Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим лебедка ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си направим лебедка ?

    Искам да попитам нещо което винаги ми е било неясно.Какво представлява това "планетен редуктор"Какво е точно.Някои може ли да ми обясни
    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

  • #2
    Re: Лебедки, разновидности, приложение и технически решения

    Първоначално публикуван от DJDAVEL
    Искам да попитам нещо което винаги ми е било неясно.Какво представлява това "планетен редуктор"Какво е точно.Някои може ли да ми обясни
    Това е многостепенен редуктор който се нарича планетарен защото няколко зъбни колела обикалят около други и това наподобява движението на планетите в слънчевата система. Характерни за планетарният редуктор за големите предавателни отношения които могат да се реализират в малък обем ...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Аз в момента се опитвам сам да си направя лебедка,като използвам три планетарни редуктора от автоматична скоростна кутия, но да видим какво ще излезе.Двигателят е стартер-генератор от някаква косачка.

      Коментар


      • #4
        Лебедка собствено производство ...

        Първоначално публикуван от uaz
        Аз в момента се опитвам сам да си направя лебедка,като използвам три планетарни редуктора от автоматична скоростна кутия, но да видим какво ще излезе.Двигателят е стартер-генератор от някаква косачка.
        Пожелавам успех, много ще се радвам да снимате целия процес и да го споделите с останалите - рядко се намира някой който се захваща с такова дело ...
        А избора на стартер за двигател е добро решение, има много примери за лебедки чиито двигатели са повече или по малко преработени стартери на автомобили
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Re: Лебедка собствено производство ...

          Значи като при диференциялите.Схванах.ТО повечето вече са с такива редуктори
          https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

          Коментар


          • #6
            Хм ... Ако са ти дошли без пари, опитай разбира се, ама ... Те не живеят без масло. Хич. А на УАЗ декоративна лебедка не му трябва
            Народа прави от стартер от УАЗ. Само изхвърлят корпуса на стартера, и вместо него слагат цяла тръба, без дупките, де. Да не се дави в реката.
            А редуктори май намират от някви лентови транспортьори. Важното е да са червячни. Така забравяш за проблема със спирачката. А без нея на стръмното - наникъде. Такова чудо има предавателно отношение примерно 40 - 50, и е голямо колкото плоска тиква. Втората степен на редуктора става от колелата на ГРМ, например от Лада. Хем не струва нищо, хем си работи на въздух. И веригата не вие... И като се счупи - има го във всяка селска железария.

            Коментар


            • #7
              До: Как да си направим лебедка ?

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Хм ... Ако са ти дошли без пари, опитай разбира се, ама ... Те не живеят без масло. Хич. А на УАЗ декоративна лебедка не му трябва
              Народа прави от стартер от УАЗ. Само изхвърлят корпуса на стартера, и вместо него слагат цяла тръба, без дупките, де. Да не се дави в реката.
              А редуктори май намират от някви лентови транспортьори. Важното е да са червячни. Така забравяш за проблема със спирачката. А без нея на стръмното - наникъде. Такова чудо има предавателно отношение примерно 40 - 50, и е голямо колкото плоска тиква. Втората степен на редуктора става от колелата на ГРМ, например от Лада. Хем не струва нищо, хем си работи на въздух. И веригата не вие... И като се счупи - има го във всяка селска железария.
              Вътят ми се разни нездравословни мисли в главата за лебедка, но я ми кажи как ще се развива въжето с червячен редуктор. При това изпълнение трябва барабана с въжето да се разделя с редуктора, инак трябва стартера да завърти на обратно а затова трябва целия четкодържател да се завърти.
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #8
                До: Как да си направим лебедка ?

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                Вътят ми се разни нездравословни мисли в главата за лебедка, но я ми кажи как ще се развива въжето с червячен редуктор. При това изпълнение трябва барабана с въжето да се разделя с редуктора, инак трябва стартера да завърти на обратно а затова трябва целия четкодържател да се завърти.
                aи аз работя по този въпрос,но не разбирам защо трябва да завърташ целия четкодържател,сменяй само поляритета имаш най лесния начин ,все пак е постоянно токов двигател
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #9
                  До: Как да си направим лебедка ?

                  здр,
                  либетките които ползвам аз са с муфа,наи добрият вариянт хората руснаци са го измислили.случвасе редовно да се заплете въжето да се защипе и така на татък.разгледаи някоя либетка и ще видиш колко е проста механиката.ако няма къде да видиш ще ти я снимам дидаелно и ще ти я пратя.
                  малко съм резрвиран към ел либетките с хидро мотир и карданни.
                  ами ако не успеш да излезеш на едимпът и се налага да се влачиш няколко пъти последователно,дали ще има ток.а дали??? генератора ще може.
                  ти решаваш какъв модел ще ползваш но основното е от къде ще я задвижваш другото се наглася и може да се лавира много.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да си направим лебедка ?

                    ЛЕБЕДКА колега. Много, ама много ти се моля.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да си направим лебедка ?

                      Хич не обичам червячните редуктори. Вярно, че са най-лесното решение, но имат много загуби и при това колкото са по-натоварени загубите са повече. А това сигурно ще влияе на времето за дърпане на акумулатор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да си направим лебедка ?

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Хич не обичам червячните редуктори. Вярно, че са най-лесното решение, но имат много загуби и при това колкото са по-натоварени загубите са повече. А това сигурно ще влияе на времето за дърпане на акумулатор.
                        Това мисля че не е съвсем сигурно. По спомен.

                        Някъде тук имаше тема точно за това. И май червячните бяха дори с по-малко загуби. Единственото предимство на планетарните е че са по-компактни за тия цели.

                        Иначе май хидромотор му е майката. Ама са скъпи пущините,
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да си направим лебедка ?

                          Бутална помпа мисля че върши същата работа ,но не съм пробвал и не гарантирам,все пак ще разпитам

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да си направим лебедка ?

                            Първоначално публикуван от dobri34 Преглед на мнение
                            Бутална помпа мисля че върши същата работа ,но не съм пробвал и не гарантирам,все пак ще разпитам
                            Всяка аксиално-бутална хидропомпа е и хидромотор!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да си направим лебедка ?

                              Първоначално публикуван от горския Преглед на мнение
                              Всяка аксиално-бутална хидропомпа е и хидромотор!
                              +1 Имам 3 хидромотора и червячен редуктор съм приготвил, ама пусто, все не остава време за забавните проекти.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X