Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лека кола или джип по БГ дупките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лека кола или джип по БГ дупките

    Задавам един въпрос, на който доста хора биха се смели, но аз не мисля, че отговорът е толкова очевиден.

    На кое ходовата част издържа повече по нашенските БГ дупки - голф или да кажем Чероки?

    Говорим за това да си караш като пич с 80-90 по някой нашенски път и на всеки 10 секунди колата ти отнася поредната дупка с дълбочина 5-10 см и така 100000 км.
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

  • #2
    До: Лека кола или джип по БГ дупките

    Валяк
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      До: Лека кола или джип по БГ дупките

      Незнам дали питаш по принцип или конкретно за Голф и джиповете.Но както и при леките коли така и при джиповете е доста относително.
      Като цяло джипа има леко предимство.

      Коментар


      • #4
        До: Лека кола или джип по БГ дупките

        ТРАКТОРТой не се влияе от дупките и няма значение по каква настилка се движи

        Коментар


        • #5
          До: Лека кола или джип по БГ дупките

          ама трактора трябва някой да го кара

          Коментар


          • #6
            До: Лека кола или джип по БГ дупките

            Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
            ама трактора трябва някой да го кара
            Прав си.Трябват и можещи хора да го карат

            Коментар


            • #7
              До: Лека кола или джип по БГ дупките

              Минал съм със най-плювания 4х4 , американския вариант на Фронтера - Исузу Родео 100 000 км без да направя нито един ремонт и то в БГ, а аз не намалявам като видя дупка независимо от размера (стига да не е изкоп). Лека кола не ми издържа повече от 10 месеца.
              IvoVarbanov.bg

              Коментар


              • #8
                До: Лека кола или джип по БГ дупките

                Бих отговорил на вапроса ти така - лека кола .Минавам по приблизително 10000 км на месец , вярваи ми не робувам на машини предпо4итам те да ми робуват изоб6то не ги жаля , газ толкова колкото пътя позволява.Ако минаваш пове4е километри и обикновенно бърза6 по добре избери лека кола.Вози по меко , по малко се клати по завоите и си хвар4и6 с 120 -140 с никакав разход ( освен за рошвети когато те хванат полицаите) и има доста леки коли които издаржат много - много километри по на6ите ровове без проблеми по ходовата 4ас . Това е моето мнение за на6ите пъти6та специално, за извън пътя е савсем друг вапроса. .Успех

                Коментар


                • #9
                  До: Лека кола или джип по БГ дупките

                  Първоначално публикуван от sata Преглед на мнение
                  Бих отговорил на вапроса ти така - лека кола .Минавам по приблизително 10000 км на месец , вярваи ми не робувам на машини предпо4итам те да ми робуват изоб6то не ги жаля , газ толкова колкото пътя позволява.Ако минаваш пове4е километри и обикновенно бърза6 по добре избери лека кола.Вози по меко , по малко се клати по завоите и си хвар4и6 с 120 -140 с никакав разход ( освен за рошвети когато те хванат полицаите) и има доста леки коли които издаржат много - много километри по на6ите ровове без проблеми по ходовата 4ас . Това е моето мнение за на6ите пъти6та специално, за извън пътя е савсем друг вапроса. .Успех
                  Колега само от любопитство можеш ли да споделиш какво работиш и каква кола караш?
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лека кола или джип по БГ дупките

                    И аз съм на мнение , че е по-добре лека кола.С колата се кара по-бързо, по-лесно се избягват дупките защтото е по-стабилна при резки завъртания на "геврека" и вози по-меко от повечето джипове.
                    Въпроса е свързан и със цената, а по-скъпо е да караш джип.
                    Според статистика в Германия излиза, че е по-опасно да се кара джип заради високия център на тежеста и годищно ама повече пострадали.
                    Най-добре е да се кара по такива дупки - ховъркрафт!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лека кола или джип по БГ дупките

                      Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                      ТРАКТОРТой не се влияе от дупките и няма значение по каква настилка се движи
                      като минеш с 90кмч през дупка с трактор, пак ще си говориме дали не се влияе...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лека кола или джип по БГ дупките

                        Дръг е въпроса какво нанадлонище ще му трябва да ги вдигне тия 90 км
                        Луд умора нема,само се поти!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лека кола или джип по БГ дупките

                          Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
                          И аз съм на мнение , че е по-добре лека кола.С колата се кара по-бързо, по-лесно се избягват дупките защтото е по-стабилна при резки завъртания на "геврека" и вози по-меко от повечето джипове.
                          Въпроса е свързан и със цената, а по-скъпо е да караш джип.
                          Според статистика в Германия излиза, че е по-опасно да се кара джип заради високия център на тежеста и годищно ама повече пострадали.
                          Най-добре е да се кара по такива дупки - ховъркрафт!
                          Само не разбрах защо съдите за всички джипове по тези които сте карали. Аз съм съгласен да объркам представата на всеки който си мисли че моят джип е по-нестабилен от повечето леки коли на пътя Предполагам че и колегата който купи от мен Форда също може да го направи. Аре стига съдили с този РейнджРовърКласик аршин (нищо лично просто е нарицателно).
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лека кола или джип по БГ дупките

                            Имам и лека кола и джип. За из София определено се чувствам по-добре с джипа. Паркира се на бордюри, недостъпни за леки коли, по-добра видимост. "Рейсърчетата" се замислят, преди да ми отнемат предимство или да ме заесекат. По отношение на дупките - естествено, че ги понася по-добре.
                            За дълъг път обаче предпочитам колата. По-бърза е, по икономична и т.н.
                            Моята жипка е трупър, който не вдига повече от 130. Напоследък имам и УАЗ, който обаче категорично не става за пътя и движението там е инквизиция. Ако обаче имам някой SUV с достатъчно комфорт и бързина нямаше да си помисля за лека кола.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лека кола или джип по БГ дупките

                              Значи, задавам тоя въпрос не защото се чудя дали да си купя лека кола или джип. Просто ми се налага да карам както Нива дълга база, за която вече писах в една тема, така и лека кола - Фокус. Доста повече километри съм навъртял на нивата, но и като цяло много повече поддръжка изисква нивичката по дупките - тампони, щанги, карета и какво ли още не. Не карам нито грубо, нито бързо - гледам да щадя колите, на които се качвам. Просто очаквах една нива и въобще всякакъв джип да бъде като танк, ама по мои наблюдения повечето леки коли се справят доста по-добре по нашенските ями в сравнение с доста джипове. Та започвам да си мисля дали въобще ходовата част на джиповете "пропорционално към теглото" е по-здрава отколкото на прилична лека кола.
                              Vitara 2.0 V6
                              Honda CRV (Gen 1)
                              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                              ВАЗ 2131

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X