Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CODE P0210 що е това

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • CODE P0210 що е това

    Здравейте уважаеми jeep капацитети/това е честно определение, а не ирония/.
    карам си jeep-kata и двигателя угасна и светна check engine.Както някой беше
    писал 5 бързи включвания и изключвания на контактния ключ показват грешките
    След като опитах няколко кратно да запаля и нищо не се получи реших да изпробвам
    метода 5 бързи завъртания на контактния ключ и показанието беше P0210 .Зарязах
    Джипката и се прибрах в къщи.Та ако някой от вещите джипаджий знае нещо ,
    моля помагайте.

    П.С. В нета пише че Р0210 е:injector 10 control circuit.
    ok но кой е инжектор №10

    Jeep cherokee-liberty KJ 2.8 crd '04

  • #2
    От: CODE P0210 що е това

    Първоначално публикуван от морск Преглед на мнение
    Здравейте уважаеми jeep капацитети/това е честно определение, а не ирония/.
    карам си jeep-kata и двигателя угасна и светна check engine.Както някой беше
    писал 5 бързи включвания и изключвания на контактния ключ показват грешките
    След като опитах няколко кратно да запаля и нищо не се получи реших да изпробвам
    метода 5 бързи завъртания на контактния ключ и показанието беше P0210 .Зарязах
    Джипката и се прибрах в къщи.Та ако някой от вещите джипаджий знае нещо ,
    моля помагайте.

    П.С. В нета пише че Р0210 е:injector 10 control circuit.
    ok но кой е инжектор №10

    Jeep cherokee-liberty KJ 2.8 crd '04
    А на напоследък да не е вървяла както преди?

    П.П.
    Ето малко инфо:
    http://www.permoveo.ltd.uk/tabid/122...p/Default.aspx
    Последно редактирано от vladi333; 25-10-11, 21:27. Причина: допълване
    LZ1HKW
    Реглаж на преден и заден мост
    My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

    Коментар


    • #3
      От: CODE P0210 що е това

      Благодаря братко Влади 333,, питането ми е защото утре тръгвам по "майстори" и поне малко от малко
      да съм в "час" с това което ще правят.А инфото което си ми дал наистина е важно.Пак благодарности
      и ще пиша за развитието на ситуацията.


      jeep Liberty-cherokee-KJ 2004 2,8 crd

      Коментар


      • #4
        От: CODE P0210 що е това

        Туй да не е от "ремонтираната" дюза в една друга тема
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: CODE P0210 що е това

          Да точно "ремонтираната" дюза

          Коментар


          • #6
            От: CODE P0210 що е това

            Първоначално публикуван от морск Преглед на мнение
            Да точно "ремонтираната" дюза
            Пропуснал съм темата за дюзата.

            Само за инфо да ти кажа, че на този модел се монтират два вида дюзи според real системата. Но и двата вида "НЕ СЕ РЕМОНТИРАТ" смопед Балканстар и Бош. Виждал съм при колегите от Америка да правят опити за ремонт. Проблема всъщност е в заливането с някаква смола до колкото разбрах аз.
            А дори и след смяна на дюза задължително трябва да се въведе новия номер на дюзата в компютъра. За да може да направи точните корекции.

            П.П.
            Малко сложно го обясних, но в общи линии са те преметнали. Най много да са хвърлили дюзата в ултразвука!
            LZ1HKW
            Реглаж на преден и заден мост
            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

            Коментар


            • #7
              От: CODE P0210 що е това

              Всъщност този тип дюзи се ремонтират много успешно.
              @морск - в бош триха ли грешки - да не е стара грешка?
              Най ме е страх от хора без мечти...

