Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котел за твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Котел за твърдо гориво

    Изпадна ми известно количество черна ламарина 4 мм., а имам и къде да я разкроя (нарежа). Някой ползва ли самоделно котле за парно с твърдо гориво, около 20-24 кв, защото имам намерение да създам такъв продукт за отопление на селска къща. Киловатите съм ги изчислил, даже леко преоразмерил. Липсва ми модел за подражание, а евентуално и чертежи. По руските форуми има доста материал, но друго си е да е изпитано и някой да е доволен от творението. Ще съм благодарен за идеи и предложения!
    Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
    "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

  • #2
    От: Котел за твърдо гориво

    Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
    Изпадна ми известно количество черна ламарина 4 мм., а имам и къде да я разкроя (нарежа). Някой ползва ли самоделно котле за парно с твърдо гориво, около 20-24 кв, защото имам намерение да създам такъв продукт за отопление на селска къща. Киловатите съм ги изчислил, даже леко преоразмерил. Липсва ми модел за подражание, а евентуално и чертежи. По руските форуми има доста материал, но друго си е да е изпитано и някой да е доволен от творението. Ще съм благодарен за идеи и предложения!
    По принцип това упражнение го правих 2006 год.,но 6 мм ламарина-4 нещо ми тънееше/макар че така беше по спецификация/,модела е от руски многоходов котел/нужна е по-голяма тяга на комина,респ.по-висок като моя е 10 м./.Вече 5 год.се топля и проблеми нямам.Имаше проблем при изработката заради ниското качество на ламарината при използване на стоманени електроди.Но след няколко опита Вежена свърши работа.Чертеж имам,но на компа не мога да ти го кача.Той е една работна скица по която се искат и обяснения.Има и точни размери на отделните листове и ако се изпълнят точно проблем няма да има.Ако мога нещо да направя само кажи,но най-добре на място да ти обясня.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Котел за твърдо гориво

      Колега, писах ти на ЛС.
      Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
      "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X