Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

    Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
    Тука тия пичове или са щангисти (щото едно е да го дигнеш, друго е да одиш с него) или двигателя е много лек...мойто 5.6 мерцедес, ако че е алуминиево целото....нема тенденция това да се случи.
    Яки са гадовете.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

      Ей Ники, тези клипчета ми напълниха душата. Ще му сипя от по хубавата нафта на мойто.

      Коментар


      • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Мдааа, много плячка сте накрали. Я да ти пусна и аз едно би-сексуално клипчеТова естественно няма реално приложение в нашите условия.........ама кефи яко.
        Ето това е най-голенмия урод на който съм попадал в нета: http://www.youtube.com/watch?v=2JyoX...eature=related

        то е ясно че е абсолютно неприложимо и невъзможно финансово да се види на живо ма ще се изкефите.

        над 3000 конски сили е, 400 метра на пясък
        no signature no problems

        Коментар


        • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

          Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
          Ами ето няколко двигателя които заслужават да влязат по темата.Всички снимки съм ги правил днес в гаража.Има и още един нов но той е в секретния отдел.Като начало снимка на класическия V-8 Turn Key Този двигател е с алуминиев блок 450кс. и 570 (N m) Много лек и компактен това е перфектния избор за гаргарите за които говорим.С този двигател се състезават много доказали се отбори.Също така имах преки наблюдения от миналия Дакар (бъгитата на MD-RALLYE SPORT/ бяха с такива.Както и от BAJA-1000 ..Със същия кара и онзи мишок Гадашин в Европейските Баха серии на болида си G-force Proto.Ползват се от 5.7 до 7.2 литра.Това е доказано най евтиния и адекватен начин да натопорчиш нещо и то да работи добре.Същия вид двигател избраха и момчетата от Гладиатор за един G-Classе които повечето от вас са виждали.


          [ATTACH=CONFIG]381550[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381552[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381551[/ATTACH]


          [ATTACH=CONFIG]381555[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381556[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381553[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381554[/ATTACH]
          Ето и няколко снимки на прехваления според мен HEMI Този е 5.7 Виждали сме много билдвани возила с този агрегат но винаги при него има някакъв компромис.Също така е и много по-капризен от LS на GM..Разхвърлян двигател с много сложни за промяна шайби смукателни колектори и тн.Прекалено отворено V-на блока и единствено електронно управление на дросела.Претоварена от датчици и системи задна част на двигателя.При насаждане на Вранглер и други с малко място под капака има нужда от един инч боди лифт поради високите колектори и дълбок картер.Основната шайба към коляновия вал е проектирана с малък диаметър и е проблемно местенето на спомагателните агрегати.Това е много важен момент при слампването понякога един сантиметър води до висок профил на капака компромис с окачването или киченето с много помощни ролки по ремъка.Има варианти за преправяне от MOPAR RACING DEVISION но там цените вече започват от 35.000$ за здрасти. При леки автомобили са добри и като цяло дават малко по-малък разход LS но само при спокоен ход и чакане по светофари.Ровили сме по такива и мислим че не става за преправяне от цивилен в състезателен.Но снимките показват всичко.


          Ето и снимки на V-8 5.3 GM VORTEC с чугунен блок тези двигатели могат да се намерят в момента от 1.500$ до 5.000$ в зависимост от километрите и модела на донора.Има разлика между тези за леки автомобили и СУВове или Пикъп Трък на пазара.Доста по-тежък от алуминиевия предпочита се при Рок кроулинг поради тежестта и от там доброто сцепление на предния мост при монтаж назад към фаер лоула.Това не е евтин вариант този агрегат има нужда от доста промени но това е написано нагоре в темата.На снимките окомплектован със скоростна и раздатачна кутия.Това е една от най компактните компановки само163см.По този начин карданите се запазват дълги при късо междуосие на проекта.Може да се намали с още 7.5см. от плитки шайби водна помпа и раздатъчна кутия без километраж.На снимките този е с обърнато тротъл боди и това е още едно от уникалните качества на GM при модела Вортек проблема е във високия смукателен колектор.Но този недостатък има и плюсове добра мощност в ниски и средни обороти.Цената за нисък колектор е 900$ съединителите на всички ЛС серии са сериозни предлагат се и 90% усилени от заводските.Предлагането на автомотични кутии е повече от богато.

