Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Simson S50 B1 back on the road

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Simson S50 B1 back on the road

    Аз за калниците се заблудих защото при С51 светлите цветове симсони са с черни калници а тъмните със сиви а при С50 всички са сиви... това го отчитам като грешка... А спрейве не ползвам единствени оглупях та ползвах шприц кит който беше на спрей иначе навсякъде боята ми е Автоемайллак а рамата ми е с Протекта 3в1! Е ти си напред с материала ремонт на двигател на туч в кухнята пък аз само карбуратора си чистя на холовата масичка

    Коментар


    • #17
      От: Simson S50 B1 back on the road

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Аз напрмер съм правил основен ремонт на двигател за Москвич в кухнята на бившата ми жена
      Моторът ми зимата живееше в хола
      А Аз ги правя в гаража и мойта е на път да стане бивша.Ако се нанеса в кухнята и хола не Ми се мисли нямам такова въображение.
      0887284106-Митко
      http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
      http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

      Коментар


      • #18
        От: Simson S50 B1 back on the road

        Браво Симсон С50Б ми беше първият "истински" мотор, само че моят беше преправен на ендуро-с предница от МЗ, кросови калници, преправен резервоар, 19''предна капла и т.н.
        И без да се обиждаш обърни малко внимание на правописа пише се амортисьор;амортисьори
        Оборотомер не ти трябва, ако търсиш ретро автентичност според мен, но пък много лесно можеш да сложиш електронен такъв.

        Коментар


        • #19
          От: Simson S50 B1 back on the road

          Поздравявам те за ентусиазма. Това е много истинска моторетка и всички на моята възраст помнят как сме спали по седмица и повече пред ''Мототехника'' за да си закупим такава моторетка. Карал съм ''S51B'' и ''S51Enduro'' Много издържливи и много непретенциозни. С тая тема ме върна в детството, за което ти благодаря!
          На сърбела майката му е чесането.
          Борислав Борисов Русе О885 О37815

          Коментар


          • #20
            От: Simson S50 B1 back on the road

            Отново благодаря за добрите думи
            И тъй като понякога се опитвам да правя непристойни за симсона неща, не че не се получава де, но....


            Даже се нахвърлям и на сложни но мера но ме е страх да не ударя калника http://www.facebook.com/video/video....92010837495714

            Коментар


            • #21
              От: Simson S50 B1 back on the road

              Абе човек, ти направо ме разби с този "ДЗВЕР",поклон пред ентусиазма и труда ти....направо съжалявам, че в Бг находчивите младежи като тебе отдавна са на изчезване....дръж ни в течение на живота на моторчето .... и се грижи за него както трябва.....успех във всеки проект след "Симсона"!!!
              LZ3YG

              Коментар


              • #22
                От: Simson S50 B1 back on the road

                Браво аз ти го казах и преди ама супер мераклия си и си направил всичко както трябва.И не се оплаквай,че нямаш гараж щото аз и навес нямам ама не ми пречеше да съживя моя симсон в хола
                Поздрави
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • #23
                  От: Simson S50 B1 back on the road

                  И слагай каска, момче! Слагай каска...
                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • #24
                    От: Simson S50 B1 back on the road

                    Поздравления за труда ! Направо ме върна 15 години назад, когато реставрирах същия Симсон. Обаче моя от жълт го боядисах червен.
                    Седалката те съветвам да я облечеш с оригинален калъф. Преди се продаваха, а предполагам, че и сега ще се намери някъде. /провери в Димана 91 при ""бабите"/
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #25
                      От: Simson S50 B1 back on the road

                      Споко калъфа за седалката е следващата стъпка, само чакам да си отремонтирам километража, за да мога заедно с калъфа за седалката да поръчам и жило и други дреболий
                      Да се похваля сложих си акомулатор и вече имам мигачи и свирка
                      Ето ги пътепоказателите на които релето не им е наред, но съм си намерил ново Hella
                      [flash(425,350)]http://www.youtube.com/v/8yrF25wwAuk[/flash]
                      И поздрав за съфорумниците със свирката :Smile:
                      [flash(425,350)]http://www.youtube.com/v/VUE_1iOnc_0[/flash]
                      И тъй като не съм доволен от силата на светене на мигачите, а и акомулатора ми е слабичък и за да не го товаря много реших, че ще е със светодиодни мигачи
                      Заедно с релето

