през деня са 20-25 градуса, а сутрин 10-тина.
                    Според мене в такива условия е по-изгодно да се топли с климатик и да се поддържа някаква температура. На мене примерно 18-20 градуса са ми много прияти.

                    Коментар


                    • От: Мнение за котел на пелети

                      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                      А какви температури поддържате в стаите?
                      Това е една доста важна характеристика за отоплението...
                      Аз съм си сложил стаен термостат ( 50-тина лв. ) - той следи, каква температура му е зададена и съответно подава команда на горелката. Програмират се каквито си искаш часови периоди, в които трябва да се поддържат определени температури ( за даден ден от седмицата, или за всички дни ). Отделно, като ти е хладно/топло с натискането само на един бутон, без да слизаш до котела пускаш/спираш горелката. Все още свиквам с горелката, но изобщо няма място за сравнение с котел на въглища ( поне според мен ), това са две съвсем различни епохи...
                      Казано е:
                      -"Обичай ближния",
                      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                      Коментар


                      • От: Мнение за котел на пелети

                        Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                        Аз съм си сложил стаен термостат ( 50-тина лв. ) - той следи, каква температура му е зададена и съответно подава команда на горелката. Програмират се каквито си искаш часови периоди, в които трябва да се поддържат определени температури ( за даден ден от седмицата, или за всички дни ). Отделно, като ти е хладно/топло с натискането само на един бутон, без да слизаш до котела пускаш/спираш горелката. Все още свиквам с горелката, но изобщо няма място за сравнение с котел на въглища ( поне според мен ), това са две съвсем различни епохи...
                        Ще свикнеш. Аз съм с такава горелка от една година монтирана на котел БОШ.Много е важно да направиш оптимални настройки на горелката.Имай пред вид, че си закупил малко по - претенциозна горелка към пелетите затова не си прави експерименти с кюспе, слама и др. .айна.Иначе горелката е добра - позволява да си променяш настройките както си искаш в това число и да намалиш мощността доста под тази, която е задал производителя 13кВ. а от там пада и разхода.
                        Спирам до тук, че започвам да се оплесквам.Ако имаш въпроси относно настройки и др. готов съм да споделя опита си - 0886843836 Николай Ганев.
                        Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                        За област Габрово 0886843836

                        Коментар


                        • От: Мнение за котел на пелети

                          Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
                          Ще свикнеш. Аз съм с такава горелка от една година монтирана на котел БОШ.Много е важно да направиш оптимални настройки на горелката.Имай пред вид, че си закупил малко по - претенциозна горелка към пелетите затова не си прави експерименти с кюспе, слама и др. .айна.Иначе горелката е добра - позволява да си променяш настройките както си искаш...
                          При мен е монтирана на котел Дакон дор ( до като има живот в него ), а той мисля е еднотипен с Бошовския котел. За първоначалните проби си бях взел едно чувалче пелети от дърво, което все още не е отваряно. За сега си ползвам само пелети от кюспе ( те обаче нe са много калорични ). Нямам проблеми от към натрупване на "шлака" в чинийката, където изгарят пелетите. Напълно достатъчно е веднъж на ден да я изчистя от "шлаката", но аз така или иначе слизам веднъж на ден да погледна дали не е необходимо да дозаредя пелети в бункера.
                          И няма да се уморя да повтарям, че според мен отоплението на въглища, сравнено с такова на пелети са сякаш от две, съвсем различни епохи...
                          P.s. Ще ти звънна някой път за съвет!
                          Казано е:
                          -"Обичай ближния",
                          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                          Коментар


                          • От: Мнение за котел на пелети

                            Никога няма да се върна на дърва и въглища.М/у другото предполагам, че в един друг форум си видял настройките ми и експериментите, които съм правил. Винаги съм готов да помогна с каквото мога.За тези, които се чудят дали да преминат на отопление с пелети - нека се чудят. Аз съм доволен - в момента отоплявам къща 120 кв.м. + 120л. бойлер за 3лв. на денонощие без никаква хамалогия, а комфорта е незаменим.
                            P.s. alex_serviz закупи ли си вече прахосмукачка за пепел?
                            Последно редактирано от n.ganev; 15-11-13, 09:05.
                            Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                            За област Габрово 0886843836

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
                              Никога няма да се върна на дърва и въглища.М/у другото предполагам, че в един друг форум си видял настройките ми и експериментите, които съм правил. Винаги съм готов да помогна с каквото мога.За тези, които се чудят дали да преминат на отопление с пелети - нека се чудят. Аз съм доволен - в момента отоплявам къща 120 кв.м. + 120л. бойлер за 3лв. на денонощие без никаква хамалогия, а комфорта е незаменим.
                              P.s. alex_serviz закупи ли си вече прахосмукачка за пепел?

                              3лв на 24 ч в какво количество пелети се изразяват колега?

                              Коментар


                              • От: Мнение за котел на пелети

                                От няколоко дни при нас максималните температури са 11 - 12 градуса и очаквам разхода леко да се завиши на 11 - 12 кг.
                                Тези 3лв. са при разход 9 - 10 кг. за 24 часа от началото на ноември до 12 ноември.
                                Към alex_serviz БОШ и ДАКОН са 1:1. Имаш ли турболатор между втора и трета секция? Ако нямаш, иди до някой магазин където продават БОШ и погледни какво представлява.Смятам, ченямада ти представлява трудност да си го направиш. От него има ефект тъй като завихря допълнително димните газове.
                                Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                                За област Габрово 0886843836

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X