Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Simson S50 B1 back on the road

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Simson S50 B1 back on the road

    Първо да се представя, защото нов съм във форума, но някои вече ме познават, та аз съм Петър на 16 от Смолян ,а сега по същина:
    На 02.04.2011г. се сдобих със Simson S50 B1 от 1979 година, всичко оригинално за скромните 150лв. Та на тая дата го видях за пръв път и след чистене на резервоара и карбуратора мотора запали и го прибрах ето го секунди след прибирането



    След ден, два започна работа по него, първо беше чистене на ауспуха и кривката, но гърнето бе най- сериозно запушено. Все пак с половин литър нафта стана



    Cлед това задните амуртисьори, щото само кал беше останало в тях и 20 грама масло и от двата, налях ново и амуртисьорите се втвърдиха



    На следващия ден последваха предните амуртисьри



    След което боядисах калниците, но в черно защото ще има по добър контраст със жълтото, но първо разбира се свалих старата боя до метал и ги пръсках със шприц кит, след това минах със водна шкурка П2000 и стана доста добре



    След това свалих боята и на резервоара и страничните капаци





    Пръснах със шприц кит и бяха минати със водна шкурка 2000




    След това отиде за реглаж на карбуратор пипане на токове и така нататък разбира се при професионалисти.
    Приемам критики и нови идеи и да споделя не гоня тунинг, а оригинален вид защото моето лично мнение е, че оригиналния вид е много по- ценен и много повече радва окото
    А това са всички снимки

    http://gaz69.snimka.bg/automobiles/s...82291.23148057

    И забравих да кажа, че това е проект над който работя сам без никаква помощ
    След това се наложи направата на втулка за главата защото резбата на свещта превъртя.
    А като взех симсона от майстора и вече работи като часовник, след сменен кондензатор, лула и свещ, разбира се центровка на карбуратора и реглаж на карбуратора, НО ех тва "но" как можа да се появи, резервоара бе ръждясал още като го купих и тогава го почистих с нафта, но сега постоянно се прецеждат дребни частички и запушват единия жигльр и няма гориво. Все пак измислих как да го изчистя с кислол и филц (ситен чакъл) и яко тръскане, след това се мие със сода бикарбонат и вода за да се неутрализира киселината. Но уви не беше само това заради дългото стоене в гараж без да работи семерингите са се скапали и мотора работеше по максимум 10 мин и край след това последва смяна на семеринги лагери на коляновия вал и иглен лагер.
    А тук вече е на пълен самоход без проблеми го карам без никакви ядове, окачих му калниците





    На тези снимки се вижда че улях шприц- кита с бензин и се разложи, но пак ще го пръскам.



    Още е мърляв на доста места, като например двигателя иска малко миене, алуминиевите части също, хрома има дребни забележки но това са неща които постепенно ще се изгладят.
    Вече и с нова боя, първо обаче искам да се извиня за липсата на задните амуртисьори, но извършвам едни процедури по тях за които като дойде време ще споделя

















    Излъсках задните амуртисьори яко



    И налепих лепенките, но нямаше такива с надпис S50 B за капаците и за това му сложих такива













    Да но щастието не беше за дълго и разби се маховика и превъртя на коляновия вал и няма палене както и да е след почти месец бездействие намерих маховик и го смених
    Също така смених на жигльори, игла повдигане на задницата с 4см. за да добие перфектната симсонска стойка, леко пооправих инсталацията защото нямах стоп и габарит








    Тука със сухото мъдо









    И малко Йекшън ;D





    И едно клипче как звучи

    http://www.vbox7.com/play:b79f252c23

    в клипа не му давам газ до дупка за да покажа че върви просто искам да се чуе колко добре работи на моменти е като ЕТЗ без майтап така леко подсвирква
    Вече преобух симсона с нови гуми, но като свалих задната капла и реших да видя дали стоп машинката е регулирана и като ексцентрика бутна накладките и едно парче хвръкна. Ама нали сме си българи и реших че ще се побългарява и имах капла от болканче заедно с барабана взех челюстта почнах я с ножовката и ъглошлайфа сле това дупчи втулки след това една заварчица трябваше и готово- успях да събера немската и българската инжинерна мисъл на едно място но стига съм писал редове а ето и снимки:









    Извинявам се че е малко мръсен но от мерак да покарам забравих миенето но следващия път ще се постарая да направя хубави снимки.... :cheers:

    http://www.youtube.com/watch?v=WOkIKJPZ1w8&feature=player_embedded
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Преди с 14 зъба зъбак и 4 счупени ролки на веригата:



    След: с 13зъба



    И веднага последва тест- драйв:







    Резултата е зашеметяващ макар и само с 1 зъб разлика симсона стана по- пъргав почна да търси 4та :-[ по- малко загрява и решиш ли да тръгнеш с повечко ряз и почва да надига муцунката ;D
    Хайде и още 2 снимчици




    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
    След това премахнах циганските лепенки Монстър и сложих оригинални С50







    Скоро ще си претапицирам седалката и ще сложа и заден калобран и най- важното ОБОРОТОМЕР с което ще съм първият човек в България с оборотомер на Симсон С50


  • #2
    От: Simson S50 B1 back on the road

    Поздравления за труда, и най-вече за ентусиазма ти!!!

