Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно Daihatsu Feroza

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно Daihatsu Feroza

    Здравейте, взех наскоро Daihatsu Feroza 92 1.6 бензин с manual hubs. Въпросът ми е следния: в режим 2H с какво предаване е, предно или задно? Когато отключа hub-овете отпред и е включена на 2H, колата не тръгва, а само се чува щракане отпред.
    Освен това на 4L колата се движи нормално, със същата скорост като 2H.
    Моля помогнете. Благодаря предварително!

    П.П. Пиша за първи път във форума. Извинявам се ако темата е на грешното място.

  • #2
    От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

    Загазил си!
    На Н2 колата ти е само на задно! Щом не работи си направи сметка колко сериозен е проблема. С две думи ако имаш късмет имаш скъсана полуоска на задния мост!
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

      Привет и добре дошъл!
      Най-вероятно Ферозата ти е фултайм. Сигурно ти е сменена само топката на лостчето.
      На 4L ти тръгва, защото блокираш междинния диференциал. Нямаш бавни.
      Иначе, по принцип е със задно предаване.
      На full time, ръчните хъбове са малко безсмислен вариант.
      Другия вариант е, да ти е свален задния кардан.
      Погледни отдолу пак и пиши.
      Поздрави!
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

        Може и дифа да го няма от зад.
        Оператор на италиански реактивен жребец

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

          Ако се окаже ,че има здрави задни полуоски,диф и заден кардан не е лошо да свали раздатката в която може да липсват части.ПП имал съм подобен счучай с раздатка на Нива.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

            А преди да се свали раздатката май е по-добре да се намери една от парт-тайм, тъй и тъй ще я свалят, поне да направят от скопения фул тайм истинска машина. То другото вече е монтирано, че и хъбове има.
            Оператор на италиански реактивен жребец

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

              Фултайма нали няма бавни?
              Колега от къде си?
              Иначе една раздатка ми се търкаля из халето
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

                Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
                А преди да се свали раздатката май е по-добре да се намери една от парт-тайм, тъй и тъй ще я свалят, поне да направят от скопения фул тайм истинска машина. То другото вече е монтирано, че и хъбове има.
                Изстрел.....Грешка:Казал коня и слязъл от Гойко Митич.Фул тайма е истинската машина-Лада Нива ,Ленда и за други не се сещам.Другите са чорба.Аз карам Фероза -парт тайм ,без интегрален диференал(за неразбралите)-пълна боза е ....съжалявам си за Нивата.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

                  Колега, нищо против фултайм машините нямам, когато имат И бавни. Ферозата с фултайм няма.
                  За това става въпрос.
                  Аз и друг път съм ти казвал, като толкова те е яд на Ферозата ти, продай я и си купи пак онова недоразумение-Нива.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Колега, нищо против фултайм машините нямам, когато имат И бавни. Ферозата с фултайм няма.
                    За това става въпрос.
                    Аз и друг път съм ти казвал, като толкова те е яд на Ферозата ти, продай я и си купи пак онова недоразумение-Нива.
                    Няма кой да обуя,май че и друг път съм ти казвал.Иначе съм готов на бартер даже да доплатя .
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

                      Здравейте колеги,
                      благодаря за информацията. Явно колата е full-time. Днес и правех тест из гората и изпробвах всички положения на раздатката, всичко работи нормално т.е. 4H блокира междинния диференциал(вероятно 50/50), а 4L е само към задния диференциал.
                      Тема затворена!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

                        Първоначално публикуван от sarko63 Преглед на мнение
                        Здравейте колеги,
                        благодаря за информацията. Явно колата е full-time. Днес и правех тест из гората и изпробвах всички положения на раздатката, всичко работи нормално т.е. 4H блокира междинния диференциал(вероятно 50/50), а 4L е само към задния диференциал.
                        Тема затворена!
                        Нещо нищо не си тествал май ????
                        Такава короза няма.

                        От къде си? Ела да я видим тая кола ако си от София.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

                          Има, Търтьо.
                          На фултайм корозата има чалъм да се включи само на задно, като се извади един щифт от раздатката. На него явно е изваден. Ползва се, за теглене и тем подобни магарии, но пише, че не е редно да се кара така.
                          Иначе положението на лоста което съответства на 4L, се явява 2Н, но не може да включи на това положение, без да е изваден щифта.
                          Всъщност е само едно болтче, което се отвива.
                          Баси и разбирачите и факирите има у нас. А да се четат мануалите, айде нема нужда
                          Немам думи!


                          ПП: Колега, изтегли си сервизните ръководства и се консултирай с тях. Ясно си е написано, че не е редно да се кара на тоя режим.

                          ПП2: Цитат: "However, this procedure is described for the switching at the time of towing or vehicle inspections. Therefore, never drive the vehicle allways under the 2WD mode."
                          Последно редактирано от TigerHunter; 29-10-11, 22:18.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            Баси и разбирачите и факирите има у нас. А да се четат мануалите, айде нема нужда
                            Немам думи!
                            Мълчим с наведени глави!
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

                              Нямах предвид тук пишещите, а умникът, който е бъзикал по колата.
                              Поздрави!
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X