          [ATTACH=CONFIG]381557[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381558[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381559[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381560[/ATTACH]


          Ето и любимите на Таргата V-8 TWIN TURBO изчадия.Това отново е GM LS 7.200cc. и е точно 990(N.m) И то с гориво 98 от бензиностанцията.Някои хора даже не знаят че такива параметри се постигат със специални бълвочи от по 5 Евро литъра. Тук основния проблем са карантиите след този двигател.Силите са страшни и си трябват и сериозни скоростна кутия и деференциали.Отново казвам че това е подходящ двигател за заден монтаж.Това се постига лесно с мotor рlate Всичко друго са мъки поради интеркулера и изходящите колектори. Другото е и размера на водния радиатор а жегата в преден кош ще е страшна.Този кулер е за задно вграждане и работи със скууп и сериозни охладители на маслото от двигателя. по FIA и SCORE тези чудовища са забранени а от ASO ще ви изгонят още на пристанището.Малко пилоти в офроуд надпредварите могат адекватно да управляват такъв тип двигател.И тримата се намират в САЩ.Лично аз смятам че в офроуда едно Турбо е един проблем а две Турбо са бели коси и хвърлени кинти но това си е мое мнение.Никога няма да забравя как народната кола смена всяка вечер турбини на рали Дакар и как Кен Блок си съсипа Монстер Субарото в пясъка на една въгледобивна мина в ГерманияНай добрите двигатели който съм виждал са с четири камерен карбуратор делко и парче тел вързано към мръсния десен педал.

          [ATTACH=CONFIG]381561[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381562[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381563[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381564[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381566[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381567[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381565[/ATTACH]
          [ATTACH=CONFIG]381568[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381570[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381569[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381571[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381573[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381568[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381575[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381574[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381572[/ATTACH] Водния радиатор за мощни двигатели също е с огромни размери а цената му е сериозна като за каране в яка кал и поставен на муцуната на машината..При офроуд компановка интеркулера винаги идва на шибано място и в 90% пред водния радиатор..Ето това е моторния отсег на JEEP WRANGLER Тези които някога са си играли с насаждане на по-големи агрегати могат да си представят как се навира двойно турбинен двигател ...А тези който са карали Траял знаят че в това упражнение няма никакъв смисъл.
          Какво да кажа, всичко което си показал и казал е напълно достатъчно, но уви само мога да си мечтая.За сега съм замразил нещата, пък ще видим нататък!Поздрави!
          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

          Коментар


          • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

            Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
            Не съм съгласен за повечето неща ,но това е друга тема.Търся нещо с огромен въртящ момент при ниски обороти,не ми трябват кой знае какви обороти-повтарям няма да го карам на ралита.
            Мислил си за МB 400цди..?Казвам го заради въртящият момент - огромен е.Оригинално,без чипове и доработки е 550nm.Ако скоростите ти издържат - сложи му чип и може да стане към 800...

            P.S.Особеност на този мотор е,че трябва да се кара с много хубаво масло,иначе чупи турбина.
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

              В крайна сметка Нисана с какъв мотор се сдоби?

              Коментар


              • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                За последно му сложих от Y61 2.8, като изхвърлих електрониката, сложих си му старата помпа и дюзи и мотора вървеше доста добре.По стечение на обстоятелствата Нисана замина за части и сега стягам Y60 пак с този мотор от 61-та, но с по голяма турбина.Намерил съм мотор 8-мак от мерцедес 5000куб. с раздатка и скорости от Г класа и като се предаде Нисанския, го нахлузвам барабар със скоростите и раздатката от Г-то!
                0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X