Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

    Колеги искам да попитам и аз нещо свързано с такъми. Понеже вече настъпи сезонът на щуките искам да се оборудвам с един спининг именно за такъв риболов. Държа пръчката и макарата да са по - здрави, защото освен щуки лятото ходя и по Марица, там излизат сомове на воблери, за това ми трябва по - "яка" въдица. Въдицата ще е с плетено влакно и ще се ловува само с изкуствени примамки с нея, на хищници. Харесах си пръчка ето тази : http://boddenangler.de/bilder/produk...-Spin-M_b2.jpg За макара още се чудя, но май се спрях на тази : http://shop.fishbg.org/images/D1104.jpg
    Или иначе казано пръчка -D.A.M. - Nanoflex Pike Spin 3.00 м. / Heavy и макара - D.A.M. - Quick Finessa 900 RD

    Кажете мнение, читави ли са и предложете нещо друго по - добро за тази цена евентуално. Държа на задравината основно.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #32
      От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
      Колеги искам да попитам и аз нещо свързано с такъми. Понеже вече настъпи сезонът на щуките искам да се оборудвам с един спининг именно за такъв риболов. Държа пръчката и макарата да са по - здрави, защото освен щуки лятото ходя и по Марица, там излизат сомове на воблери, за това ми трябва по - "яка" въдица. Въдицата ще е с плетено влакно и ще се ловува само с изкуствени примамки с нея, на хищници. Харесах си пръчка ето тази : http://boddenangler.de/bilder/produk...-Spin-M_b2.jpg За макара още се чудя, но май се спрях на тази : http://shop.fishbg.org/images/D1104.jpg
      Или иначе казано пръчка -D.A.M. - Nanoflex Pike Spin 3.00 м. / Heavy и макара - D.A.M. - Quick Finessa 900 RD

      Кажете мнение, читави ли са и предложете нещо друго по - добро за тази цена евентуално. Държа на задравината основно.
      Не бих те съветвал да вземаш макари на DAM - в последните години не са това, което бяха преди. За макара бих ти препоръчал Ryobi Zauber в размер 4000, намира се на цена от около 150 лева и е едно от най-доброто за парите си в класа си.
      http://shop.fishing-mania.com/viewreels_3.php?id=8081

      За пръчката, мисля, че Нанофлекса на ДАМ не е лош избор, но не се хвърляй на 3-метровата пръчка, а вземи 2,70м - определено е по-добрият избор.
      http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7806

      Дано съм ти помогнал малко.

      Коментар


      • #33
        От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

        Абе май ще е като всеки път, все питам за нещо и после като отида в магазина и каквото има това вземам ей сега ще изтискам малко банкомата и тръгвам по магазините из зарата. може и с Шимано да се върна знае ли се
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #34
          От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
          Абе май ще е като всеки път, все питам за нещо и после като отида в магазина и каквото има това вземам ей сега ще изтискам малко банкомата и тръгвам по магазините из зарата. може и с Шимано да се върна знае ли се
          Евтините шимана не са по-добри от риобито! Дори напротив. Дайвите също.

          Коментар


          • #35
            От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
            Абе май ще е като всеки път, все питам за нещо и после като отида в магазина и каквото има това вземам ей сега ще изтискам малко банкомата и тръгвам по магазините из зарата. може и с Шимано да се върна знае ли се
            Както е казал колегата преди мен евтино Shimano или Daiwa по-добре не. Така казват и по всички риболовни форуми. RYOBI е добър избор а може да погледнеш и PENN. А за въдицата ако ще е с плетено влакно гледай водачите да са за тази цел. И последно 3 м наистина е множко според мен но ако ти е удобно лошо няма.
            Венцислав Петров: Когато на едно място са интересите на хиляди човеци, всички да са еднакво доволни би означавало, че мястото се нарича психиатрия...

            Коментар


            • #36
              От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

              Така, значи из зарата нищо не ми хареса, само едни на Шекспир - ъгли стик, но на ДАМ нямаха. Така, макара също нямаха.... Писах на фишинг манията, казаха, че имат в наличност пръчката, но макара на Ryobi - Zauber имат само до 2000, 3000 и 4000, нямат... няма ли да е много малка 2000? Поне пръчката имат, сега ще умувам и за макарата, ти ме разубеди от дама...
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #37
                От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                Така, значи из зарата нищо не ми хареса, само едни на Шекспир - ъгли стик, но на ДАМ нямаха. Така, макара също нямаха.... Писах на фишинг манията, казаха, че имат в наличност пръчката, но макара на Ryobi - Zauber имат само до 2000, 3000 и 4000, нямат... няма ли да е много малка 2000? Поне пръчката имат, сега ще умувам и за макарата, ти ме разубеди от дама...
                2000 ще ти е малка за риболов на щука. 4000 е оптималния размер, според мен. Разгледай линковете, които ти пратих, мисля, че при поръчка над определена сума доставката е безплатна, но не съм сигурен, провери все пак. Също можеш да хвърлиш и едно око на макарите PENN - те са американски и са пословично здрави, но може би една идея по-скъпички. За пръчката - убеди се, както каза колегата, че е със SIC водачи или нещо от рода, за да можеш да ловиш с плетеняк с нея, иначе ще ги нареже.

