Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

    Аз бих проучил в детаили моторите на БМВ. По конктетно 5-та и 7-ма сер. - Е39 и Е38. Бензиновия 3,5 и дизеловия 3д. 3,5V8 е към 240 кс. Дизеляка е R6, комън рейл към 190 кс. Проблема е, че и двата са тъпкани с електроника, но сравнително безпроблемни в това отношение. Като механика се водят "железни".
    Имаше проект на ТЛК70 с двигател 3д на БМВ, ама нещо няма развитие от маса време. Може там да попиташ какви са заигравките.

    Коментар


    • #17
      От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

      Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
      Отварям тази тема най-вече за да проуча какъв двигател ще е най-удачно да мушна под капака на Патрола. ...
      За съжаление, едва ли ще намериш решение, което да не струва едни пари. Австралийците слагат големи американски дизели и пеят, ама такива тук трудно ще намериш, а и упражнението не е хич от евтините.
      Засега като че ли най-работещото решение за по-мощен двигател е нисански двигател от Скайлайн.


      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      ... А и още нещо, за състезания дизел не ти трябва.
      Къде беше та да им отвориш очите на тия, дето правят глупости и ходят на Дакар с дизелови двигатели?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Ако е за състезания осмак не ти трябва за нищо. Харчи и тежи. Взимаш си хубав в6 и заспива, лек и мощен. ...
      Дали да не вземеш барем да дойдеш като публика на някое състезание и да попиташ момчетата с Паджеро V6 3.5 за колко им стигат резервоарите.
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 26-10-11, 08:13.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

        аз се сещам за един само че бензинов вариант и не е от най евтините иначе мисля че най добре пасва на скоростите. Нисан Скайлайн
        Вече са правене такива "извращения" едното съм го виждал как си вдига предницата като му раздадеш цялата газ.
        Успех с начинанието.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #19
          От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Аз бих проучил в детаили моторите на БМВ. По конктетно 5-та и 7-ма сер. - Е39 и Е38. Бензиновия 3,5 и дизеловия 3д. 3,5V8 е към 240 кс. Дизеляка е R6, комън рейл към 190 кс. Проблема е, че и двата са тъпкани с електроника, но сравнително безпроблемни в това отношение. Като механика се водят "железни".
          Имаше проект на ТЛК70 с двигател 3д на БМВ, ама нещо няма развитие от маса време. Може там да попиташ какви са заигравките.
          Заигравките там са със сигурност големи!

          Предложиха ми двигател със скорости от мерцедес 8-мак мисля че е 5000куб.,но пък ако го сложа с автомата,ще трябва да търся и раздатка,а не ми се ще!
          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

          Коментар


          • #20
            От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

            И аз пусках няколко такива теми но......ще следя с интерес!Погледни тази-
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=123216
            Последно редактирано от Гробаря; 26-10-11, 08:34. Причина: допълнение
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #21
              От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

              Скайлайна има толкова разновидности на двигателите,намират се доста изгодно в Англия и ще е най-лесен монтажа му.Иначе,няма какво да се сравни с боботенето в ниските на бензинов V8 с доработки по изпускателната система!Дизела - толкова модерно гориво вече и в моторните спортове,може би няма голям смисъл от осмак дизел,правят ги най-вече да достигнат по-голям баланс на мотора.Ти го взимаш за офроуд машина,което теб не те касае,а търсиш повече нютонметри без излишни килограми.

              Коментар


              • #22
                От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                Трябва да се внимава "само с двигател". Един път, това е агрегат, който се управлява с електроника и му трябва всичко за да тръгне, и втори път трябва всичко да се монтира както си е било.
                Със скоростите също трябва да се внимава. Идеалния вариант би бил ако опашката на Патрулските скорости дойде като дължина. В смисъл правиме стоманен фланец и опашката като дължина заспива. Лошо обаче ако е къса или дълга. Тогава ще ни трябва камбаната от донора и от нея да си режем фланеца колкото ни трябва. Пък камбана на Патрула ше я скъсяваме, или удължаваме с донорската - както дойде.
                Та в тоя ред на мисли си мисля че без цяла кола донор няма да се мине.

                Коментар


                • #23
                  От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                  То е ясно Андро,никога не минава без проблеми,важно е да направи избора си за моторетката!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                    Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                    То е ясно Андро,никога не минава без проблеми,важно е да направи избора си за моторетката!
                    Tова вярно е най важното. Според мен, освен да ни устройват параметрите, трябва да е сравнително масов автомобил - колата ще се троши и утре каквото и да ни потрябва трябва да го има, и сравнително на поносима цена.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Засега като че ли най-работещото решение за по-мощен двигател е нисански двигател от Скайлайн.
                      Викаш Скайлайн бъка от дизелови двигатели?
                      (за пълнота слагат му rd28 и ld20 ама от единия мотор със сигурност бягаме)
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Викаш Скайлайн бъка от дизелови двигатели?
                        (за пълнота слагат му rd28 и ld20 ама от единия мотор със сигурност бягаме)
                        Споменавам двигател от Скайлайн, защото това е доказано работещо решение, каквито, за съжаление, не са много в конкретната ситуация. От тази гледна точка това, че е бензинов, е без значение.
                        Пък и не помня аз да съм се изхвърлял, че бензинови двигатели не стават за офроуд или за състезания.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                          RB25T е модела от R33 скайлайн пак нисан и до колкото разбрах става директно на скоростите на нисан патрул с двигател RD28T. и двата двигателя са 6-цил. редови. Вадиш единия слагаш другия.
                          Аз съм сложил 4.2 бензинов нисански ама ако искаш ти го продавам и слагам РБ25 или РБ26 веднага.
                          Иначе слагаш 8-мак от БМВ заедно със скоростите и правиш преходен фланец или кардан към твоята раздатка.
                          Успех в начинанието. И аз съм се хванал с подобна идиотщина но слагам 2.3-литров двигател и сега решаваме проблема с камбаните.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                            В моя случай , монтирах V6 2.9 от Форд Косуърт на Нисанската ск.кутия само с един преходен фланец 16мм. Проблема е , че този мотор е голяма екзотика , иначе върви доволно добре 208к.с. 281 Нм.
                            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                              Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                              RB25T е модела от R33 скайлайн пак нисан и до колкото разбрах става директно на скоростите на нисан патрул с двигател RD28T. и двата двигателя са 6-цил. редови. Вадиш единия слагаш другия.
                              Аз съм сложил 4.2 бензинов нисански ама ако искаш ти го продавам и слагам РБ25 или РБ26 веднага.
                              Иначе слагаш 8-мак от БМВ заедно със скоростите и правиш преходен фланец или кардан към твоята раздатка.
                              Успех в начинанието. И аз съм се хванал с подобна идиотщина но слагам 2.3-литров двигател и сега решаваме проблема с камбаните.
                              Сигурен ли си , че става точно на кутията на Патрола ?
                              Samurai Gemax

                              Коментар


                              • #30
                                От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                                Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                                Сигурен ли си , че става точно на кутията на Патрола ?
                                Тя е същата кутия всъщност, съединителят също е взаимозаменяем.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X