Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

    Първоначално публикуван от HHristov Преглед на мнение
    ....
    D_MAX,до къде стигна с "всеядната" горелка за която си писал по-горе? Проявявам интерес,защото има смисъл от оползотворяване на всякакви растителни отпадъци,които могат да горят.Е като се замисля - като идея е добре,но като реализация !..
    Горелката с пропорционалния контролер и бункeр са вече тука, и чакам да ми направят разкрой и формоване на основата. Трябва да се получи нещо като прикаченото:

    Можеше и набързо да скалъпя някаква кутия, но не обичам особенно сбързаните ръкоделия и се опитвам да я направя възможно по-технологична като конструкция. Освен това ще си спестя доста от заваръчната работа. За горелката към момента мога да кажа, че е изключително масивна отливкова конструкция от чугун, устойчива на топлина и корозия, а детайлите са добре обработени и пасват идеално.
    Честно, не очаквах да получа толкова и бях с предубеждение. Отзивите за точно тази горелка, вече няколко години са само позитивни, тъй като при нея са избягнати недостатъците на други подобни горелки но изработени от стомана. Огромното и преимущество пред само пелетните е възможността да гориш въглища, смес от въглища с трици(но не талаш), с пелети или пък само пелети, пък като има други дървесни отпадци(от палети примерно или трупчета), гасиш горелката от контролера и си палиш котела по традиционния начин. На мен това ми дава свобода на избор гориво, както и възможностт да горя много по-калорично гориво на доста по-ниска цена на тон от пелетите. Като плюс(пак съгласно отзиви по форуми основно) е икономията на гориво, която от типа на котела може да стигне 30-35% спрямо традиционното горене на въглища в котел(в режим на тлеене) За екологията въобще няма да говорим. Другото голямо предимство е, че към чугунената горелка прибавям чугунен котел, нещо което е рядкост. Ще се съгласите, че такава с-ма е на практика при нормална експлоатация вечна. Стоманените котли трудно изкарват 10-на години и се пробиват. Е някои могат да изкарат и повече, но това е по-скоро изключение.
    Искам да направя монтажа и пробите преди края на сезона, за да мога да кажа нещо обективно, а не само да препредавам чужди мнения.
    Прикачени файлове
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

    Коментар


    • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

      Първоначално публикуван от HHristov Преглед на мнение
      ... Най-напред на въпроса на alex_serviz - относно впечатления от продуктите на Сизоматик, имам най-общи впечатления- видял съм на живо един от тях и не бях впечатлен...
      Такаа, тъкмо се бях навил и греда! Колкото мнения прочетох за въпросните котли - до едно бяха отрицателни, явно с основание.
      Какво е съществуващото положение при мен: от 7-8 години използвам котел Дакон ( 32 KW ), по принцип нямам проблеми, изключително съм доволен от към топлина, рядко чистене на котела и т.н., но ми се иска да премахна хамалогията и мръсотията с въглищата.
      Мислих първоначално да взема пелетна горелка, която да сложа на съществуващия котел ( евентуално преимущество на това решение е, че винаги мога да се върна на въглищата, без особени сътресения ). Втори вариант - котел на пелети ( минус: по-скъпо решение, но пък може би по-високо КПД ( не, че на Сизоматика не му дават КПД 89%, дето се казва "А дано, ама на дали!")).
      Препоръчайте ми сравнително по-ниско бюджетно и същевременно надеждно решение, не на последно място е важна и консумацията на пелети ( Да не ги гълта примерно като триглавата ламя! )! Ясно ми е, че такова животно ( евтино, надеждно и същевременно икономично ) няма, и все пак... Горелката сякаш ми е с приоритет, но не бих отхвърлил без никаква дискусия и котела.
      Хубава вечер на всички!
      Казано е:
      -"Обичай ближния",
      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

      Коментар


      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

        На Ерато мисля че целия котел струва 3000 лв.
        Ако имаш място слагаш го до твоя и кеф ти въглища кеф ти пелети.

        Коментар


        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
          На Ерато мисля че целия котел струва 3000 лв.
          Ако имаш място слагаш го до твоя и кеф ти въглища кеф ти пелети.
          Кой точно модел от всичките имаш впредвид?
          Имаш ли директни впечатления от него?
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

            Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
            Кой точно модел от всичките имаш впредвид?
            Имаш ли директни впечатления от него?
            Не мога да кажа точния модел ама мисля че е до 30 кв. Мой приятел го има и е много доволен.
            Мога да питам и да кажа точния модел.
            Котела е много красив и прибран,направо е като мебел.

            Коментар


            • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
              Не мога да кажа точния модел ама мисля че е до 30 кв. Мой приятел го има и е много доволен.
              Мога да питам и да кажа точния модел.
              Котела е много красив и прибран,направо е като мебел.
              Ще ти бъда особено благодарен, ако разбереш и споделиш, когато можеш повече подробности!
              Наистина съм пред дилема с какво да се отоплявам следващия сезон ( котел или горелка )?
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар


              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                Ще ти бъда особено благодарен, ако разбереш и споделиш, когато можеш повече подробности!
                Наистина съм пред дилема с какво да се отоплявам следващия сезон ( котел или горелка )?
                Назад в темата писах ,ама беше отдавна.Аз също бях като тебе пред дилема,какво да правя,котел или горелка.Въпроса с горелките е такъв че, те са най скъпото нещо от пелетния котел.При положение че имате действащ котел на твърдо гориво и ,желаете да го преустроите на пелети, е необходимо да закупите горелка.След преустройството котела ще си работи обаче, няма да има КПД като на пелетния котел,а цената му ще стане на почти две трети от цената на истинския пелетен котел.
                Ако пелетния котел комплект струва 3000 лв на вас преустройството ще ви струва 2000 и котела ще има с 20% по малка ефективност от истинския.
                Според мен не си струва.Естественно това е мое мнение.Тука има много компетентни обаче не пишат.

