Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

    Здравейте колеги, едно време преди едни 10-12 години (бил съм на толкова) ходих на врачанския язовир да ловя рибки (брей само на мен не кълвяха).
    Мина толкова време и въдица не съм хващал, имам някакви във Врачанската маза , но са ми толкова далеч , че просто няма как да ги домъкна до тук.

    Идеята:
    Един колега ходи на часни водоеми тук в Австрия, плаща си някакви пари и се прибира с 2 риби.
    От една година ме кара да ходя с него, ама аз все оправдания си намирам : няма време, ще карам мотора, колата трябва да правя и тнт.
    Тия дни обаче четейки тук във Форума за разни трофейни рибки реших и аз да стана рибар
    Едно време много ги разбирах тия куки, въдици и макари (помня , че имаше някакво списание даже) но сега всичко е останало в миналото , дори кука няма да мога да вържа

    Искам да започна на чисто ... въдичка, макара , корда , куки.
    Колко пари ми се инвестира в това хоби е въпроса ... отговора не повече от 150€.
    Като цяло се ходи за шарани .... (това чувам от колегата).
    Каква въдичка да си купя, за да съм като рибарите всяка неделя (там повече се ходи заради грила и бирата , ама това е друга тема).

    Приемам всякакви предложения
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

    То добре питаш, ама .... иди и виж с какво лови твоя приятел и хората около него.
    Къде ловят, .... река, язовири ...??
    На дъно (на тежко) или на плувка (на леко) и какъв такъм използват ... другото ше го измислим.

    Универсално решение няма!
    Аз например имам около 20 въдици ... всяка според случая.
    Например на едната ми въдица върхът и е с диаметър около 8 мм., а на мухарката е има няма 2 мм. НА дължина ... пак така, най-дългата ми е 8 метра, а най-късата е около метър (колец за домати) ...
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

      Възможно най-универсалното и евтино решение са т.нар. 'starter/beginner kit'-ове. Представлява пръчката, макара с навита на нея корда, кукички, плувка и две-три тежести.

      За мен лично това е най-доброто, тъй като не струва много пари /в България навремето се намираха за по 20-30лв. комплекта/, става за първоначални стъпки - демек дори и да се счупи, примерно, няма да те е яд, че струва много и т.н.

      Алтернативен вариант е - вземаш колегата и отивате в близкия рибарски магазин и той те опътва с помощта на продавача, в зависимост от типа риболов, какво да си купиш.

      Коментар


      • #4
        От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

        Първоначално публикуван от Faca
        Здравейте колеги, едно време преди едни 10-12 години (бил съм на толкова) ходих на врачанския язовир да ловя рибки (брей само на мен не кълвяха).
        Мина толкова време и въдица не съм хващал, имам някакви във Врачанската маза , но са ми толкова далеч , че просто няма как да ги домъкна до тук.

        Идеята:
        Един колега ходи на часни водоеми тук в Австрия, плаща си някакви пари и се прибира с 2 риби.
        От една година ме кара да ходя с него, ама аз все оправдания си намирам : няма време, ще карам мотора, колата трябва да правя и тнт.
        Тия дни обаче четейки тук във Форума за разни трофейни рибки реших и аз да стана рибар
        Едно време много ги разбирах тия куки, въдици и макари (помня , че имаше някакво списание даже) но сега всичко е останало в миналото , дори кука няма да мога да вържа

        Искам да започна на чисто ... въдичка, макара , корда , куки.
        Колко пари ми се инвестира в това хоби е въпроса ... отговора не повече от 150€.
        Като цяло се ходи за шарани .... (това чувам от колегата).
        Каква въдичка да си купя, за да съм като рибарите всяка неделя (там повече се ходи заради грила и бирата , ама това е друга тема).

        Приемам всякакви предложения
        ...........а бе човече туй е като да попиташ тук какъв джип да си купя .
        Освен, че ще ходиш за шаран нищо друго не разбрах.
        Ако искаш нещо повече:http://nariba.com/.;http://offroad-b...splay.php?f=51.....
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #5
          От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

          Забравих да добавя , че се ходи само по язовири.

          За Дунава ми се свидят 350€ разрешително на година, и имам право да ловя само в определен район ... около 50м

          Ако знаех какво се лови , щях да кажа ... той се хвали за разни шарани.
          Понеже не зная как да чистя рибата , не мислям да задържам (ако) хванатите рибки ...

