Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

    Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
    Цената ще падне,ако си ги правиш сам.Ако някой ще ти ги продава,едва ли.Същото е и с дървата,и с въглищата.
    Проблема ни не е в разходите, а в приходите, колеги!!!
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
      Проблема ни не е в разходите, а в приходите, колеги!!!
      При мен този проблем е хроничен.

      Коментар


      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

        Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
        При мен този проблем е хроничен.
        Въобще не си единичен случай, даже по-скоро си масов случай, тъй че пелетите си имат своя устойчив ръст в популярността сред източниците на енергия за дома.
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

          Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
          Грешиш.Ходя на работа и по цял ден вкъщи няма никой.Когато монтирах котела от фирмата ми препоръчаха автоматика за управление на пиролизен котел с която ми удължиха гаранцията/вече не помня/,ама май беше две или три години.Пиролизните котли от среден клас са сус стоманен топлообменник и ако връщащата се вода е под 55 градуса при работа на дърва,корозията е значителна,и съкращава живота на котела.Тъй като тук и сега не рекламирам бълбукатори, а описвам буквално работата на парното ми и то от 2003 г.Въпросната автоматика следи няколко параметри.Температура на котела ,температура на изходяща вода и температура на връщаща вода.Най лесно се оприличава с охладителна система на кола.Ако стайния термостат казва че в помещението има зададената температура,то термостата стои затворен и котела грее сам себе си.Радиаторите са студени.Понеже котела грее само своите 60 литра вода бързо достига зададените стойностти и съвсем механично спира достъпа на кислород,като затваря клапата и спира вентилатора на изходящите газове.И дори и с чам тлее по 15 часа,Когато стайният термостат подаде заявка ,че температурата в помещението е по ниска от зададената,вентила се отваря и топлата вода тръгва към радиаторите.От тях идва охладена вода в котела и автоматиката реагира като включва вентилатора ,и отваря клапата за въздух.И котела вдига мощност.
          Като резултат сутрин ставам винаги в топла къща ,но веднага трябва да заредя котела.
          Уморих се който иска пита и разказвам.Не рекламирам ничие изделие. Но колегата от Стража може да си улесни още малко обслужването.
          И едно допълнение.Котела си го зареждам сутрин и вечер.Не се гаси.И естествено не се пали всеки ден.Разбира се ако през деня има някой в къщи който иска да седи на 22 градуса,естестено трябва да го зарежда,и разхода е по голям.
          Котела ми е Ling25D и разликата с Вашия е че има нагнетателен, а не смукателен вентилатор. Също го управлявам от стаен седмичен термопрограматор и съм задал 18С от 23-05ч. и 21С през деня. Но не съм монтирал четирипътния вентил т.к. системата може да работи и на термосифон като няма ел. захранване. Пали се на есен и се чисти докато работи. 2-3 пъти за цялата зима се гаси и се чистят кюнци и димоотводи. При темп. до -2С се зарежда 2 пъти на 24 ч. при по ниски темп 3 пъти., при под -20С -4 пъти.


          Как мога да си облекча хамалогията?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:57665505dc4539f66772a3c11c10ae67227e7ac1.jpg
Прегледи:1
Размер:31.6 КБ
ID:5349954Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4530404225.jpg
Прегледи:1
Размер:88.2 КБ
ID:5349955Натиснете снимката за да я уголемите

Име:39_10000.jpg
Прегледи:1
Размер:29.7 КБ
ID:5349956Натиснете снимката за да я уголемите

Име:159_2.jpg
Прегледи:1
Размер:38.2 КБ
ID:5349957Натиснете снимката за да я уголемите

Име:159_1.jpg
Прегледи:1
Размер:26.2 КБ
ID:5349958Натиснете снимката за да я уголемите

Име:144_1.jpg
Прегледи:1
Размер:52.4 КБ
ID:5349959Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bullerjan4.jpg
Прегледи:1
Размер:37.3 КБ
ID:5349960Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bullerjan2.jpg
Прегледи:1
Размер:32.3 КБ
ID:5349961

            Коментар


            • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

              Първоначално публикуван от METIN Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]421145[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421146[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421147[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421148[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421149[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421150[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421153[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421156[/ATTACH]
              Много са добри, даже поддържам връзка с фирмата производител. А има и още едни много добри -
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                Да, но последните 2 линка са за печки ползващи дърва, а не пелети.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                  Имах проблеми с клавиатурата ,някой има ли или ползва ли такива печки?
                  Първоначално публикуван от METIN Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]421145[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421146[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421147[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421148[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421149[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421150[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421153[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421156[/ATTACH]

                  Коментар


                  • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                    Кажи какво те интересува - има една в гаража на мой приятел тука в София.
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                      Интересува ме мнението Ви за тях ,дали са добри ?
                      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                      Кажи какво те интересува - има една в гаража на мой приятел тука в София.

                      Коментар


                      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                        Да са добри по душа или по принцип? Кажи къде смяташ да ги прилагаш и ще ти кажа. За дома - и да и не. За цех, хале - по-скоро - да.
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                          Печките на дърва имат само един недостатък.Трябва да им се слагат дърва!
                          Всичко останало е голям кеф.

                          Коментар


                          • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                            Първоначално публикуван от METIN Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]421145[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421146[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421147[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421148[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421149[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421150[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421153[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]421156[/ATTACH]
                            А цената видя ли? ~2450 еуро
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                              А защо не се гори талаш а трябва да се правят пелети? Не е ли възможно раздробеният талаш да се вкарва на по- малки порции по- често?
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                                Баща ми е дърворезбар и произвежда известно количество талаш, което влиза в котела под форма на самоделни брикети, плътно завит в лист от вестник, покрай дървата. А познати - дърводелци, които генерират по големи количества стърготини, ми казаха следната технология:

                                Слагаш в средата едно голямо дърво и около него талаш, много плътно се натъпква, палиш с горно горене и ефекта бил цял ден едно дърво и талаша... не съм пробвала, само на доверие /подобна е системата и в средата перфорирана тръба, наоколо талаш/
                                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X