Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Офроуд училище

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Офроуд училище

    Седя тука и си мисля (тва рядко де, повечето време само си седя )

    Гледам все повече хора имат 4х4 и нямат грам идея как се преодоляват препятствия с такъв тип автомобил.

    Дали би имало интерес от организирането на някакви практически упражнения по преодоляване на препятствия (нямам предвид тип траял), изваждане на заседнал автомобил и подобни и съответно опознаване на поведението на собствения автомобил при различни ситуации.

    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: Офроуд училище

    Супер! За съжаление точно тези, които имат нужда от обучение, са убедени в обратното.
    Ииии...учебния Жиб трябва да е червен

    пп. Всъщност онзи ден видях в София учебен джип и си записах мобилния на инструктора. За съжаление сега не мога да го открия...Но първата ми мисъл беше, че ако реша да порасна до 4х4, задължително трябва да се възползвам от подобна услуга независимо, че шофьорската ми книжка е 20-годишна.
    Последно редактирано от cveta68; 17-10-11, 10:55. Причина: допълнение

    Коментар


    • #3
      От: Офроуд училище

      Ам червен зелен се тая.
      Така или иначе (извън майтапа) няма никакъв смисъл да те науча да караш патрул с каймани като ти притежаваш короза с гуми за мъгла - имат тотално различно поведение и съответно начин на каране
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Офроуд училище

        Важното е да разбере къде й стъпват колелата, и да владее инерцията на автомобила. Марката и цвета са за на маса в кръчмата...

        Коментар


        • #5
          От: Офроуд училище

          Едва ли ти който преминаваш всички препятствия с цялата газ си човека дет ше научи хората

          Коментар


          • #6
            От: Офроуд училище

            Е що пък точно с короза пример даде ... (майтап де ). Иначе по темата идеята ти не е лоша и аз с удоволствие бих се присъединил на такова мероприятие!
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #7
              От: Офроуд училище

              Преди години Алекс Марков мисля, че беше организирал нещо подобно със съботно-неделни разходки.
              Нямаше кой знае какъв интерес.
              Има го някъде по темите назад.
              Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
              LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
              Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

              Коментар


              • #8
                От: Офроуд училище

                Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                Преди години Алекс Марков мисля, че беше организирал нещо подобно със съботно-неделни разходки.
                Нямаше кой знае какъв интерес.
                Има го някъде по темите назад.
                Ето я темата:
                Предай Опита си на "младите"

                Коментар


                • #9
                  От: Офроуд училище

                  Имаше подобно нещо и мисля, човека, който го организираше беше Цикалов, който беше и един от първите организатори на състезания, заедно със Светослав Дойчинов - доктора.
                  Мястото беше някъде над Бистрица.
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Офроуд училище

                    Има хубаво полигонче до Гниляне и ако на някой му се занимава да го трасира става за такъв род обучения.
                    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                    Opel Campo 3,1 TD '99
                    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Офроуд училище

                      Не е лоша идеята, ама .... не особено осъществима .
                      Първо за да има някой/и дето постоянно да е ангажиран с това като "работа" и съответно безплатен обяд няма .
                      Ако някой е мераклия, мисля има доста теми с разходки, че дори и по региони, дето може да се присъедини с по-знаещи и по-можещи.
                      Специален полигон незнам дали има някъде.

                      Та при мерак и желание има достатъчно хора и групички към които да се присъедини някой и да сдобие някакъв опит от практика.
                      Пак казвам, че идеята е добра, ама .....
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Офроуд училище

                        Аз тази идея я разбирам така "имам джипка с гуми за кал, но и идея си нямам как да го управлявам в естествената му среда"
                        Отиваш някъде на подходящо кално местенце, настанява се до теб някой от по знаещите и тръгвате и той те напътства кое препятствие как да преминаваш.
                        Нещо такова се случи с мен при дядо Владо когато за първи път отидох с Черока, за което съм им много благодарен
                        Подкрепям темата, и бих се включил, тоест бих качил някой по- знаещ от мен който да ми дава съвети кое как и защо
                        Още не съм дорасъл аз да давам съвети
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • #13
                          От: Офроуд училище

                          Подозирам, че Търтея не е спал цяла нощ разсъждавайки върху снощната ситуация и затова пуска тази тема
                          Наистина се оказа, че човек, който знае "как", може да се оправи.
                          Или:
                          "Чужд джип се вади по-лесно."
                          Много се впечатлих как под управлението на Търтея фронтерата танцуваше пъргаво нагоре в калните коловози без да губи темпо.

                          Истината е, че аз до Май 2011 съм се качвал 1-2 пъти на джип като пътник. Реално нямам никаква представа за възможностите на този тип автомобил. Най-важно е задкормилното устройство и след това са гумите.
                          Аз съм добър шофьор на асфалта и се справям добре във супер-софт (по критериите на форума) каране.
                          С удоволствие бих натрупал опит в карането извън пътя - знам, че ми е нужно. Според мен най-добрият начин за това е като се включвам от време на време в някоя друга разходка. За сега не ми се удава, защото няма как да зарежа жената с бебето някъде и да ходя да си правя кефа без нея , а ако отида на разходка с бебе, ще изнервя всички около мен да ме чакат да спирам на всеки 15-60 минути.

                          Смятам, че натрупването на практически опит в преодоляването на препятствия и терени е много важно. За мен остава да намеря правилната формула: И вълкът гладен, и агнето изядено (така ли беше поговорката )

                          П.П. Още веднъж благодаря на отзовалите се снощи.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Офроуд училище

                            Разходката е разходка защото е за кеф.
                            Гледам и Алекс в старата тема също е открил, че хората не случайно карат на групи по интереси и възможности.
                            В тоя ред на мисли, не че е невъзможно така да се научиш, ама е по трудния начин.

                            На мен ми е интересно дали има желаещи да отидат на целенасочено обучение.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Офроуд училище

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              С удоволствие бих натрупал опит в карането извън пътя - знам, че ми е нужно. Според мен най-добрият начин за това е като се включвам от време на време в някоя друга разходка.

                              Е точно това е отговора за оффроуд училище,а при това абсолютно безплатно.На разходките,първо се опознава собствената джипка,щото всички са различни и ще се придобие представа как се преодоляват различни препятствия.С гледане на снимки и клипове-не става.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X