                П.П.Извинете ето това е човека HHristov

                Коментар


                • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                  Бас ловя че след време ще сте разочаровани и ще има теми за домашни фабрики за пелети.

                  П.П. Не искам да разубеждавам никой, просто ме кефи че форума ще запази поста ми дълги години и с кеф ще се връщам и ще си го гледам.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                    Не мога да кажа точния модел ама мисля че е до 30 кв. Мой приятел го има и е много доволен.
                    Мога да питам и да кажа точния модел.
                    Котела е много красив и прибран,направо е като мебел.
                    Котела е моде Пелетерм V2 и се предлага в разновидност 30, 45 и мисля 60 Квт,вярно издлежда компактно-два правоьгьлни блока,като единия е котела,а другия е бунке,горелка и управление. Наистина,котела добре изглежда,но контолера за управление е сьщия както на останалите горелки на тази фирма т.е. ON-OF и се използва допьлнително стаен термостат. Според мен, за да работи отоплителната инсталация добре, допьлнително трябва да се монтира буферен сьд 500-1000л и втора помпа с допьлнителна автоматика за неиното управление. Има монтирана електро-механична система за почистване на горелката и твьрдят,че може да гори костилки от череши,царевица и др. Нямам наблюдение от работата на този котел, а и в останалите форуми почти нищо не сьм срещал, освен за буфера. Цената мисля е около 5500лв,но не сьм сигурен, а и тя зависи от много неща.

                    Петьо, аз не сьм на щат вьв форума и нямам много свободно време, а и в кьщи ми е топло така,че не ме обвиняваи,че си трая! Честита придобивка,а като стигнеш до отоплението, ще помагаме!

                    П.С.Вече има реклами от произжодители на пелети на цена 280-300лв/тон!

                    Коментар


                    • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                      Бас ловя че след време ще сте разочаровани и ще има теми за домашни фабрики за пелети.

                      П.П. Не искам да разубеждавам никой, просто ме кефи че форума ще запази поста ми дълги години и с кеф ще се връщам и ще си го гледам.
                      А колко време трябва да мине за да се разочароваме?

                      Вече пети сезон отминава откакто съм с котел и пелетна горелкаи все още няма разочарование!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        А колко време трябва да мине за да се разочароваме?

                        Вече пети сезон отминава откакто съм с котел и пелетна горелкаи все още няма разочарование!
                        Изчакай още някоя друга годинка, за да станат повечко котлите,дотолкова,че да станат наистина търсени пелетите.
                        А ти щом си го купил твоя преди 5 години предполагам сумата изобщо не е била малка. Следователно му държиш края и е без значение дали ще си на клима радиатори, парно, слънце...просто си на пелети- защото искаш да си на пелети.
                        Поста беше за такива като мене от по- ниския клас хора, дето я цепим, за да остава освен за хляб ама и за пастет.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                          Изчакай още някоя друга годинка, за да станат повечко котлите,дотолкова,че да станат наистина търсени пелетите.
                          А ти щом си го купил твоя преди 5 години предполагам сумата изобщо не е била малка. Следователно му държиш края и е без значение дали ще си на клима радиатори, парно, слънце...просто си на пелети- защото искаш да си на пелети.
                          Поста беше за такива като мене от по- ниския клас хора, дето я цепим, за да остава освен за хляб ама и за пастет.
                          Aбе май май малко съм съгласен.
                          Дано да се измисли нещо по евтинко ама ....!

                          Коментар


                          • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                            просто си на пелети- защото искаш да си на пелети.
                            .
                            Аз не искам конкретно да съм на пелети, ама не искам да влача хамалогия, а тъй като на ток е цифра отоплението, газ нямам и няма да имам скоро, то друго не остана!
                            П.С. Цената на горелката преди 5 години беше 2400 лв.!
                            П.С. П.С. А най евтино си е дърва и въглища, за това не спорим!
                            Последно редактирано от Skorpion_BG; 10-02-13, 19:16. Причина: граматика
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                              Бих искала да ви попитам и аз нещо. От няколко дни се чудя, какъв вид отопление да избера? Четох както за котли на пилети така и за чипс. Въпросът ми е, може ли котел на пилети да се използва и за горене и на чипс? Има ли разлика в отоплението, понеже ми предлагат камина с водна риза за пелети, но незнам дали е изгоден вариянт? Видях че чипса е по евтин.

                              Коментар


                              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                                Първоначално публикуван от mimisssss Преглед на мнение
                                Бих искала да ви попитам и аз нещо. От няколко дни се чудя, какъв вид отопление да избера? Четох както за котли на пилети така и за чипс. Въпросът ми е, може ли котел на пилети да се използва и за горене и на чипс? Има ли разлика в отоплението, понеже ми предлагат камина с водна риза за пелети, но незнам дали е изгоден вариянт? Видях че чипса е по евтин.
                                Зависи какво ще отоплявате? Категорично, инсталациите за пелети нe могат да горят чипс! Чипса е по-евтин,защото е начална фаза на преработка на дървесината за получаване на пелети. Обикновено на чипс работят инсталации с мощност над 30 Квт.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X