Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Simson S50 B1 back on the road

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Simson S50 B1 back on the road

    ...манияк си,признавам,щом чак скобите на мигачите си подновил...Браво.Преди година продадох моята симфонийка,не бях я карал от години.Не,че 750 лева ми липсваха,а просто ми беше жал,че не се кара...Също преди години много й се радвах.Дори и бях преработил манивела от ЧЗ,кросово защото те се прибират след ритане и изглеждаше по прибрано около двигателя/...преработих я понеже на ЧЗ-то са десни,а симфонията е с лява,нали./Имаше и спойлер отпред.Препоръчвам ти,колега да намалиш разстоянието между стопа отзад и края на калника,намали го,остави само място за номера,ще изглежда по-добре,уверявам те!Поздрави за мерака!!!
    HUSGVARNA 630 SMR
    PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

    Коментар


    • #32
      Re: Simson S50 B1 back on the road

      Ех, спомени като се замисля, че моята Симсонка седи вече над 10 години на село в гаража и ми става едно такова носталгично...
      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

      Коментар


      • #33
        От: Simson S50 B1 back on the road

        Ами стягай го и газ, тръпка си е да караш подобен мотор
        Малко работа от днес:Смених си калъфа на седалката:
        Седалката преди:
        И след:
        Новото стъкло на стопа:
        И калобран за отзад:
        Реших и леко да го поразтъпча в снега и разбах, че карането в 25см. сняг който продължава да се трупа е почти непосилно, особенно ако има наклон :Ha:




        Весели празници!

        Коментар


        • #34
          От: Simson S50 B1 back on the road

          Здравей,искам да те попитам как мога да си свържа оборотомера на мотора(оборотомер от кола)?Благодаря ти!
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • #35
            От: Simson S50 B1 back on the road

            Колко цилиндров е бил донорът на оборотомера и колко цилиндъра е мотоциклетът? 2Т, 4Т???
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #36
              От: Simson S50 B1 back on the road

              Браво браво!! Наистина добре си се справил! Направо да ти докарвам моята Веспичка , да я пипнеш тук там

              Бих полирал и стъклата на мигачите, да светнат като нови!
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • #37
                От: Simson S50 B1 back on the road

                Приемам всякакви предложения за други "железа", стига да са изгодни (изгодни, изгодни колко да са изгодни, като за ученически доход с професия общак )
                Стъклата на мигачите не могат да се полират, просто са изгорели в дълбочина и не стана пробвах с единия, но не, в бъдеще може да се сдобие и с нови, но това да му е проблема
                Тези дни карам из снега ето и едно клипче

                Попринцип стигам до по- нагоре, но астрата ми пречи, че точно там има лед
                От днес официално имам габарит и при изгасен двигател
                А това за оборотомера си е цяла наука, а и зависи на какъв принцип е самия оборотомер, за да можеш да го преработиш
                Честита Коледа и весело посрещане на новата година

                Коментар


                • #38
                  От: Simson S50 B1 back on the road

                  Така ето малко работа от новата година, а именно рециклиране на мигачите и стойките им!
                  Така изглеждаха преди:

                  Впоследствие стойките след свалянето на остатъците от хрома:


                  След полирането им.... може би някой ден ще идат за прехромиране....

                  Вече боядисаните мигачи, естествено след подходящата обработка....




                  Надявам се в най- скоро време да има и нови стъкла за мигачите
                  За малко да пропусна и конзолите на кормилото :-[



                  Живот и здраве като се прибера в петък, ще има снимки на окачените вече детайли

                  Коментар


                  • #39
                    От: Simson S50 B1 back on the road

                    Адмирации! Дай боже на всяко возило такива грижи.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Simson S50 B1 back on the road

                      Вчера поработих.... и покарах малко де



                      Нещо не успях да им хвана много, много блясъка, но са просто огледални, видях отражението на резервоара като на черно огледало :Hm:
                      И една снимка, но още не съм синхронизирал предните мигачи да гледат в еднакви посоки :Smile:

                      Има още доста работа като мигачите ще искат и стъкла, че настоящите са 4 стъкла с 5 различни цвята.... седалката още по- надолу трябва да слезе за да скрие онази грозна пролука, тази седмица навярно ще си изкарам стикерите S50B за страничните капаци..... лъскане на някои алуминиеви детайли като двигателя например...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Simson S50 B1 back on the road

                        Малко развитие, след като направих правилния избор и вкарах мотора вкъщи :Ha: :Ha: : (спокойно не в хола или кухнята, а е в бъдещата механа)

                        Полиране на двигателя (като цяло)



                        Нова антирез гумичка:

                        Малко реших да вкарам в ред и каплите :Smile:

                        Коментар


                        • #42
                          От: Simson S50 B1 back on the road

                          Добре си ти колега, аз навремето си криех мотопеда от бащата, в мазето на съседният блок, ама пак ме гонеше с чукът, като ме видеше...
                          VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                          SXS-Restorations 0886513079
                          Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                          Коментар


                          • #43
                            От: Simson S50 B1 back on the road

                            Малко новости, имам нова стъпенка тип пачи крак:



                            Коментар


                            • #44
                              От: Simson S50 B1 back on the road

                              Едно евала и от мен. Най -вече за мерака и трудолюбието а след това и за постигнатото.Чудно как съм я отървал тая тема до сега.
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар


                              • #45
                                От: Simson S50 B1 back on the road

                                Поздравления !
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X