Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после се сдобих с Frontera

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    alex_markov
    Спорет мен ще се намерят а пък монтажа им не е труден!
    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

    Коментар


    • #17
      Шум в Заден Диференциал :-((

      Оказа се че ми вие задния диф. ходих в сервиз хората казват лагери на диф.-а обаче някакви космически суми, не се чува много силно звукът е точно като на виещи лагери на главините, мога ли така да покарам извесно време следейки дали се увеличава звукът или е фатално и трябва бързо да се ремонтира, а и друго питане, ако се счупи на път и откача кардана мога ли само на предно да се прибера?

      П.С. препоръчайте някой сервиз за диференциали да мина да го погледнат.
      no signature no problems

      Коментар


      • #18
        Обикновено диференциала вие от разкалени зъби на короната и пиньона. Така можеш да караш много, обаче не знаеш кога някой ще се счупи. Симптомите - когато колата се търкаля по инерция вие като тролей. Като дадеш газ млъква. Става от луфтовете между тия колела. Там вече я няма циментацията, няколко микрона. А на външен вид са си като истински.
        Задния мост и дифа е известно слабо място на Фронтерата.
        Със свален заден кардан можеш да караш колкото си искаш, или колкото ти провърви. Проблема е че става свръхуправляема, неустойчива и по курса и в завоя, и е лесно да се обърнеш. Във всеки случай ако внимаваш няма проблем да си я търкаляш, докато я оправиш и отзад.

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от Стефан
          Обикновено диференциала вие от разкалени зъби на короната и пиньона. Така можеш да караш много, обаче не знаеш кога някой ще се счупи. Симптомите - когато колата се търкаля по инерция вие като тролей. Като дадеш газ млъква. Става от луфтовете между тия колела. Там вече я няма циментацията, няколко микрона. А на външен вид са си като истински.
          Задния мост и дифа е известно слабо място на Фронтерата.
          Със свален заден кардан можеш да караш колкото си искаш, или колкото ти провърви. Проблема е че става свръхуправляема, неустойчива и по курса и в завоя, и е лесно да се обърнеш. Във всеки случай ако внимаваш няма проблем да си я търкаляш, докато я оправиш и отзад.
          Интересното е че вие по всяко време и по инерция и с газ, но не вие прекалено силно примерно като се заслушаш се чува, малко по силно от триенето на гумите дано изкара поне 4-5000 километра, да мине отпуската че язък.....
          no signature no problems

          Коментар


          • #20
            Е, тогава нищо чудно да са лагерите.
            Добле де, те не са ли стандартни? Ако си имат номера няма за кво да даваш луди пари.

            Коментар


            • #21
              щом вие значи не е добре, а обикновено никое зло не идва само, може да смениш лагерите на полуоските и пак да продължи да вие, ако отваряш моста направо мисли за ремонтен комплект, а в това число всички лагери, всички семеринги, пазпорната втулка и евентуално корона и пиньон.

              ако проблема е в лагер на полуоска и той блокира може да се пребиеш или в най - добрия случай да испочупиш колата, ако вие лагер на пиньона може да блокира и пак същото

              карай с повишено внимание и при първа възможност иди на майстор, ако си нямаш такъв питай митко фулдата той може да ти помогне
              drive alive

              Коментар


              • #22
                Интересно че при мене вие и по енерция и на скорост, дали има вероятност да не е от диф. а от лагер на главина например? не съм наясно дали диференциала се върти като съм на нулева по инерция , защото звукът е същия
                no signature no problems

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от fanatic
                  Интересно че при мене вие и по енерция и на скорост, дали има вероятност да не е от диф. а от лагер на главина например? не съм наясно дали диференциала се върти като съм на нулева по инерция , защото звукът е същия
                  Предполагам, че би трябвало да се върти кардана и диф. като си по инерция... например като вдигнеш във въздуха една лека кола с прено предаване и запалиш двиг. на 0-ва скорост гумите почват да се въртят бавно... това е от лекото сцепление на притискателният диск към феродовия на съединителя.... защото във въздуха колелата нямат товар. Така е и при мотоциклетите... предполагам и при колите с кардани и диф...
                  или бъркам
                  LZ1RED

                  Коментар


                  • #24
                    Предлагат ми една ФРОНТЕРА без раздатъчна кутия , т.е. само заден мост . Били я махнали навремето . Не че ми трябва , но имат да ми дават пари и това е един от начините да си ги взема . Някой знае ли колко ще ми струва възстановяването и - раздатка , преден кардан , евентуално хъбове . Поне приблизително .

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от fanatic
                      Интересно че при мене вие и по енерция и на скорост, дали има вероятност да не е от диф. а от лагер на главина например? не съм наясно дали диференциала се върти като съм на нулева по инерция , защото звукът е същия
                      щом се въртят гумите върти се и диф. само ако имаш главини със свободно положение може да изолираш главното предаване

                      друг е въпроса,че на скорост се товари диференциала и ако проблема е в него би трябвало да вие по - силно, щом шума е еднакъв и на скорост и по инерция значи вероятно са лагерите на главините, но пак ти казвам, мисли за диференциала, като за едно цяло, ако едно е счупено, всичко е счупено
                      drive alive

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от fanatic
                        Интересното е че вие по всяко време и по инерция и с газ, но не вие прекалено силно примерно като се заслушаш се чува, малко по силно от триенето на гумите дано изкара поне 4-5000 километра, да мине отпуската че язък.....
                        ако вие леко, не се шашкай...
                        имах една Омега - диференциала си виеше леко още като я купих... сменихме целия диференциал за 450лв чак като започна да тропа яко, междувременно минахме с колата над 50 000км...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          Ееех! ((( Сигурно много пари ... Пък и дявол знае кво е било счупено за да ги свалят.
                          Тя фронтерата и 4х4 не е нещо особено с тия вродени проблеми на задния мост и тия мотори, а пък без преден ... Признай им 200 лева, повече си е набутване. Щото веднага още 200 за прехвърляне, и после няколко хиляди за да не е паметник ...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X