Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гасне със силни детонации,траещи 5-10 секунди...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гасне със силни детонации,траещи 5-10 секунди...

    Здравейте.Не е 4х4 но:Не мога да пусна темата в опел клуб - щото има някакъв проблем..пък и тук ви чета много и виждам, че има специалисти..)).накратко:
    Колата е:Astra 1.8i 16V C18XEL; Simtec 56.1 - 95г.(на приятел е, той не пише по форумите..)
    Проблемите:
    1.Като позагрее - не се гаси както трябва, а със силни детонации,траещи 5-10 секунди...като студена не го прави.
    2.Като запали, ако не пипаш газта - работи почти нормално..леееко ниски обороти и притриса малко...ако се заиграеш с педала на газта - т.е форсираш десетина пъти или просто тръгнеш да я караш..почва да вдига и да качва оборотите сама..1000 - 1500 - 1000 горе долу.. ии..така..
    По първия проблем - идеята ми беше, че свещите са по-топли отколкото трябва..обаче се оказа, че са..FLR8LDCU купени от сервиз на опел за тази кола...(надписа е със синьо и има три нули - 000)...!?!?.Приятеля ми мисли, че проблема е започнал след това - но той я кара на много къси разстояния и не стана ясно..
    По втория нямам ясна идея..
    Почистих моторчето за празен ход и изчетох почти всичко за него..
    ЕКУ-то не вижда грешки..датчиците изглеждат изправни (каквото можах - пробвах)
    Колата като я настъпиш - върви добре..Номера е, че като спреш на светофар.. и започва щоуто с оборотите.. а после за разнообразие не иска да гасне..Ако я караш 5 - 7 минути - и не е загряла до 90 -95 - нищо..всичко е нормално..
    Някакви идеи?

  • #2
    До: Гасне със силни детонации,траещи 5-10 секунди...

    Като начало смени бензина ! Опитаи с друг, от друго място!
    Успех.

    Коментар


    • #3
      До: Гасне със силни детонации,траещи 5-10 секунди...

      виж дебитомера от него прави така с оборотите, докато е студена, а и след това, но по-малко.
      LZ1PER

      Коментар


      • #4
        До: Гасне със силни детонации,траещи 5-10 секунди...

        Така е.Дебитомера в повечето случаи.Но тука си мисля и за температурен датчик.Най-вероятно не работи и комп-а се лъже,че колата е студена и....
        А може и двете...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          До: Гасне със силни детонации,траещи 5-10 секунди...

          ..Значи - Бензина е от читава бензиностанция(според мен - с други коли, които съм зареждал оттам - нямам оплаквания...-ВР Дружба)..Температурния датчик дава: 240 ома при загрял двигател (около 90-95 градуса)..около 1100 ома при леко топъл, и около 2000 ома при околна темп..))..т.е. - този датчик, дето е за компа..Дебитомера като го изключа - компа познава, че няма никой..като го включа - няма грешки..искате да кажете, че работи НЯКАК, но некачествено?

          Коментар


          • #6
            До: Гасне със силни детонации,траещи 5-10 секунди...

            Абе има едни вакуум-регулатори....... при мен на един стар голф ми правиха номера. Пък като ми слагаха газова уредба се развило и паднало на земята едно като болтче и вътре имаше нещо и така си стои и дига и сваля обороти добре, че се върнах до сервиза и ония ми викат- бе тва да не е паднало от теб. Взех си го и му намерих дупката да го завия и си тръгна хайвана, но ставаше дума за моноинжекцион
            [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

            Коментар


            • #7
              До: Гасне със силни детонации,траещи 5-10 секунди...

              след като си почистил мот за празен ход почисти и дроселната клапа
              Bertone freeclimber 1.8 115hp

              Коментар


              • #8
                До: Гасне със силни детонации,траещи 5-10 секунди...

                няма ли стъпково моторче за оборотите.

                Коментар


                • #9
                  До: Гасне със силни детонации,траещи 5-10 секунди...

                  ..Вакуумна връзка има между всмукателния колектор и някакво клапанче, за връщане на гориво??..или нещо подобно..ма не мога да схвана връзката, ако има такава...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Гасне със силни детонации,траещи 5-10 секунди...

                    При Дедра подобен ефект имаше при откачен куплунг на MAP сензора.
                    В твоя случай, обаче нямаш МАР сензор а дебитомер. Провери и KNOCK и IAT сензорите
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Гасне със силни детонации,траещи 5-10 секунди...

                      ..Така..почистих самата "клапа" с корисилин..по ръбовете..друго кво да и чистя?..и цилиндъра около нея..според мен - затваря добре..потенциометъра не съм го пипал и нямам идея..
                      "Провери и KNOCK и IAT сензорите" - е тия не ги знам..

                      Коментар


                      • #12
                        До: Гасне със силни детонации,траещи 5-10 секунди...

                        Knock сензорът е детонационен датчик. Намира се някъде по блока на ДВГ.
                        IAT (Intact Air Temperature).
                        В твоя случай ме оздачава нежеланието да гасне. При инжекциона като изключиш контакта освен, че помпата спира и дюзите затварят.
                        За да продължава да работи явно отнякъде влиза гориво????
                        Освен през fuel pressure regulator. При скъсана мембрана гълта бензин оттам, ама би трябвало изобщо да не работи правилно в никой диапазон
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Гасне със силни детонации,траещи 5-10 секунди...

                          Knock сензорът е детонационен датчик. Намира се някъде по блок на ДВГ.
                          IAT (Intact Air Temperature). намира се зад двигателя към купето над полуоската.кръгло нещо диаметър към 5 см

                          Коментар


                          • #14
                            До: Гасне със силни детонации,траещи 5-10 секунди...

                            Е това влизане на гориво ме обърква тотално...може ли от някакво "остатъчно налягане" да работи 10-тина секунди и да се пали от прекалено нагрелите се свещи??..
                            Забравих да кажа, че като позагрее доста около и малко над 95 и както си гасне така трудно - после, ако искам да запаля ВЕДНАГА - понякога не може..трябва да се изчака малко..

                            Коментар


                            • #15
                              До: Гасне със силни детонации,траещи 5-10 секунди...

                              Остатъчно налягане може да има в тръбопровода, между помпата и рейката с дюзите, но дюзите затварят мигновено и напълно.
                              Iat сензорът трябва да е някъде по всмукателния колектор.
                              А за горивото - най-вероятно имаш скъсана мембрана на регулатора за налягане на горивото. При това положение част от горивото, което трябва да се връща в резервоара се засмуква през управляващия въпросната мембрана вакуум маркуч. и влиза във всмукателния колектор. Откачи го и виж дали е мокър отвътре.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X