                Коментар


                • #38
                  От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                  Като си готов за Рьоби, но го няма, виж в "манията" макара "PENN Sargus" 4000.
                  Чиста спинингова неубиваема лебедка - на Дунава влачи кавото закача и плетеняка издържи.
                  Дотолкова са я мислили за тежък спининг/така се води дори в сайта на PENN/, че копче за изключване на антиреверса няма.
                  Имам я от ранна пролет и гък не е казала на всякакви дунавски изненади по дъното, а такива - асортимент да искаш.
                  Цялата е метална, с две метални шпули.

                  п.п.Тихомире, пак сме си плюли в устата.
                  п.п.2 имам две сопи Бъркли Чериууд и да ти кажа нямам забележки, освен, че акциите им са занижени.Едната е 40-80гр., другата 9-28гр., все на 2.70м.Нямат никакви проблеми с плетено влакно, водачите им са супер здрави, на едната си имам лепенка "braidresistant".
                  Тях направо ако ти харесат, Видракс имат онлайн магазин, сега имат вече само Бъркли Чериууд Про спин 9-28гр, но като ще ползваш воблери, с оня кол 40-80гр. ще ги мяташ пред обувките си.
                  Последно редактирано от maxxx; 29-11-11, 11:54.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                    Като си готов за Рьоби, но го няма, виж в "манията" макара "PENN Sargus" 4000.
                    Чиста спинингова неубиваема лебедка - на Дунава влачи кавото закача и плетеняка издържи.
                    Дотолкова са я мислили за тежък спининг/така се води дори в сайта на PENN/, че копче за изключване на антиреверса няма.
                    Имам я от ранна пролет и гък не е казала на всякакви дунавски изненади по дъното, а такива - асортимент да искаш.
                    Цялата е метална, с две метални шпули.

                    п.п.Тихомире, пак сме си плюли в устата.
                    п.п.2 имам две сопи Бъркли Чериууд и да ти кажа нямам забележки, освен, че акциите им са занижени.Едната е 40-80гр., другата 9-28гр., все на 2.70м.Нямат никакви проблеми с плетено влакно, водачите им са супер здрави, на едната си имам лепенка "braidresistant".
                    Тях направо ако ти харесат, Видракс имат онлайн магазин, сега имат вече само Бъркли Чериууд Про спин 9-28гр, но като ще ползваш воблери, с оня кол 40-80гр. ще ги мяташ пред обувките си.
                    Както винаги си прав до безсмъртие!
                    Ивчо, послушай бате си Пламен(maxxx-a), той е изявен спинингист по Дунава и има доста експириънс, или иначе казано опит. От човек като него винаги има какво да се научи. Още по-горе казах - подкрепям и варианта с PENN.


                    П.П. Сега ги поразгледах PENN-овете и ми направи впечатление, че на Sargus-a 4000 теглото е доста голямо - около 650 гр. и е близо два пъти повече от това на размер 3000 - 330 гр. , а това би тежало осезателно при един продължителен риболов на спининг. Едновременно с това го дават еднакво на 4000, 5000 и 6000, което единствено значи, че са с едно и също тяло, а с различни по вместимост шпули. И понеже аз си падам малко фен на кухите бигели бих препоръчал модела Battle на PENN или новия - Captiva II, който макар и да не е с кух бигел прави отлично впечатление.
                    Последно редактирано от Тихомир; 29-11-11, 12:28.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                      Така колеги, ето каква я свърших аз. Значи поръчах си D.A.M. - Nanoflex Pike Spin - 2.70 м. / Medium, и макара Penn - Sargus SG - модел 4000. От фишинг манията уж ги имали в наличност, но щели да проверят в складовете със сигурност и ако всичко е в ред утре ги изпращат. Останах приятно изненадан, защото макарата е доста намалена, направиха ми и още някаква отстъпка там, доставката е за тяхна сметка, и накрая общата цена ми излиза под 300 лева. Дано са читави такъми, до сега като вадех щуки с един прът на Окума , че какво ми беше, мъка ама... тези такъми новите дано са добри, че какви щуки се навъдиха - като кучета са, а лятото един сом не знам колко голям беше, но не можахме да го извадим... но за сметка на това извадихме един 12 килограмов. Този прът и макара уж ги дават здрави, трябва да могат да вадят и по - едрички екземпляри. Дано да е така. Мерси за препоръките, без вас нямаше да се справя.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                        Sargus 4000 е под 400гр., не ми се разглобява да го слагам на кантара.Писали са за 6000 размер този грамаж.Няма как да е 300гр, всичкото е желязо, дори затварящия капак на редуктора, който Шекспир/Медалсит/ пишат, че е метален, а е пластмасов.
                        А на него е вторият носещ лагер на оста на ръкохватката.
                        За "биткаджията" нищо не мога да кажа, нямаше такава когато това добиче ми го донесоха, но не съжалявам грам.
                        Биткаджията май беше с малко предавателно число, Саргуса е 6,2:1 и можеш да си водиш примамките всякак, без да умаляваш от въртене ако ти трябва бърза проводка или някой дивак като се закачи, да иска за заминава на дъното зад някой камък или в дракалака.

