Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

    Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
    Утре ще търся дупка, че нямам време да лягам от долу.
    И при вас има ,но не е като в Сливен. Скоро бях в Ловеч 22-23.09.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • #17
      От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

      Явно новата година ми носи само изненади. Днес след обилния снеговалеж, започна да мигат лампите за предния мост, след оглед се оказа,че клапаните който управляват вакума щракат като луди. Интересува ме кабелите който влизат в тях от къде идват, директно от датчиците или от друго място. А симптома е следния"–при включване на предния мост зацепва нормално но при отнемане на газ или натискане на съединител изключва моста.Мирише ми на късо, но от къде да подам ток директно на клапаните.
      Благодаря...
      П.П. Двойното се ползва почти всекидневно,намерих кабелите почти стопени под втория акумулатор.Вилката работи нормално, но при това прекъсване на тока не може да държи същата постоянно зацепена.Всички клеми са почистени, но до тук никаква светлина в тунела.
      Последно редактирано от emo.666; 07-01-12, 17:34.

      Коментар


      • #18
        От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

        Ако искаш схема? Иначе да гадаем... може това, може онова, май ще е безполезно?

        Коментар


        • #19
          От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

          Ако искаш схема? Иначе да гадаем... може това, може онова, май ще е безполезно?

          Предполагам, че на първо време ще е от помощ, Благодаря. Отнася се за П2 Супер Селект

          Коментар


          • #20
            От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

            На тази има цветовете на кабелите, а и разположението на частите. Ще я дам като линк, защото е много голяма за "прикачени"
            https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...s/4X4shema.jpg

            Коментар


            • #21
              От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

              При мен се загуби светлината на задна скорост. Кой датчик трябва да гледам за там.

              Коментар


              • #22
                От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4X4shema.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5333946Втория датчик(под клапана) беше заял, затова откачих обувките и предното зацепи. Утре ще опитам да го раздвижа. Благодаря за схемата ...

                Коментар


                • #23
                  От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                  Първоначално публикуван от don_baro1 Преглед на мнение
                  При мен се загуби светлината на задна скорост. Кой датчик трябва да гледам за там.
                  Предполагам си с автомат(в случая). Тоз проблем е много шиб@н. На скоростите от дясната страна(гледайки отзад) има един датчик, които забранява на двигателя да пали ако си на D,R,2,L, а само на N и P, същевременно ти показва и на кое положение ти е селектора. Парт номера му е MB811106 и се нарича Inhibitor switch. Шибаното е че при смяната трябва да се сваля картера и вътре има една ос която свързва датчика с жилото от другата страна на скоростите. Хубавото, е че тази хуйня се отваря и се почистват контактните повърхности и си бачка като нова(да ама за да го свалиш трябва да отваряш скоростите). При мен го реши един алармаджия като направи байпас на целата система и сега си пали на П и Н ама не ми свети на таблото на коя предавка съм и не ми свири зуумера като включа задна, но това са бели кахъри.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                    Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
                    Предполагам си с автомат(в случая). Тоз проблем е много шиб@н. На скоростите от дясната страна(гледайки отзад) има един датчик, които забранява на двигателя да пали ако си на D,R,2,L, а само на N и P, същевременно ти показва и на кое положение ти е селектора. Парт номера му е MB811106 и се нарича Inhibitor switch. Шибаното е че при смяната трябва да се сваля картера и вътре има една ос която свързва датчика с жилото от другата страна на скоростите. Хубавото, е че тази хуйня се отваря и се почистват контактните повърхности и си бачка като нова(да ама за да го свалиш трябва да отваряш скоростите). При мен го реши един алармаджия като направи байпас на целата система и сега си пали на П и Н ама не ми свети на таблото на коя предавка съм и не ми свири зуумера като включа задна, но това са бели кахъри.
                    Не съм с автомат колега ръчна е кутията. Това се случи кат осмъкваха кутията после казаха че всичко е закачено както трябва но задната не свети.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                      Първоначално публикуван от don_baro1 Преглед на мнение
                      ........... всичко е закачено както трябва но задната не свети.
                      Предполагам си видял крушката?
                      П.С. А иначе ето ти една идея къде се намира датчика (това за 2,8, ама гледам, че и на другите е на същото място (при 2,8 само куплунга е на друго място)). Поз. 4 е куплунга, ама от там по кабела ще се ориентираш. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:106.3 КБ
ID:5334353. Ето горе-долу как изглеждаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Datchik.jpg
Прегледи:1
Размер:16.9 КБ
ID:5334354.Ето и още една снимка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Datchik2.jpg
Прегледи:1
Размер:16.9 КБ
ID:5334355.
                      Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 09-01-12, 09:43.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                        Предполагам си видял крушката?
                        П.С. А иначе ето ти една идея къде се намира датчика (това за 2,8, ама гледам, че и на другите е на същото място (при 2,8 само куплунга е на друго място)). Поз. 4 е куплунга, ама от там по кабела ще се ориентираш. [ATTACH=CONFIG]402867[/ATTACH]. Ето горе-долу как изглежда[ATTACH=CONFIG]402868[/ATTACH].Ето и още една снимка [ATTACH=CONFIG]402869[/ATTACH].
                        Благодаря ти колега. Доста полезна информация за мен. Още утре ще огледам и ще видя дали ще мога да направя нещо.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                          Благодаря на всички колеги писали по темата,имах проблем с мигащи лампи на преден мост но след като внимателно изчетох всички коментари вчера днес си реших проблема само за 3 мин.
                          Оказа се че просто едно от вакум маркучите ми бе прокъсан и от там идваше всичко,след като просто го скъсих до здраво място всичко си дойде на мястото.Учудвам се как понякога един проблем от доста време има супер елементарно решение.Благодаря на всички още веднъж!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                            и аз имам подобен проблем само че при мен не свети само задно ляво колело и понякога като реша да изключа предния мост и да карам само на заден не може да се изключи и се усеща че колата прави трудно завой. трябва да спра на място да вкл. на 2н и тогава да потегля. така всичко и наред. дали и моя проблем идва от тези дачици. паджерото е 2.5 тд автомат
                            Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                              Задно ляво колело не свети заради изгоряла лампа. Предният мост би трябвало да изключва. Ако нещо не изключва то това е муфата, но заради това не би трябвало да имаш проблем със завиването (при това положение трябва да мига предният мост). Това, ако е SS де. А ти всъщност с каква раздатка си?
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                                Провери вакумите до муфата може да има спукан маркуч при мен това беше причината да мигат лампите на преден мост.
                                Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X