Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с резервоар за Роки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с резервоар за Роки

    Здравейте всички!
    Живея в София, от два месеца имам Дайхацу Роки 2.8TD, 1988 г. производство. Двигателят е DL51, 66kW – за такъв не съм виждал да се пише по форума, та се чудя, дали има отлики от DL52.
    Продаде ми го уж добър познат на мой близък приятел. Твърдеше, че всичко по двигателя и окачването е сменял навреме. Каза, че има малък проблем – течало някакво уплътнение от резервоара и докато намеря да го сменя, трябвало да сипвам нафта за не повече от 20 лв. Оказа се в последна сметка, че не е уплътнение, ами цепка по шева на резервоара. Мои познати провериха в някаква известна гробница край Варна и там са поискали 280 лв, което е безумие.
    Може ли някой да каже къде бих могъл да намеря оригинален резервоар втора употреба на по-нормална цена, или пък дали резервор от друг модел кола или джип може да се монтира?
    Извинявайте за техническото невежество, но ще попитам и друго: ако не се намери, може ли шевът да се залепи с епоксидна смола?
    Предварително благодаря за отговорите ви.

  • #2
    До: Проблем с резервоар за Роки

    Може и с кит,този с влакната(всички китове са на основата на полиестерна смола.)Въпроса е,че може да е изгнил и да протече и на друго място.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с резервоар за Роки

      ама какъв е разервоара
      пластмасов или метален?
      и в двата случая може да се направи.
      LZ1PER

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с резервоар за Роки

        Метален е !!

        Трябва ти свестен калайджия .... ама май вече няма ?

        По-лесно ще стане с газов "поялник" малко нишадър, телена четка ....... и вълнен парцал.
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с резервоар за Роки

          Благодаря много за съветите! Резервоарът е метален, не е изгнил другаде, само е "разкрачен" единият му шев. Ще потърся калайджия. Последното е особено ценно като виждане за решаването на проблема. Досега разни хора са ме уверявали, че резервоарът трябва да се заварява, но има опасност електроженът да го пробие и поради тази причина се въздържах да търся такъв заварчик. Калайджията вероятно е правилното решение.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с резервоар за Роки

            +1- за калайджията! Но не на кръпки, а цялостно!
            Преди повече от 8 години играх подобна игра с една моя кола. Пет пъти го свалях и все сълзеше от проблемното място. Тогава отидох при едно момче, дето работи при нас и залива с бабит плъзгащи лагери уж за съвет. И той ми каза- не така на парче- издухай го хубаво на пароструйка отвътре и отвън и ми го донеси! След пароструйката цъфнаха наистина още безброй язвички. Занесох му го и след половин ден го бе залял целия с калай или някякъв подобен припой. Как го обработи, как го изчисти от ръждите не знам, но ми каза, че го наслоил над 1.5мм?! Оттогава баща ми още я кара тази кола и резервоара не е мръднал! Момчето още е при нас и отдавна си мисля да направя същото и на Ферозата, но при опита ми да го сваля срещнах трудности още откъм гърловината за зареждане- няма развиване на кръстачките- и минах на принципа да не викам дявола и да не пипам нещо, дето още няма проблеми!
            Та това ми е съвета!
            JEEP KJ 3.7 V6

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с резервоар за Роки

              На една Жигулка са ми заварявали с оксижен . След хубаво изчистване на проблемните места запушихме гърловината , наляхме го догоре с вода и - напред .
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с резервоар за Роки

                В этой стране, как известно, предпочитают делать внедорожники вместо того, чтобы строить дороги. А так я с Вами согласен, г-н Злой.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X