Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

    Здравейте колеги, моят проблем се изразява в следното. Става на въпрос за Мицубиши Л200 2003 г. 2.5 ТД 116 к.с. Като съм на 2H мига лампата за 4х4 (отчита някакъв проблем), като превключа на 4Н или 4LO си светва постоянно. Вдигнах на подемника и видях ,че муфата на предния мост не се движи. Прегледах вакумите и двата електромагнитни клапана на десния аланжерон . Всичко е ок здрави маркучи, работещи капани и идващ + и - до тях. Впечатление ми направи , че и на двата клапана идва ток по едно и също време. Например на 2Н има ток на двете букси , а на 4Н няма ток на двете букси. Не трябва ли да се кръстосват? И на коя на 2Н трябва да има ток и на коя букса трябва да има на 4Н ток?

    Предварително благодаря !!!
    Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
    Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

    Коментар


    • #47
      От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

      Първоначално публикуван от dosseto Преглед на мнение
      Здравейте колеги, моят проблем се изразява в следното. Става на въпрос за Мицубиши Л200 2003 г. 2.5 ТД 116 к.с. Като съм на 2H мига лампата за 4х4 (отчита някакъв проблем), като превключа на 4Н или 4LO си светва постоянно. Вдигнах на подемника и видях ,че муфата на предния мост не се движи. Прегледах вакумите и двата електромагнитни клапана на десния аланжерон . Всичко е ок здрави маркучи, работещи капани и идващ + и - до тях. Впечатление ми направи , че и на двата клапана идва ток по едно и също време. Например на 2Н има ток на двете букси , а на 4Н няма ток на двете букси. Не трябва ли да се кръстосват? И на коя на 2Н трябва да има ток и на коя букса трябва да има на 4Н ток?

      Предварително благодаря !!!
      Незнам как е на Л200, но на Паджеро 2 идва ток и на двете като е на 2Н май беше.
      LZ5ZI qth HASKOVO
      Pajero II GLS 3000 V6

      Коментар


      • #48
        От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

        Първоначално публикуван от dosseto Преглед на мнение
        Здравейте колеги, моят проблем се изразява в следното. Става на въпрос за Мицубиши Л200 2003 г. 2.5 ТД 116 к.с. Като съм на 2H мига лампата за 4х4 (отчита някакъв проблем), като превключа на 4Н или 4LO си светва постоянно. Вдигнах на подемника и видях ,че муфата на предния мост не се движи. Прегледах вакумите и двата електромагнитни клапана на десния аланжерон . Всичко е ок здрави маркучи, работещи капани и идващ + и - до тях. Впечатление ми направи , че и на двата клапана идва ток по едно и също време. Например на 2Н има ток на двете букси , а на 4Н няма ток на двете букси. Не трябва ли да се кръстосват? И на коя на 2Н трябва да има ток и на коя букса трябва да има на 4Н то

        Предварително благодаря !!!
        .....и на двете идва напрежение, кръстосването става от маркучетата......замерете съпротивлението на клапанчетата, те трябва да са около 30-40 ома.....ако всичко е ок, тогава може да са грешно наредени маркучетата....проверете и източника на вакуум,както и резервоарчето му........не е лошо да откачите помпата от муфата на пр. мост и да пробвате дали работи само тя,тъй като възможно е самата муфа в дифа да е клеасала/заяла и да не й стига сила да бъде издърпана от помпата.....когато токачите помпата, пробвайте се на ръка да вкл./изкл. муфата на предния мост и вижте какво става.......ако помпата седи леко накриво ,а не на една равнина с шпиндела на муфата, то тя няма да работи и ще имате същия ефект.....

        Коментар


        • #49
          От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

          Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
          .....и на двете идва напрежение, кръстосването става от маркучетата......замерете съпротивлението на клапанчетата, те трябва да са около 30-40 ома.....ако всичко е ок, тогава може да са грешно наредени маркучетата....проверете и източника на вакуум,както и резервоарчето му........не е лошо да откачите помпата от муфата на пр. мост и да пробвате дали работи само тя,тъй като възможно е самата муфа в дифа да е клеасала/заяла и да не й стига сила да бъде издърпана от помпата.....когато токачите помпата, пробвайте се на ръка да вкл./изкл. муфата на предния мост и вижте какво става.......ако помпата седи леко накриво ,а не на една равнина с шпиндела на муфата, то тя няма да работи и ще имате същия ефект.....
          Муфата е наред,защото като бутна оста навътре и мигащата лампа изгасва. Мерих и вакум идва до клапаните.Трябва да проверя да не би да има някакъв проблем с резервоарчето за вакум.
          Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
          Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

          Коментар


          • #50
            От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

            Първоначално публикуван от dosseto Преглед на мнение
            Муфата е наред,защото като бутна оста навътре и мигащата лампа изгасва. Мерих и вакум идва до клапаните..
            ....щом е така, значи всичко е ок, и е малкия дявол.....90% е вероятността да са клапаните ,но все пак ги проверете......ако беше вакуум резервоара проблем, щеше вкл. и изкл. да се дъържи по следния начин: Когато сте на 4Н, при поне няколко минути /час-два и т.н. изгасен мотор и подаване на контакт, ллампите на предния мост ще мигат постоянно въпреки че лоста е бил на 4Н и преди това......и те ще мигат дотогава докато не запалите мотора и се появи вакуум от някъде....

