Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със секретен болт - Дискавъри 3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със секретен болт - Дискавъри 3

    Здравейте колеги. Днес реших да сложа зимните гуми на Дискавърито (Discovery 3) и се оказа, че два от четирите секрета не могат да се свалят. ОТ лявата страна ги свалих, от дясно не успях. Не са били натягани с пистолет, но въпреки това... Според мен цялата идея на тези болтове е доста странна и има нещо недомислено. Закупени са оригинални от Мото Пфое.

    Та проблемът е, че болта се състои от две часи - тази, която стяга джантата и някаква като капачка, която се вижда отгоре. Но двете части не са фиксирани добре една за друга и сега като сложа ключ да развия гайката се върти декоративната капачка, а болта отдолу си стои затегнат. Закарах колата и на гумаджия с пистолет и пак не успя да ги развие. Секрета единият се спука, а другия само се разкриви. Качвам и няколко снимки да дадете идея, как да ги сваля, че верно проблемът е сериозен. И освен това, самата долна част бая се е поизносила та развиването е допълнително усложнено.
    Тук се виждат по-подробно секретните ключове. И двата са се поразкривили, а на втората снимка може да се види и къде се е пукнал.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20111022_195950.jpg
Прегледи:1
Размер:154.3 КБ
ID:5944104Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20111022_200011.jpg
Прегледи:1
Размер:159.7 КБ
ID:5944106

    Ето и няколко снимки на един от свалените секретни болтове:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20111022_200044.jpg
Прегледи:1
Размер:122.5 КБ
ID:5944105Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20111022_200034.jpg
Прегледи:1
Размер:139.8 КБ
ID:5944107

    Ясно се виждат двете части на болта. Свалянето на капачката не ми се вижда много лесна задача.

    Ако има значение, джантите са ето тези :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BL57USD.jpg
Прегледи:1
Размер:19.7 КБ
ID:5944108


    Ще съм ви благодарен да ми кажете как да сваля секретните болтове. То е ясно, че няма да се ползват след това.
    Поздрави.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-10-11, 19:53.

  • #2
    От: Проблем със секретен болт - Дискавъри 3

    Гарги, френски ключ, телЕподаващо - общо взето това са вариантите.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със секретен болт - Дискавъри 3

      Ако все още не са съсипани секретите(защото с пистолета това става),хващате една кръстачка и един напъва да развива,а друг бие с чука по кръстачката(челно,срещу гайката).
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със секретен болт - Дискавъри 3

        А може и да ги нагреят с оксижен едно хубаво и после да чукат
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със секретен болт - Дискавъри 3

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Гарги, френски ключ, телЕподаващо - общо взето това са вариантите.
          Има и краен - резака. Ама дано не се стига до там.
          Първите два ми се струват доста наивни. Дай да видим отблизо джантата и какво може да се направи.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със секретен болт - Дискавъри 3

            Преди резаците вземи един плътен материал който може да влезе в отвора на джантата примерно Ф20 на 150мм дължина и му натреси два три чука ,ама като казвам чук от порядъка над 3,4кг и след това пробвай да развиеш с здравия секрет
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със секретен болт - Дискавъри 3

              Благодаря колеги за помоща. Утре ще снимам и по-отблизо джантата, то лошото е, че и болтовете са много в джантата, смисъл съвсем малка част от болта стърчи - може би около 1,2,3 мм най-много. Което доста ограничава възможностите и за срязване на болта и за захващането с нещо. Утре ще го мъчим пак и ще мислим и ще пробвам нещата, които предлагате.. Иначе верно са пълни ментаци - направо човек не знае от къде да купи нещо качествено... А и другото което е, на повечето коли(поне които аз съм виждал ) болтовете са от типа на гайки, а на Диското болтовете стърчат от самата кола, а отгоре се навиват като гайки.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със секретен болт - Дискавъри 3

                Колега не прави нищо а иди в Мото Пфое там могат да ти ги развият.

                Знам от опит тази година на една Тойота Корола упитах да отвия секретния болт с кръстачка но не стана и веднага взех пистолета пуснах го на най силното и започна да върти но гледам не развива като погледнах и секрета и болта бяха счупени направо се притесних какво направих хем не направих колата на човека хем я дотроших.
                Викнах го да дойде и той каза ооооооо и този ли се е съсипал и на мен ми олекна каза че преди е станало същото отишъл е в Тойота отвили стария ( с някакъв специален нагот) сложили нов болт и му дали нов секрет срещу заплащане разбира се така че в сервиза на автомобила може да ти помогнат без оксижени и чукове.
                Успех и се надявам да съм бил полезен.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със секретен болт - Дискавъри 3

                  Първоначално публикуван от landyfan Преглед на мнение
                  Здравейте колеги. Днес реших да сложа зимните гуми на Дискавърито (Discovery 3) и се оказа, че два от четирите секрета не могат да се свалят...
                  Та проблемът е, че болта се състои от две часТи - тази, която стяга джантата и някаква като капачка, която се вижда отгоре. Но двете части не са фиксирани добре една за друга и сега като сложа ключ да развия гайката се върти декоративната капачка, а болта отдолу си стои затегнат...
                  Ясно се виждат двете части на болта. Свалянето на капачката не ми се вижда много лесна задача.

                  Ще съм ви благодарен да ми кажете как да сваля секретните болтове. То е ясно, че няма да се ползват след това.
                  Поздрави.
                  Аз имам Диско-2, но на снимките гайките и капачките си приличат. В сервизния комплект имам една пластмасова тръба, около 18 см, разцепена на 4 от единия край, с която първо се свалят декоративните капачки и после се развиват гайките.
                  Колкото до секретните гайки-менте - проблемът не е само у нас... Ето как изглеждат оригиналните:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000895.jpg
Прегледи:2
Размер:195.8 КБ
ID:5314316Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000896.jpg
Прегледи:2
Размер:155.7 КБ
ID:5314317Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000898.jpg
Прегледи:2
Размер:128.3 КБ
ID:5314318
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със секретен болт - Дискавъри 3

                    Ако още боксуваш с гайките, звънни един телефон и ела. До мене има читав гумаджия, а аз достатъчно инструменти....
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със секретен болт - Дискавъри 3

                      Затегни гайките които не са със секрет колкото можеш,от там намери начин да удариш два три пъти върху главата на секретната гайка.Да я размърдаш и след това пробвай.Ако не става колегите са описали вариантите.
                      Успех

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със секретен болт - Дискавъри 3

                        И аз имам такъв комплект.КЕМППИ 180А,газ,тел и ток...
                        Последно време зачестиха проблемите от подобен род...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със секретен болт - Дискавъри 3

                          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                          .......КЕМППИ 180А,газ,тел и ток...
                          ...
                          Доказано работещ комплект.
                          Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                          Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със секретен болт - Дискавъри 3

                            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                            И аз имам такъв комплект.КЕМППИ 180А,газ,тел и ток...
                            Последно време зачестиха проблемите от подобен род...
                            + още 1.
                            Заварка на 6 грам с Це О и развиване.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със секретен болт - Дискавъри 3

                              Ако до утре не си успял,ми се обади!
                              088пет722пет99
                              http://www.hydropompi.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X