Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rc 600 странен проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Rc 600 странен проблем

    Здравейте на всички!Първо исkам да се похваля днес закупих 1 Gilera RC 600cc .Мотора върви адски много.Но не мога да го запаля на манивела.Старият му собственик го пали от раз скача и пали а на мене ми е прекалено трудно.Декомпресора е автоматичен.Ако може някой да ме посъветва как се пали тази ламя.Има ли някакъв чалъм как става работата ще съм благодарен

  • #2
    От: Rc 600 странен проблем

    Честита придобивка, Колега!!! Има доста изписано по въпроса. Питай google...
    Най-общо казано как е при моята Ямаха XT: и тя е с автоматичен декомпресор...натискаш на манивелата когато е в най-горно положение, цъква нещо си в главата и освобождава манивелата надолу... като стигне до средата, пускаш я и като дойде пак в най горно положение...риташ със всичката сила...
    Пробва и пише какво си направил и дали си се научил!!!

    Коментар


    • #3
      От: Rc 600 странен проблем

      Ми явно "автоматичния" декомпресор нещо дава бъгове. Оправяй го някак.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #4
        От: Rc 600 странен проблем

        Колега що не питаш най-добре стария собственик за чалъма, явно го знае щом го пали от раз .
        Последно редактирано от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ; 24-10-11, 11:29.
        Не е важно какво караш, а как го караш !

        Коментар


        • #5
          От: Rc 600 странен проблем

          Тоя мотор не е ли с двигателя като на Хускварна ТЕ610

          На Хъскитата се пали с чалъм. Но доста рита.
          Който оцелее ще закусва!

          Коментар


          • #6
            От: Rc 600 странен проблем

            Двигателя няма нищо общо с този на Хускварна ТЕ 610. Ако всеки път го риташ на такт изпускане , няма как да запали. Ако не пали , натисни леко манивелата , така , че да се превърти малко коляновия вал , отпусни манивелата да се върне , и тогава ритай.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Rc 600 странен проблем

              Ами стария собственик е 70 кг аз съм близо 15-20 кг по-тежък той прикарва буталото вече да слиза на долу дига манивелата и скача буквално на манивелата и мотора пали от раз.И аз пробвах така,не стана.Декомпресора работи!Стартера сега ще слезна да му видя четките и да пробвам на него.А и друго да попитам какво масло трябва да му сипя(ще го сменям)?И има някаква тапа в аспуха(фабрично сложена) мисля че играе ролята на заглушител ако не се бъркам.По-добре ли ще е без нея?

              Коментар


              • #8
                От: Rc 600 странен проблем

                Колеги ламята запали .Цаката е била 2 пъти помпане на гаста 3-4 обората на изключен смукач и после се пали.

                Коментар


                • #9
                  От: Rc 600 странен проблем

                  Първоначално публикуван от mitko_racing Преглед на мнение
                  Колеги ламята запали .Цаката е била 2 пъти помпане на гаста 3-4 обората на изключен смукач и после се пали.
                  А в крайна сметка това как го откри.......стария собственик ?...или от личен опит.
                  Не е важно какво караш, а как го караш !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Rc 600 странен проблем

                    От личен опит.Просто се усетих кога слиза буталото на долу и мога да го засиля.А ако има някой които да ми каже г/д какво масло да сипя ще стане 6 иначе днес добре му сгреях душицата

                    Коментар


                    • #11
                      От: Rc 600 странен проблем

                      Сипи му Agip 15W50 , според мен , марката си е точно за този мотор.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #12
                        От: Rc 600 странен проблем

                        Правилен отговор ! Италиянският мотор си плаче за родно масло. Няма да сгрешиш и ако го поглезиш с 10 в 60 рейсинг на същата марка . Разликата в цената е минимална .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Rc 600 странен проблем

                          Така до тук добре.Само не видях да пише по двигателя колко събира.Маслен филтър какъв ще ми препоръчате?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Rc 600 странен проблем

                            Какъвто има : весрах, шампион.....свали стария и го виж.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Rc 600 странен проблем

                              Честито за придобивката!!!
                              Масло-2.2л. Има прозорче за следене на нивото .
                              Масло препоръчително полу или пълна синтетика.
                              Масло за есенно-пролетния сезон 10W50,10W60.
                              През лятото може и 15W50.
                              Маслен филтър С 302 (Champion),или аналог от друга марка.
                              Сложи качествен антифриз за да нямаш проблеми с водната помпа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X