            Коментар


            • #51
              От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

              Клапаните работят,защото при превключване от 2Н на 4Н и обратно цъкат.
              Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
              Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

              Коментар


              • #52
                От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                Първоначално публикуван от dosseto Преглед на мнение
                Клапаните работят,защото при превключване от 2Н на 4Н и обратно цъкат.
                ......те може да цъкат, но да не порпускат вакуум.......разбираш ли къде е раазликата....

                Коментар


                • #53
                  От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                  Първоначално публикуван от dosseto Преглед на мнение
                  Здравейте колеги, моят проблем се изразява в следното. Става на въпрос за Мицубиши Л200 2003 г. 2.5 ТД 116 к.с. Като съм на 2H мига лампата за 4х4 (отчита някакъв проблем), като превключа на 4Н или 4LO си светва постоянно. Вдигнах на подемника и видях ,че муфата на предния мост не се движи. Прегледах вакумите и двата електромагнитни клапана на десния аланжерон . Всичко е ок здрави маркучи, работещи капани и идващ + и - до тях. Впечатление ми направи , че и на двата клапана идва ток по едно и също време. Например на 2Н има ток на двете букси , а на 4Н няма ток на двете букси. Не трябва ли да се кръстосват? И на коя на 2Н трябва да има ток и на коя букса трябва да има на 4Н ток?

                  Предварително благодаря !!!
                  Преди една седмица мой приятел си купи митсубиши със същия проблем. В последствие се оказа, че е разбита най-вероятно някаква фтулка вътре в диференцияла от лявата страна, където влиза вътрешната полуоска. Полуоската хлопа нагоре и надолу, напред и назад. Като пусне предния мост, лампите светват, като го изключи-лампите мигат. Лампите изключват, след като включи на задна даже с пробоксуване. На него проблемът му е механичен. Стигна до решението, че ще го кара така, докато не намери касета или диференциал, а може да иска и вътрешно каре, ако неговото не е свършило.
                  0877 877 297

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                    Имам проблем с лампите за централния диф. и блокажа на диференциала...Става въпрос за П2..като включа централния диф. лампата си мига, същия е проблема и при задния мост , чува се компресорчето , но лампата мига....Дайте някакъв съвет да разбера дали бачкат и е само от лампите или някои който разбира от тези работи от Варна да го закарам да го види... Мерси предварително.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                      Малко спам по темата: след като и на мен започна да ми влиза в авариен режим и накрая си остана в него, нещата се оправиха със смяната на 2 от датчиците. В момента всички позиции на раздатката се пускат без проблеми. За София има един ДиДжей който диагностицира и оправя, разбирачите от Ратола само ми взеха 37-те лева за да ми кажат, че "....трябва да се свали раздатката и да се диагностицира за около 1000 левчета...."
                      поздрави!!!!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                        Мигаща зелена лампа при изключено двойно – 2W
                        Причини:
                        1.Ел.магнитни вакуум клапани ( жълтият) не работи –т.е не отваря
                        Проверка- шунтира се – маркуча който отива към предният мост се свързва към захранващият .
                        Ако мигащата лампа изгасне значи клапана не работи.Друг начин е да се замери съпротивлението на клемите на клапана трябва да е между 36-47 ома.
                        2. Замасил датчик на раздатъчната кутия
                        Проверка - проверява се при подаден контакт дали има 12в напрежение на клемите на вакуум клапаните намиращи се под тялото на въздушният филтър.(ако няма никакво напрежение значи клапана е замасил)
                        3. Замасил датчик на предният мост.
                        Проверка – замерва се дали има верига на буксата идваща от датчика (намира се в предният десен калник под гуменият калник)
                        Ако има верига то значи датчика е замасил (трябва да няма верига)

                        Коментар


                        • #57
                          От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                          Здравейте колеги, от скоро имам Mitsubishi Pinin 1.8 GDI с три врати. При първата ми проба извън пътя при включване на 4HLc в средата ми мигаше оранжевата лампа на таблото за заключване на диф-а. След много четене намерих прословутите букси отдолу на купето и ги почистих. Всичко се оправи, но на следващия ден в режим 2H вече не ми светят задните колелца за задния мост, които до колкото разбрах трябва да светят постоянно. Наложи ми се да откача акумулатора възможно ли е да е от това?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                            а крушките провери ли ?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                              Голяма случайност ще бъде ако точно в този момент са крушките изгорели.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                                Да де , ама все пак там най-лесно се проверява При П3 контрола на тези лампички идва от TRANSFER-ECU (което си нямам идея какво е и къде се намира) , предполагам и при теб е нещо подобно. Пробвай още веднъж с разкачване на акумулатора.
                                Успех с решаването на проблема .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X