Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд експлорер 96 - рез.части

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Форд експлорер 96 - рез.части

    Ще го снимам за по-сигурно и ще го прикача но през деня.
    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
    Времето е ценно, само ако не бързаш.
    0889623098

    Коментар


    • #17
      До: Форд експлорер 96 - рез.части

      Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
      Ще го снимам за по-сигурно и ще го прикача но през деня.
      И при мене живее същото нещо - кръгло, окло 15 см диаметър, прилича на тампон, но не знам за какво е.
      Малкото амче е пред задно дясно колело, закачено за купето и вътрешната част на шасито, под ъгъл 45 гр
      Поздрави
      Тодор Томов
      =============================
      Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
      Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

      Коментар


      • #18
        До: Форд експлорер 96 - рез.части

        Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
        Ще го снимам за по-сигурно и ще го прикача но през деня.
        Няма нужда, аз съм го направил отдавна:

        Едното си е демпфер (амортисьора), другото е някакъв гасител на вибрации. Явно е сложен там за да промемин резонансните характеристики на моста.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #19
          До: Форд експлорер 96 - рез.части

          Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
          Напомнят ми една Монро и асоциацията никак не е в полза на железата


          Знам, че Монро са по слаби и не издържат достатъчно дълго в сравнение с Кони, особено по нашите пътища. Но като нямо други, верочтно ще сложа тях.
          В предните не забелязах нищо особено, но задните приличт на кюнци вкарани един в друг. Това ако е екзотично, значи са екзотични. Не знам какво ще се случи ако се наложи да сменям и тях.

          Има и едно малко амче - стои от дясно отзад по диагонал и вероятно е за странични наклони. Изобщо нямам представа как да разбера дали е в ред.

          Поздрави
          Виж сега тук, по правило трябва да виждаш амортисьор, но не се вижда! К`во става, да не са забравили да го монтират във Форд?
          Всъщност амортисьора е доста по-нагоре, и до долу върви само една дъъълга шпилка, която долу завършва с ухо. Ако и при теб са същите ще трябва да си търсиш Моторкрафт и мисля че и Кайаба ги правеха. Ако си е обикновен на вид може да сложиш всеки подходящ по дължина и диаметър.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #20
            До: Форд експлорер 96 - рез.части

            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
            Няма нужда, аз съм го направил отдавна:

            Едното си е демпфер (амортисьора), другото е някакъв гасител на вибрации. Явно е сложен там за да промемин резонансните характеристики на моста.
            Браво, а пък аз го гледах, от ругата посока(отзад), но в канала ми има какво ли не и не ми беше до никакви подредби и подробни огледи. събота и неделя се захващам с подробностите.
            Приятели не се печелят - губят се завинаги.
            УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
            Времето е ценно, само ако не бързаш.
            0889623098

            Коментар


            • #21
              До: Форд експлорер 96 - рез.части

              Куадра, при мен амовете изглеждат така и ако правилно съм те разбрал трябва да търся Моторкрафт. Е в това вече е екзотиката.



              Тодор Томов
              =============================
              Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
              Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

              Коментар


              • #22
                До: Форд експлорер 96 - рез.части

                Именно това са странните амове. Моторкрафт си е дъщерна фирма на Форд (както Мопар е на Крайслер) така че не са никакава страхотия а най-обикновен ширпотреб от евтиния. Доколкото знам има и на Кайаба, а твърде вероятно и на други производители.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #23
                  До: Форд експлорер 96 - рез.части

                  Ето каталога на Билщайн, има и за Експлорър:http://www.bilstein.com/303truckssuvs.pdf
                  Така че ако ви кажат че не ги правят, значи са недо...ани вносителите щот не ги внасят
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Форд експлорер 96 - рез.части

                    Колеги, относно рез.части за Форд Експ - след дълго търсене и проверки в БГ не успях да намеря частите, които споменахме до тук, поради което потърсих и намерих в Истанбул, както следва:

                    свещи - Motorcraft - 30$/бр.
                    предни амортесиори Motorcraft - 160 $/бр
                    задни - също 160$, но не са напомпващи се
                    накладки ръчна (крачна) спирачка - 80 $ комплект.

                    Ако някои има интерес към задните амове да се обади, защото не искам за сменям оргиналните /поддържат хоризонтално нивото на автомобила/ , тези остават или за продажба или за връщане в магазина.
                    Поздрави

                    Пс. Моля някой да каже къде на клавиатурата се намира ер малък, за УиндоусВиста.
                    Тодор Томов
                    =============================
                    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                    Коментар


                    • #25
                      До: Re: Форд експлорер 96 - рез.части

                      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                      Скорпион 13 е правилното място ако не придиряш за качеството. Срещат се и хубави части, но и явни ментета. Иначе свещи и всичко изброено до тук го има там.
                      Пичове,ще ме вземете ли в ваше дружество? имам си Форд Експлорер,даже два.аз съм Евгени ,обаче руснак съм,май излиза,че номер 2 вече,като имате номер 1 ?! Искам да ви попитам;защо ми мига ОВЕРДРАЙВ почти постояно?Като свалим клема на батерия-неколко минути не свети,но после пак.Нито не мога да го исключа нито включа /в мигаще положение/А кога то не мига-включвам и исключвам!При това положение/мигаще/скоростите включват с леко дресане-какво става с този змей?! Един чичо ми каза/той работил в Луисвил Кентуки на завода/,че това не механичен,а електронен проблем/кабел,букса и т н/Как да ги проследя?! Дадох обява в американски страници,един пич,от Мичиган ми каза;докарай,след 1 час щи ти го оправя?!Идея хубава,но май паевтино да си купя друг Експлорер!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Форд експлорер 96 - рез.части

                        Привет Гена. Тебе сюда: http://www.ford-trucks-club.ru/forum/index.php
                        Зарегистрируйся и посмотри.
                        Кажется там даже было что-то написано как раз по этому поводу.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Форд експлорер 96 - рез.части

                          Продължавам по темата рез. части:
                          - скоростна кутия - рециклирана с доставка от сша и монтаж - 2000 лв, с връщане на старата.
                          - гарнитура капак клапани /Мото пфое поръчка 10 дни/ 84 лв.
                          - рециклиране хидравлична помпа кормилана с-ма 650 лв /Експрес Сервиз/.
                          Поздрави
                          Тодор Томов
                          =============================
                          Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                          Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                          Коментар


                          • #28
                            До: Форд експлорер 96 - рез.части

                            Тампони за стаб. щанга - 33 лв/бр. - поръчка, Пфое
                            Тампон централен скорости - 60 лв/бр ------"-------
                            Поздрави
                            Тодор Томов
                            =============================
                            Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                            Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                            Коментар


                            • #29
                              До: Форд експлорер 96 - рез.части

                              здравейте колеги .някой има ли предатава къде се правиат клапани и глави ..конкретно за експлорер ..новак съм във форума и нямам много опит в писането...нямам компресия в 2 от цилиндрите ..май да ще се свалят главите ///
                              мога да дам инфо за някои неща ж уса
                              кабели =32 д
                              свещи iridium=6д едната
                              предница 180 /горни долни шарнири щанги/
                              накладки=40д
                              това съм вземал...свещите ми ги прецакаха майстори ....

                              Коментар


                              • #30
                                До: Форд експлорер 96 - рез.части

                                Колега за кой двигател става въпрос, щот са 3 различни ако не знаеш. Предполагам че е някой от 4.0 но все пак да уточниш.
                                Предполагам че не си издухал такъв двигател:
                                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X