                        п.п.тегло от сайта на Sargus 4000 - 12.6/oz/=357.2гр. Толкова си е на мятане и носене назад-напред, на усет имам предвид, не умалявам при цял ден активно спининговане.
                        http://www.pennreels.com/
                        Последно редактирано от maxxx; 29-11-11, 15:00.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                          Така колеги, ето каква я свърших аз. Значи поръчах си D.A.M. - Nanoflex Pike Spin - 2.70 м. / Medium, и макара Penn - Sargus SG - модел 4000. От фишинг манията уж ги имали в наличност, но щели да проверят в складовете със сигурност и ако всичко е в ред утре ги изпращат. Останах приятно изненадан, защото макарата е доста намалена, направиха ми и още някаква отстъпка там, доставката е за тяхна сметка, и накрая общата цена ми излиза под 300 лева. Дано са читави такъми, до сега като вадех щуки с един прът на Окума , че какво ми беше, мъка ама... тези такъми новите дано са добри, че какви щуки се навъдиха - като кучета са, а лятото един сом не знам колко голям беше, но не можахме да го извадим... но за сметка на това извадихме един 12 килограмов. Този прът и макара уж ги дават здрави, трябва да могат да вадят и по - едрички екземпляри. Дано да е така. Мерси за препоръките, без вас нямаше да се справя.
                          Честита придобивка предварително. А иначе за Манията - поръчвал съм от тях (вярно само веднъж) но бяха железни, доставката над 100 пари е за тяхна сметка и ако се регистрираш ти трупат оборот и отстъпките се увеличават както ми обясниха тогава. А иначе големи зъбати ти пожелавам да ловиш. И да кажеш как се представят оръжията.
                          Венцислав Петров: Когато на едно място са интересите на хиляди човеци, всички да са еднакво доволни би означавало, че мястото се нарича психиатрия...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                            Мерси! Непременно! Ако имам възможност още тази събота ще ги изпробвам такъмите. Преди малко ми се обадиха и ми казаха, че имат всичко в наличност и го изпращат в четвъртък, а в петък е при мен. Дано да даде време да пообиколя малко с мотора по язовирите за "кучета" .Иначе си имам ново влакно и блесни и други примамки, само трябва да я оборудвам въдицата и е готова.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              Така колеги, ето каква я свърших аз. Значи поръчах си D.A.M. - Nanoflex Pike Spin - 2.70 м. / Medium, и макара Penn - Sargus SG - модел 4000. От фишинг манията уж ги имали в наличност, но щели да проверят в складовете със сигурност и ако всичко е в ред утре ги изпращат. Останах приятно изненадан, защото макарата е доста намалена, направиха ми и още някаква отстъпка там, доставката е за тяхна сметка, и накрая общата цена ми излиза под 300 лева. Дано са читави такъми, до сега като вадех щуки с един прът на Окума , че какво ми беше, мъка ама... тези такъми новите дано са добри, че какви щуки се навъдиха - като кучета са, а лятото един сом не знам колко голям беше, но не можахме да го извадим... но за сметка на това извадихме един 12 килограмов. Този прът и макара уж ги дават здрави, трябва да могат да вадят и по - едрички екземпляри. Дано да е така. Мерси за препоръките, без вас нямаше да се справя.
                              Хубаво прътле си си избрал, дано си отговаря на акцията, като не - ще ги мориш на цикади, спинери, клатуни и тежки воблери/плаващи/, ако няма много вода в реката.
                              За макарето писах, а какво може:
                              http://www.youtube.com/watch?v=SbRFe-M6qas

                              Половината да е реклама, другото стига.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                                Е, аз такива чудовища едвали ще вадя, но все пак повече надеждност не е излишна. За пръчката не знам дали става за влакно "оригинални SIC-водачи" - това пише за водачите, на идея си нямам какви са. За макарата чух вече мнения, знам че е читава, за пръта нищо не съм чул, но така или иначе вече съм го поръчал и ще разбера като го изпробвам.
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X