              Коментар


              • #8
                От: CODE P0210 що е това

                Здарвейте уважаеми ,благодаря за съветите ,но аз нямам новини за ремонта.Закарахме джипката с пътна помощ до сервиза
                и започнахме да зареждаме акумулатора.И най-важното е че code P0210 се оказа Р0201.Докато чакахме да се зареди акумулатора
                установихме ,че той не се зарежда/заминал/.Той е Оптима 55 А/h.Започна се тъсене на акумулатор с подходящи размери и данни
                75 а/h ,680 А-пусков ток и рамери:Д-255 мм,Ш-175мм. и височина с клемите заедно 200мм.Бош ,Варта и други марки не предлагат
                такъв размер ,а дължината е 270 мм. вместо 255 мм.Само Оптима има точно такъв размер/защо ли / и най-важното при 55 А/h
                пусковия ток е над 800 Ампера, а цената 483 лева точно двойна от тази на Бош и Варта.А моя Оптима е също 55А/h.И така
                търсенето продължава докато не намеря или ми писне и си взема Оптима.Между другото в магазина представител на Старт
                трейдинг еоод -вносител на акумулатори,цената на Оптимата е 483 лв,докато в сайта на фирмата цената е 433 с доставка на
                адрес и монтаж на място /става дума за Варна/ хахаха.Искам да отговоря на уважаемия колега onufrz - да след ремоната
                грешките бяха изчистени и майстора каза че софтуера на бош е съвместим с този на джипа.Разбира се ние не трябва да му
                вярваме сляпо за софтуера, но истината е че колата започна пали от раз за което бях отишъл при него.

                Наздраве на всички /сега 20.30 ч./


                JEEP CHEROKEE-LIBERTY KJ 2.8 crd

                Коментар


                • #9
                  От: CODE P0210 що е това

                  Първоначално публикуван от морск Преглед на мнение
                  ...Разбира се ние не трябва да му вярваме сляпо за софтуера...
                  Жизнено важно е да имаш повече вяра в хората...
                  Тази грешка е за първи цилиндър: http://www.obd-codes.com/p0201
                  Предния път коя дюза ремонтира?
                  Мислил ли си да правиш рекламация в Бош сервиза?
                  Възможно ли е ремонтираната дюза да си е наред, а сега да се е скапала друга дюза (каръщина)?
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • #10
                    От: CODE P0210 що е това

                    Предния път ремонтираха дюзата на 3-ти цилиндър, а сега кода за грешка е за 1-ви цилиндър и както е описано
                    лоша електрическа връзка.Действително куплунга на 1-ва дюза беше полуизмъкнат/или полувкаран/ вкарах го
                    обратно и се усети как щракна, но индикацията check engine не изчезна.Вчрашния ден мина в търсене на
                    подходящ акумулатор и не сме правили проби да палим джипката.Сега отивам да взема един Фиам акумулатор
                    със сравнително подходящи параметри защото най-подходящия Оптима е доста скъп и ще видим какво ще
                    стане.Колкото до рекламацията, ще се обадя да видим какво ще стане.До сега без акумулатор беше
                    безсмислено.А за вярата в хората това е едва ли не мое житейско кредо, но в последно време все по-често
                    съм разочарован особено в комерсиалната сфера/когато става дума за пари/ Лек ден на всички.


                    JEEP CHEROKEE -LIBERTY KJ 2.8 CRD

                    Коментар


                    • #11
                      От: CODE P0210 що е това

                      Първоначално публикуван от морск Преглед на мнение
                      Здарвейте уважаеми ,благодаря за съветите ,но аз нямам новини за ремонта.Закарахме джипката с пътна помощ до сервиза
                      и започнахме да зареждаме акумулатора.И най-важното е че code P0210 се оказа Р0201.Докато чакахме да се зареди акумулатора
                      установихме ,че той не се зарежда/заминал/.Той е Оптима 55 А/h.Започна се тъсене на акумулатор с подходящи размери и данни
                      75 а/h ,680 А-пусков ток и рамери:Д-255 мм,Ш-175мм. и височина с клемите заедно 200мм.Бош ,Варта и други марки не предлагат
                      такъв размер ,а дължината е 270 мм. вместо 255 мм.Само Оптима има точно такъв размер/защо ли / и най-важното при 55 А/h
                      пусковия ток е над 800 Ампера, а цената 483 лева точно двойна от тази на Бош и Варта.А моя Оптима е също 55А/h.И така
                      търсенето продължава докато не намеря или ми писне и си взема Оптима.Между другото в магазина представител на Старт
                      трейдинг еоод -вносител на акумулатори,цената на Оптимата е 483 лв,докато в сайта на фирмата цената е 433 с доставка на
                      адрес и монтаж на място /става дума за Варна/ хахаха.Искам да отговоря на уважаемия колега onufrz - да след ремоната
                      грешките бяха изчистени и майстора каза че софтуера на бош е съвместим с този на джипа.Разбира се ние не трябва да му
                      вярваме сляпо за софтуера, но истината е че колата започна пали от раз за което бях отишъл при него.