                      и отделно

                      Ако случайно ми дойде слабо със само 3 диода на мигач, ще ги направя по 6
                      Попринцип не искам да правя тунинг, защото съм на мнението, че оригиналният вид е най- красив, но не мисля, че мигачите ще са проблем, а и все пак ще е за моя безопасност

                      Коментар


                      • #26
                        От: Simson S50 B1 back on the road

                        Браво !
                        Като те гледам , направо ми идва да слеза пред нас до моята моторетка от ОНО време, с ключ 13ка и да сваля двигателя, понеже нещо го няма между живите пък моторетката си е жълто-черна като твоята ... само , че италианска
                        САМО едно нещо ще те посъветвам като правиш разни номера и то е да си сложиш КАСКА!!
                        С моята Веспа паднах преди 2 месеца на мокро с около 40км/ч ... и познай ако не беше каската дали щях да пиша сега ?
                        Никъде другаде не се ударих ... щото се плъзнах по асфалта около 6/7метра , но чух просто как каската се влачи по асфалта и ми пази тиквата!!!
                        Внимавай моля те ! Не си мисли неща от сорта: "Това неможе да стане с мен, аз съм добър моторист!"
                        Лятото минах 10 000км с голям мотор, 4600 от които до Испания и обратно ... карах на проливен дъжд от Венеция до Виена и не успях да падна, екипиран с: яке с протектори, панталон с протектори, ендуро ботуши, ръкавици с протектори ...
                        Тук в града , на прав път , без да ме засича никой се изтърсих с малкото моторче! А бях по къси панталонки, блузон и КАСКА!!!
                        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                        Коментар


                        • #27
                          От: Simson S50 B1 back on the road

                          Браво доста добре е станал Симсона.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Simson S50 B1 back on the road

                            Хайде още малко напредък по темата.... преди да започна да наливам ново масло, реших да си изчистя добре карбуратора и резервоара от съображения за сигурност, а и просто така за профилактика, но някак си карбуратора нещо не ме радваше и реших леко да лъсна чашката и за 10-15 мин. стана следното

                            Дааа ама и капачката на резервоара беше една такава потъмняла, почерняла и викам си айде...



                            Дойде ред и фара да се сдобие с нова боя, че старата беше изжулена на места и беше хванал ръжда

                            Със всеки изминал път ставам по- добър :Smile:

                            Тук по боята още има доста "портокалова кожа", но след половин час изпъна доста добре :icon_wink:
                            Тези дни предстои да полирам и каплите и скобите които държат кормилото, също така и щракалките на кормилото може би и ботушите на предните телескопи и една паста на ауспуха и да лъщи да лъщи

                            Коментар


                            • #29
                              От: Simson S50 B1 back on the road

                              Колега адмираций за труда който полагаш , връщаш ме преди 12години когато и аз имах същата моторетка ,след пълен ремонт го карах 2 години и само бензин и масло. Пожелавам ти да смениш и ти доста мотори като мен защото то си е като зараза хване ли те няма назад , успех.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Simson S50 B1 back on the road

                                Малко работа от днес
                                Полирах скобите които държат мигачите:

                                Леко лъснах и бобината и скобата й:

                                Реших да отворя километража, да го почистя, да му смажа приводите и открих, че има една отхлабена гайчица която не винаги даваше на стрелката да слезе до 0.

                                Сложих му и осветлението:


                                На живо свети значително по- силно и изглежда супер :icon_wink:
                                И една снимчица :Smile:

                                Тази седмица ми идва жилото за километража, калъф за седалката, калобран за отзад, и ново стъкло за стопа!
                                Поздрави и весели празници :icon_wink:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X