          Утре ще разпитам обстойно и ще докладвам за какъв точно риболов ми трябва "техника"
          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

          Коментар


          • #6
            Re: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

            Наблягало се на скарат викаш
            Най-вероятно тогава се лови на дъно

            Най-лесно е да хванеш твоя приятел и да се оборудваш от близкия магазин,
            Все пак, ако ходиш с него на риболов той ще знае най добре какво ти трябва.

            За начало може и да минеш с една въдица, но ако се хванеш на хорото
            предполагам, че ще накупиш десетина след време

            Лошото е, че всики такъми са свързани с конкретния водоем (дъно, плувка, спининг, муха и т.н.), с рибите които се ловят - видът и размера им.

            Коментар


            • #7
              От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

              В ebay.co.uk продават доста риболвни глезотии на доста добри пари.

              Търси carp fishing kit и ще намериш доста.

              Например :

              http://www.ebay.co.uk/itm/COMPLETE-C...item2ea9f8e32c

              http://www.ebay.co.uk/itm/COMPLETE-D...item5636fb1298

              Но може би, първо да започнеш с някаква въдица за 10-20Е да не те е яд ако не те грабне риболова.

              Коментар


              • #8
                От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                Faca, W140 няма комби. Че и задната седалка не пада. Внимавай с тия триметровите пръчки за да не стърчат през прозореца.
                Вземи каса бира и почерпи рибарите. Накарай ги следващия път да ти вземат и една пръчка на тебе. Все някой ще има една резерва. Ако те "грабне", няма да имаш нужда от акъл.
                Внимавай, половината форум са рибари. Ама не ги разбират. :
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                  Знам , че нямат комбита ... ще го сменяме с W463 ако ми допадне риболова

                  Тази неделя ще правим дебют на язовира .... австрииците ще вдигнат ръце от нашата скара и количеството ракия което съм приготвил ... може и малкия казан да взема да демонстрирам от къде изгрява .... слънцето

                  Айде поздрав:



                  Такъмите са от колегата ... (ей , ще се продадът тия хора за кило ракия и няколко мръвки)
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                    е, не е съвсем като да няма комбита, ама са по-малко.

                    или сгънаеми въдици, или G..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      е, не е съвсем като да няма комбита, ама са по-малко.

                      или сгънаеми въдици, или G..

                      Е са вече умрех!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                        Е са вече умрех!
                        Абе, аз нямах предвид точно тая, а две други, но не можах да ги намеря..
                        Иначе - има, не е като да няма, и дизелова 124 -купе има, и други чудесии има..
                        На Ник батко му ще му покаже, той знае...
                        Ама оспамих яко темата - риболовците ще ме намразят, модераторите - тоже, а комбинацията от риболовец+модератор направо ме е баннала

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Абе, аз нямах предвид точно тая, а две други, но не можах да ги намеря..
                          Иначе - има, не е като да няма, и дизелова 124 -купе има, и други чудесии има..
                          На Ник батко му ще му покаже, той знае...
                          Ама оспамих яко темата - риболовците ще ме намразят, модераторите - тоже, а комбинацията от риболовец+модератор направо ме е баннала
                          Нямаа, комбинацията е добричка...

                          П.П. И аз търсих S class комби ама не намерих.


                          По темата:

                          Пръчка за дъно: http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=5980
                          Макара за нея: http://shop.fishing-mania.com/viewreels_3.php?id=6407 - от 4507 нагоре


                          Или влизаш тук и гледаш, избираш, купуваш - http://shop.fishing-mania.com/viewcarp_1.php
                          Последно редактирано от Тихомир; 13-10-11, 14:35.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                            Е аз не разбирам чак толкова, ама мога да споделя какво бих взел за начинаещ риболовец. Пръчка-телескопична с дължина 3,60-3,90 м. и акция около 300гр. Влакно-нещо от сорта "хамелеон" с дебелина 0,37-0,45мм. Макара-с достатъчно дълбока шпула да побере примерно 200 м. от влакното. Куки- примерно номер 5 ковани. Сега вече в зависимост от конкретния случай - или тежест около 50 гр. и повод за връзване на "косъм" (аз лично предполагам, че там е така), или капан.
                            Айде "на слука". И да споделиш излета с нас. А иначе шаран може и на фидер, ама там е "друга бира".
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                              Червейте са вече факт ... утре сутринта сме за риба!
                              От мен 5кг свинско и 2кг пилешко месо (мариновано), въглища , ракия и много мерак
                              Стискайте палци да хванем нещо ... иначе ще има само ядене и пиене
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X