Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОФБ с автомат?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ОФБ с автомат?

    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
    Интересува ме след колко време от тръгването ,горе-долу, почваш да караш с 90 км/ч при 2000 оборота?
    Тя кутията работи нормално след като маслото мине 35 С.
    Аз имам допълнителен радиатор от пред, при студен двигател радиаторът започва леко да топли след около 5 - 7 минути каране на колата по равно с 1200 - 1500 оборота. При условие, че колата е била през нощта в топъл гараж с темп. 15 С, а външната температура сутрин е около 5 С. Ти нямаш радиатор и за това като ориентир гледай стрелката на температурата да влезе в синята зона. При мен и задната почти не работи като е студена кутията. Ако можеш да я оставяш сутрин да работи на място докато стрелката влезне в синята зона е най-добре или карай много бавно без да я юркаш.
    LZ1RED

    Коментар


    • #32
      От: ОФБ с автомат?

      Забравих да напиша за разхода, днес стрелката на горивото показваше 40 литра при пробег от 145 км от пълен резервоар което ме притесни и спрях да долея - влезнаха със зор 13 литра, което значи че стрелката показва поне с 10 литра по-малко от реалното! Разход от 9/100 предимно извънградско, но със много завои и без магистрали - това е началото. Мисля че е нормално! И друго - много ме дразни липсата на информация на таблото за положението на скоростния лост - Витарата също нямаше, но беше 6 години по-стара! На друг автоматик такава простотия не съм виждал, вече две вечери се прибирам по един час на фарове и непрекъсното се чудя на кое положение съм! Мисля да ползвам някоя свободна лампа на таблото поне за D - да имам някакъв ориентир! Някой да си го е направил вече?
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #33
        От: ОФБ с автомат?

        Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
        Тя кутията работи нормално след като маслото мине 35 С.
        Значи двигателя беше достигнал нормалната си работна температура от 85 С и чак известно време след това почна да се задейства блокировката?! Струва ми се много късно - дано е от нивото, но с тази тъпа система за проверка си трябва канал, какъвто още си нямам в гаража! Ако е от нивото ще съм късметлия и ще смъкна още малко разхода!
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #34
          От: ОФБ с автомат?

          Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
          Значи двигателя беше достигнал нормалната си работна температура от 85 С и чак известно време след това почна да се задейства блокировката?! Струва ми се много късно - дано е от нивото, но с тази тъпа система за проверка си трябва канал, какъвто още си нямам в гаража! Ако е от нивото ще съм късметлия и ще смъкна още малко разхода!
          Тази фронтера която имах и пиша за нея сега е в ценните ръчички на брат ми redair той е много повече в час с автоматите от мен, и както се вижда вече я тунингова, сложи радиатор от X5 и е сменил маслото още веднъж и един соленоид. Всякакви въпроси за автомата към него.
          no signature no problems

          Коментар


          • #35
            От: ОФБ с автомат?

            Първо - честито!

            Относно показанията на нивомера - бордовия е точен и му вярвам само на него. Стрелката е малко фае верде работа..
            Ако все пак почне да ти показва пълни глупости, има теми по въпроса за ремонтиране на арматурното табло. Ако имаш време разгледай ги и прецени дали и при теб са подобни симптомите.

            Почти всички с Б сме презапоявали платката зад уредите, но проблема е предимно със неработещ/прекъсващ скоростомер. Оправя се с презапояване.


            Това за липсата на индикация за текуща предавка и мен ме дразнеше в началото, но се свиква, това да и е проблема :-)
            Ако все пак намериш начин да светкат лампи за тая работа, ще се радвам ако го споделиш, кефи ме идеята принципно.

            Разхода който си писал е ок. Извънградско може да я смъкнеш и до 8, но 9 е нормално. Зимата -12/13/14(мах) градско (зависи от градското).
            Не е като 28 бензин на някои велики марки, които са със същата АСК. Толкова за разхода.




            Един съвет от мен - гледай да не я прегряваш и просто обърни внимание дали охладителната система е изрядна като цяло.
            То сега малко трудно по тия студове, но лятото при повечко зор си проличават скритите проблеми (ако ги има).
            Температурата на маслото в скоростите е в пряка зависимост и от тази на мотора. Прегряването е смъртоносно за кутията.
            Ел. вентилатора на радиатора (отпред) се чува силно като се включи.
            Виж дали се включва когато трябва.


            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            Забравих да напиша за разхода, днес стрелката на горивото показваше 40 литра при пробег от 145 км от пълен резервоар което ме притесни и спрях да долея - влезнаха със зор 13 литра, което значи че стрелката показва поне с 10 литра по-малко от реалното! Разход от 9/100 предимно извънградско, но със много завои и без магистрали - това е началото. Мисля че е нормално! И друго - много ме дразни липсата на информация на таблото за положението на скоростния лост - Витарата също нямаше, но беше 6 години по-стара! На друг автоматик такава простотия не съм виждал, вече две вечери се прибирам по един час на фарове и непрекъсното се чудя на кое положение съм! Мисля да ползвам някоя свободна лампа на таблото поне за D - да имам някакъв ориентир! Някой да си го е направил вече?

            Коментар


            • #36
              От: ОФБ с автомат?

              Първоначално публикуван от peter_jq Преглед на мнение
              Ел. вентилатора на радиатора (отпред) се чува силно като се включи.
              Виж дали се включва когато трябва.
              ел.вентилатора не се чува изобщо като е на 1-ва скорост. На 2-ра се чува много яко. Проверява се лесно през борд комптъра и се управлява от него ( няма датчици )
              Прегряването на маслото в СК води до изгаряне на фрикционните дискове и убива кутията много бързо. Маслото почернява и мирише на изгоряло. Причината е или запушена серпентина във водния радиатор или прекалено високата температура на охладителната течност за дълъг период от време. В Австралия масово слагат охладители на Исузото с тази кутия за избягването на този проблем. Брат ми постъпи точно по този начин и закова температурата на маслото около 80-90 градуса.
              no signature no problems

              Коментар


              • #37
                От: ОФБ с автомат?

