Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на дизелова Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Газова уредба на дизелова Фронтера

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов-Kograman Преглед на мнение
    Здравейте,
    в гр.Берковица има някакъв мъж които също слагал газови уредби на дизел,и от неговите думи се потвърждава и казаното от колегата.Повече подробности мога да кажа след нова година,като поразпитам за какво става на въпрос.

    поздрави
    Да виждал съм джипката, някакъв нисан е, дизел с турбина, само че вече и е сложил газов инжекцион, само не знам как се е справил с настройките, гледам, че работеше.

    Коментар


    • #17
      От: Газова уредба на дизелова Фронтера

      Според мен всичко е до настройка на смесите.При дизелов и бензинов двигател ако не са настроени смесите реже/стопява буталата като стой та гледай,особено при дизела където налягането е значително.

      поздрави

      Коментар


      • #18
        От: Газова уредба на дизелова Фронтера

        Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
        Страшното при газовата уредба поставена на дизел е ако замръзне испарителя и натрупа течна фаза във него. Повярвайте ми не искате да виждате крайният ефект , аз съм го виждал!
        Радиаторчето на парното ми бе запушено.Докато разбера за проблема,близо месец карах със ЗАМРЪЗВАЩ изпарител,защото водата нециркулираше.Даже писах за проблема в Ловджийския форум.Така че единственото нещо при замръзнал изпарител беше,че ми гореше повече газ.А сега е време за лов и сигурно съм минал 500-600км за този месец.

        Коментар


        • #19
          От: Газова уредба на дизелова Фронтера

          Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
          Вчера говорих с мой приятел газаджия и каза, че е много опасно при достигане на високи обороти. А в гората са не избежни.
          Защо на дизела да са му нужни високи обороти в гората? Незнам за други колеги, но рядко съм вдигал в ГОРАТА над 2000 оборота,а джипа съм го взел за лов,не за офф-роуд състезания.Харесвам дизела,именно защото има голяма мощност при ниски обороти,за разлика от бензина. Но майстора ми каза,че имало реле,което спира подаванато на газ при високи обороти,но не го поисках,защото все пак аз си карам джипа и немисля да го ВКАРВАМ В КРИТИЧЕН РЕЖИМ!

          Коментар


          • #20
            От: Газова уредба на дизелова Фронтера

            Честита Нова Година на всички съфорумци! По-сложния проблем е да се измисли управлението на газовия изпарител.Задължително да е електрически. Трябва да включва на около 1100 оборота и на 4000 да изключи.Това с замръзването са глупости, слага се датчик да се включва уредбата над 40 градуса.

            Коментар


            • #21
              От: Газова уредба на дизелова Фронтера

              Първоначално публикуван от engi7d Преглед на мнение
              Честита Нова Година на всички съфорумци! По-сложния проблем е да се измисли управлението на газовия изпарител.Задължително да е електрически. Трябва да включва на около 1100 оборота и на 4000 да изключи.Това с замръзването са глупости, слага се датчик да се включва уредбата над 40 градуса.
              Защо трябва да е електрически ?
              На БМВ-то си имах газова уредба, на която преди изпарителя имаше един електрически клапан, който пускаше и спираше газта. Ако се сложи такъв клапан /30 лева/, не може ли и с обикновен изпарител? Проблема в този случай ще е според мен, като изключиш клапана, докато издуха газта, която е в изпарителя - на БМВ-то минавах по-малко от 100 метра, докато свърши газта.

              Ицо, батка, малко си ми далеч, но в краен случай може да дойда и при тебе, защото тука нашия газаджия категорично отказа да се занимава с "моите глупости", пък уж е майстор. Май от мене чу, че може да се слага газ на дизел, защото като отидох да питам в сервиза, всичките ме гледаха като невменяем.
              Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

              Коментар


              • #22
                От: Газова уредба на дизелова Фронтера

                Първоначално публикуван от batDancho Преглед на мнение
                Защо трябва да е електрически ?
                На БМВ-то си имах газова уредба, на която преди изпарителя имаше един електрически клапан, който пускаше и спираше газта. Ако се сложи такъв клапан /30 лева/, не може ли и с обикновен изпарител? Проблема в този случай ще е според мен, като изключиш клапана, докато издуха газта, която е в изпарителя - на БМВ-то минавах по-малко от 100 метра, докато свърши газта.

                Ицо, батка, малко си ми далеч, но в краен случай може да дойда и при тебе, защото тука нашия газаджия категорично отказа да се занимава с "моите глупости", пък уж е майстор. Май от мене чу, че може да се слага газ на дизел, защото като отидох да питам в сервиза, всичките ме гледаха като невменяем.

                Ти сам си отговорил на въпроса!Тая седмица сменям мотора на другата кочина и ела след това да сложим уредбата!

                Коментар


                • #23
                  От: Газова уредба на дизелова Фронтера

                  Цяла зима карам на газ/дизел,никакви проблеми,само плюсове.Голямата мощност е добре дошла а икономията е около 3 литра на нафтата на 100 км.Като газ ми гори различно(но може и да е до разлика в зареждането от колонката),но като цяло е между 2 и 3 литра на сто километра.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Газова уредба на дизелова Фронтера

                    Може ли някой да каже ориентировъчна сума платена за монтиране на метанова и или газова уредба на дизел и да препоръча майстор, който да я направи читаво? Мерси...
                    ПС ...става въпрос за Варна, но може и и друг град стига да добър монтьора...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Газова уредба на дизелова Фронтера

                      Колеги, аз имам фронтера 2.2 DTL серия В, двигател Екотек, 115 к.с. Може ли на нея да се сложи газово и къде? И горе долу колко е цената сега? От Бургас съм.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Газова уредба на дизелова Фронтера

                        Първоначално публикуван от veso.k Преглед на мнение
                        Колеги, аз имам фронтера 2.2 DTL серия В, двигател Екотек, 115 к.с. Може ли на нея да се сложи газово и къде? И горе долу колко е цената сега? От Бургас съм.
                        На всичко може да сложиш газова. Аз обаче не бих ти препоръчал точно на този мотор да си правиш подобни експерименти. Но все пак ако решиш то е хубаво да е ГИ със задължително изключване на дюзата след 3000 оборота и по възможност изолиране на ЕГР-а което при тази фронтера става осевн механично и софтуерно. Като теглиш чертата разходите ще ги избиваш повече години отколкото колата ще е в експоатация при теб.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #27
                          От: Газова уредба на дизелова Фронтера

                          Първоначално публикуван от Simich Преглед на мнение
                          Може ли някой да каже ориентировъчна сума платена за монтиране на метанова и или газова уредба на дизел и да препоръча майстор, който да я направи читаво? Мерси...
                          ПС ...става въпрос за Варна, но може и и друг град стига да добър монтьора...
                          Мен по-скоро ме интересува читав майстор,цената не е толкова важна...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Газова уредба на дизелова Фронтера

                            Ники, я загъвай ръкавите и си я сложи сам. Няма нищо сложно. Има толкова много снимки и обяснения кое, как се прави. Газ или метан е едно и също. Даже при метана може и да не захранваш редуктора с топла вода.
                            GSM 0877 08 99 19
                            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                            Коментар


                            • #29
                              От: Газова уредба на дизелова Фронтера

                              Гн. Бързашки. Тая глупост която ти е казал твоят газаджия,говори лошо за неговите познания.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X