    Коментар


    • #3
      От: Simson S50 B1 back on the road

      Браво мъжки...Ще стане сериозен моторджия от теб...Успех
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Simson S50 B1 back on the road

        Много хубаво е станало . Оригиналните лепенки най-добре седят на оригиналният вид .

        Коментар


        • #5
          От: Simson S50 B1 back on the road

          ...браво юнак,личи си,че с голям мерак си свършип работа.Прекрасно си съживил синфонийката...Пожелавам ти до последно да запазиш ентусиазма си към мотоманията,и към всичко останало...Дръж ни в течение на процеса около моторетката.
          HUSGVARNA 630 SMR
          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

          Коментар


          • #6
            От: Simson S50 B1 back on the road

            Браво малкия!Личи си, че имаш голям мерак!
            Продължавай в същия дух!
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • #7
              От: Simson S50 B1 back on the road

              Браво за труда и резултата. Оборотомер съвсем не ти трябва. Не се занимавай Моторетката си е чудна и в този си вид. Има разни чалъми за повече мощност, но мисля че ти е добре и така.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                От: Simson S50 B1 back on the road

                Мераклия си колега, симсончето е лъскаво и много добре направено. Специално те поздравявам с тази песен http://vbox7.com/play:de63a488

                Коментар


                • #9
                  От: Simson S50 B1 back on the road

                  Първоначално публикуван от goshito Преглед на мнение
                  ...Специално те поздравявам с тази песен http://vbox7.com/play:de63a488
                  Това е гавра с труда на момчето.
                  Когато почнат да бесят за производство и употреба на подобно "изкуство", ще се оправим.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Simson S50 B1 back on the road

                    В никакъв случай не искам да обидя момчето. Харесва ми как се е постарал по моторетката. А ти го тълкувай както искаш! Аз също не слушам чалга, но тази песен някак ми хареса. Всеки си има собствено мнение, все пак!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Simson S50 B1 back on the road

                      Благодаря за добрите думи колеги, много ме трогнахте а за оборотомера главната ми цел е да покажа на една камара семкаджий, че когато човек се захване с нещо ще може да го направи и че ще съм първия в България с оборотомер на С50! Скоро ще сложа и нова тапицерийка на седалката айде и за да не сме офф топик ще кажа че много обичам да го разтривам из баирите ето и малко доказателство


                      Като тука съм го пазил от калта че на другия ден трябваше да го изложа пред участниците в "Ретро рали Родопи"
                      Тука така леко си суша чорапките и платненките

                      Коментар


                      • #12
                        От: Simson S50 B1 back on the road

                        Първоначално публикуван от goshito Преглед на мнение
                        ...тази песен някак ми хареса. Всеки си има собствено мнение, все пак!
                        ОК - аз те поздравявам с тази http://www.youtube.com/watch?v=MvVEoCDuBII
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Simson S50 B1 back on the road

                          Мога да кажа само едно Браво на такива мераклии и късметлии, като тебе! Ако може и аз да си намеря едно симсонче бих го реставрирал щото идва зима няма к'во да се праи а в гаража с него ще се намери работа!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Simson S50 B1 back on the road

                            Щастливци сте вие с гаражите, аз пък съм правил всичко под навеси в най- добрия случай или на открито, като е слънчево постилам си един чест бял парцал и почвам А сега зимата съм запланувал да си боядисам фара, че е леко поожулен да си сложа калобранче отзад и да изглаждам дреболиите

                            Коментар


                            • #15
                              От: Simson S50 B1 back on the road

                              Ако търсиш автентичност, имай предвид, че оригиналният цвят на калниците е сребрист. По-добре не ползвай спрейове за боядисване. Нетрайно е и не стои добре.
                              Гаражът наистина си е екстричка, но винаги се намира алтернатива Аз напрмер съм правил основен ремонт на двигател за Москвич в кухнята на бившата ми жена
                              Моторът ми зимата живееше в хола
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X