                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                И друго - много ме дразни липсата на информация на таблото за положението на скоростния лост
                За какво ти е лампа ???
                Ти като преместиш лоста от Р на D той блокира няма как да смъкнеш на 3....
                Обърни внимание след като си натиснал бутона на лоста с палеца и освободиш от Р, пускаш бутона и лоста след като стигне D не може да премине по-надолу към 3. За целта трябва пак да натиснеш бутона. Предполагам, че проблемът ти е защото през цялото време докато местиш лоста държиш натиснат бутона. Просто го пусни и няма проблем. Съответно в движение ако бутнеш лоста той може само да изключи от скорост на N, няма как да влезне в R или със 100 км. да слезеш на 2 или 1. А дори и да го направиш със натиснат бутон кутията няма да зацепи предавките и няма да я счупиш, тя е умна...

                Въпреки всички идиото-защитни функции, лампи слагат предимно на американските коли заради класическите "американски домакини", които си изсушават котките в микровълновите и тн...
                LZ1RED

                Коментар


                • #38
                  От: ОФБ с автомат?

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Проверява се лесно през борд комптъра и се управлява от него ( няма датчици )
                  Как се проверява това?

                  Моята перка не я бях чувал 2 години от както имам фронтерата, вследствие на което това лято ремонтирах аск-то
                  Сега перката се управлява с датчик от А, който държи темературата на мотора закована малко под 90. Незнам дали включва на първа или направо на втора но работи много добре.(made in lozan)
                  Преди със оригиналния датчик при зор влизаше в червеното за кратко и никога не се включваше перката.
                  Сериозно се замислям за допълнително радиаторче както вие сте направили, това се прилага масово и при другия ми автомат -Сценик1ф2 с DPO кутия.

                  Коментар


                  • #39
                    От: ОФБ с автомат?

                    Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                    За какво ти е лампа ???
                    За по-голямо удобство! Така хвърляш един поглед и готово, точно както е при другите уреди. Ауди 100, РАВ4 си имат индикация, дори Витарата /все пак малко по-нисък клас/ си има лампа O/D! Нощно време се осветяват само буквите, но не и стрелката, което обезсмисля подсветката на лоста изобщо. Неволното изключване от D на N в движение с по-голяма скорост също не е препоръчително. Целият този алгоритъм за помнене със бутона и без, става излишен при една проста редица от диоди - мисля че е логично че ми липсва! Друг е въпроса че ще трябва да свиквам и с това, но чувството че си взел нещо по-ментеливо остава!
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #40
                      От: ОФБ с автомат?

                      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                      За по-голямо удобство!
                      Е да мен пък ме дразнят разни други неща например като това, че 5-тата врата се отваря от дясно а не от ляво като на сузукито ми... за съжаление нашите фронтери са серийно производство а не къстъм... например Frontera - redair edition
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • #41
                        От: ОФБ с автомат?

                        Да, това с дясното отваряне също е голяма тъпня - чудил съм се от какъв зор е така?! Предполагам защото завода е в Англия и повечето излизат с десен волан. Да не забравяме че това е преди всичко Vauxhall!
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #42
                          От: ОФБ с автомат?

                          Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                          Да, това с дясното отваряне също е голяма тъпня - чудил съм се от какъв зор е така?! Предполагам защото завода е в Англия и повечето излизат с десен волан. Да не забравяме че това е преди всичко Vauxhall!
                          Преди всичко е Исузу, после е Хонда и доста след това Vauxhall/Опел.

                          темата устремено върви към коша
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #43
                            От: ОФБ с автомат?

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            темата устремено върви към коша
                            Няма нищо вечно!

                            Между другото си намерих крик от ОФБ чак от Русе и сега съм малко по-спокоен. Вчера щракнах това копче дето се чудих за какво е - може някой да се сети: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02112011629.jpg
Прегледи:1
Размер:108.0 КБ
ID:5315715
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #44
                              От: ОФБ с автомат?

                              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                              Няма нищо вечно!

                              Между другото си намерих крик от ОФБ чак от Русе и сега съм малко по-спокоен. Вчера щракнах това копче дето се чудих за какво е - може някой да се сети: [ATTACH=CONFIG]379231[/ATTACH]
                              И като го щтракна какво се случи?

                              Коментар


                              • #45
                                От: ОФБ с автомат?

                                Щракнах го с телефона, не директно! Подозирам че отговаря за блокировката на скоростният лост при изваден ключ /не ми работи/, но трябва хубаво да разгледам кормилната колона за подходящо място. Междувременно днес за първи път покарах малко офф, без кал и други простотии, просто по лош черен път. На едно място си беше бая стръмно и отнесено и ми се отвори възможност да проверя задържането на автомата на слизане - на първа и бавни пълзи с 5-10 км/ч и е много комфортно! Продължавам да си търся шофьорския халоген в бронята, моят е със счупено стъкло, и вече го обръщам на майтап - където и да отида из страната все го няма или току-що е продаден! Всички коли снимани в Мобилето за части със него, при запитване по телефона се оказва че го нямат?! Другия месец ще стигна и до Варна, там има няколко коли, дано варненци са по-сериозни. Ако не намеря ще взема да си купя два китайски за 20 лева, че нещо взе да ми писва.
                                Honda XL600LM, 1987
                                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X