                      Наздраве на всички /сега 20.30 ч./


                      JEEP CHEROKEE-LIBERTY KJ 2.8 crd
                      Разгледай тази тема за акумулатор:
                      http://offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=72589
                      LZ1HKW
                      Реглаж на преден и заден мост
                      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                      Коментар


                      • #12
                        От: CODE P0210 що е това

                        Благодаря Влади много пространни обяснения.

                        Коментар


                        • #13
                          От: CODE P0210 що е това

                          Колега, искам да споделя с теб проблем който имах със същия код и какво се оказа...След репатриране в два сервиза, които ме убеждаваха , че са дюзи, компютър, помпа и какво ли още не, проблема беше в релето, което е за ГНП. Смених го с руско, защото на "Филипс" изобщо го нямаха и от тогава съм спокоен...(Имам още четири в жапката). Понякога проблема е елементарен, но "мяйсторите" гледат в скъпите ремонти. Проблем за пет лева ми излезе с репатраци и диагнози двеста и петдесет...
                          GRAND 3.1 за кеф
                          А 3 1.8 5v за адреналин
                          VITARA 1.6 за off-лов

                          Коментар


                          • #14
                            От: CODE P0210 що е това

                            Здравейте на всички,привет колега bakobako благодарности за съвета, но сега ще паднете като ви кажа какъв
                            беше проблема според хората в сервиза.Дълго време търсихме оптималния вариант за акумулатор, накрая взех
                            Бош S4 /70 A/h i 630 пусков ток/ понеже американците оставили място само за Оптима -50 А/часа и 860 А
                            пусков ток, а евро стандартите са други и акумулаторите са малко по-големи и не влизат без корекции на мястото
                            за акумулатор.Както и да е 3 дена търсене на акумулатор с ляв плюс и.т.н.Накрая Бош S-4 завъртаме ключа за
                            запалване и компа не разпознава ключа.Слагаме резервния ключ и колата пали от раз.Според тестера на
                            майсторите всичко е на ред и кода за грешка 0201 след като запали колата ИЗЧЕЗНА.Покарах Jeep-kата след
                            това -никакъв проблем.Може би батерийките на дистанционното/имобилайзера/ са се изтощили и в един момент
                            дистанционното не комуникира с компа и колата спира.Сега карам с резервния ключ без проблем.Дяволска
                            работа са тези компютри и блокировки.Както и да е в сервиза-М и Д Варна не ми взеха пари за това ,че колата
                            стоя 3 дена при тях и накрая като сложихме акумулатора и запали от раз казаха , че те нищо не са правили.
                            Такива работи с нашите Jeep-ки.Безаварийно пътуване на всички.

                            JEEP CHEROKEE LIBERTY KJ 2.8 CRD 2004 automat

                            Коментар


                            • #15
                              От: CODE P0210 що е това

                              Привет и благодаря за обратната връзка. Дано с това свършат проблемите и акумулатора да изкара дълги години.
                              Колкото до компа - той много помага, но главно на специалистите, разполагащи с техника и резервни части.
                              Явно тези дюзи някак си се отремонтират...щом проблема не е бил пак там. Дано и ремонта е качествен и да имаме още едно приемливо решение в този форум.
                              Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X