Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

    Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
    Червейте са вече факт ... утре сутринта сме за риба!
    От мен 5кг свинско и 2кг пилешко месо (мариновано), въглища , ракия и много мерак
    Стискайте палци да хванем нещо ... иначе ще има само ядене и пиене
    Ето това са ти правилните такъми! Какви въдици,какви куки!?
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #17
      От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

      Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
      Червейте са вече факт ... утре сутринта сме за риба!
      От мен 5кг свинско и 2кг пилешко месо (мариновано), въглища , ракия и много мерак
      Стискайте палци да хванем нещо ... иначе ще има само ядене и пиене
      Te така и аз ходя. А червеите за какво са ти?
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #18
        От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

        Къш, къш еретици такива!

        Коментар


        • #19
          От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

          Ще ги води на балнеосанаториум!
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • #20
            От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

            Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
            Червейте са вече факт ... утре сутринта сме за риба!
            От мен 5кг свинско и 2кг пилешко месо (мариновано), въглища , ракия и много мерак
            Стискайте палци да хванем нещо ... иначе ще има само ядене и пиене
            Е, супер си се оборудвал!!
            Ами бирата?!!
            И съвет - не вадете въдиците от колата да не ги загубите!!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #21
              От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

              Първоначално публикуван от Faca
              Червейте са вече факт ... утре сутринта сме за риба!
              От мен 5кг свинско и 2кг пилешко месо (мариновано), въглища , ракия и много мерак
              Стискайте палци да хванем нещо ... иначе ще има само ядене и пиене
              Късмет...., а и на слука.
              После да пишеш!
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #22
                От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                Хванах моята трофейна риба ... явно късмет на начинаещия!

                Сутринта 4:45 ставане ... 5 часа среща при колегата.

                Товарим се на ГолфУ (нали моята няма място за въдици ... пък и въдици нямам ) и газ към Словакия.
                Понеже слушам моята любима навигациика (направо ще я думна от земята!) ... вместо 110км до Словакия ... направихме 160км ... пак до същото място , но през Чехия ... после тия от Discovery били рибари ... хващат самолета и дирекно в Индия ... а пък ние през 3 държави за да стигнем на мястото

                Намерихме мястото:


                ама такава мъгла и студ, че нищо не се вижда. Локвите бяха замръзнали, ама ние имаме люта ракия (само аз пих и НЕ карах) ... и яко мръвки ... та няма проблем.

                Бялата кофа беше моята ... мариновано свинско и пилешко ... а колегата "по-скромно" с 20 български кебапчета


                Той оправя такъмите ... аз барбекюто ... все пак беше вече 7:15 .. и бях гладен


                Докато разпалвах огъня ... той хвърли веднъж и след няма и минута вика:
                "Идвай с кепчето ... бързо"

                След още 5 падна и моята златна рибка ... първа и трофейна!!!

                Общо взето се продължи така:

                Времето се оправи:



                Оправихме мършата и почнахме да ловим:

                До нас имаше някакви на палатки ... с High Tech лотчици ... които пускаха стръвта където искат
                Това е оборудването:


                А така се лови най-добре ... с билкова .... пепси кола


                Кълвеше много ... но явно не съм добър в засичането на рибите ... и нищо друго не хванах.
                Колегата изпусна няколко големи риби (според него ... щото били дърпали много .. или нещо от сорта) ... и в 13 часа си бихме камшиците към Австрия ....
                Моята златна рибка беше освободена ... за да доведе другия път стария си дядо от семейство Шарани или Сомове
                Колегата прибра неговото шаранче ... макар , че го карах да го пусне .... нали го снимах, за какво му е ... но той не искаше ... стана ми жал за гадинката ... но какво да се прави ... негов си беше ... ако го бях закачил аз , щях да го пусна , след достойна фотосесия

                Добре си изкарахме ... другата седмица , ако не е много студено (сутринта беше 4°C) ... пак
                Последно редактирано от Faca; 16-10-11, 18:04. Причина: Добавка на снимка
                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                Коментар


                • #23
                  От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                  Първоначално публикуван от Faca
                  Хванах моята трофейна риба ... явно късмет на начинаещия!................
                  А така почна се поздравления колега за приятно изкарания излет направо ти завиждам за времето при мен в момента вали суграшица и духа много неприятно .
                  Не знам за тебе на моя първи риболов няма да го забравя никога, а това е било преди 35 годиниа и да не забравя наслука и късмет!
                  Последно редактирано от Peppy; 16-10-11, 16:43.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                    Преди да почна да гледам , Discovery, Youtube и други такива , да попитам опитните рибари ...
                    Къде се лови Сом ?
                    Там ние където бяхме (от тая страна на язовира) беше чисто дъното , щото хвърляхме и водорасли нямаше , нито закачвахме в разни дънери и тнт.
                    Колега на моя "ВОДАЧ" хванал на същия язовир добро сомче.
                    Понеже яко се зарибих , искам и аз да пробвам ... щото малките рибки явно не ги засичам правилно ... та ще пробвам на големи.

                    Какво е по-различното в лова на Сом ? На дъно ли се лови ? Каква стръв ? Захранка трябва ли ?
                    Споделете малко опит ... (знам от други хора , че рибарството е малко като гъбарството и иманярството , не се издават някой тайни)
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                      За сом не мога да ти кажа, но както си тръгнал, като стигнеш до пъстърва, реки и мухарки - драсни ми едно ЛС ако съм пропуснал темата.

                      Иначе браво за риболова - остави ги рибите важна е почивката

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                        Faca, намираш една купчина с оборска тор и събираш един буркан червеи. Отиваш на язовира с най-дебелата пръчка и макара. Връзваш едно юнашко олово и голяма кука. На куката-грозд червеи. Мяташ на дъно и чакаш големия /сом/. Ако не се появи ще си останеш с ровенето в лай.ата! Наслука!
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                          Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                          Преди да почна да гледам , Discovery, Youtube и други такива , да попитам опитните рибари ...
                          Къде се лови Сом ?
                          Там ние където бяхме (от тая страна на язовира) беше чисто дъното , щото хвърляхме и водорасли нямаше , нито закачвахме в разни дънери и тнт.
                          Колега на моя "ВОДАЧ" хванал на същия язовир добро сомче.
                          Понеже яко се зарибих , искам и аз да пробвам ... щото малките рибки явно не ги засичам правилно ... та ще пробвам на големи.

                          Какво е по-различното в лова на Сом ? На дъно ли се лови ? Каква стръв ? Захранка трябва ли ?
                          Споделете малко опит ... (знам от други хора , че рибарството е малко като гъбарството и иманярството , не се издават някой тайни)
                          Влизаш тук, четеш и се учиш.

                          http://forum.fishing-mania.com/viewf...924887fb8c1d00

                          Коментар


                          • #28
                            От: Re: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            За сом не мога да ти кажа, но както си тръгнал, като стигнеш до пъстърва, реки и мухарки - драсни ми едно ЛС ако съм пропуснал темата.

                            Иначе браво за риболова - остави ги рибите важна е почивката
                            Аз имам нужда от напътствия за пастърва с мухарка, но на езеро. Реките по-нататък. От това лятото се пробвам и вече имам улов на 7-8 пастърви плюс една надуваема лодка (успях да я разпоря, беше студено, а брега на 60-70 метра) . Липсва ми обаче опит и разбиране на нещата, ловя ги защото ги има много,а не с майсторство.
                            Последно редактирано от vento5; 05-11-11, 19:26. Причина: правописна грешка
                            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                            Lexus LS430

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                              Там нещата са по други,
                              Трабва ти дълга въдица - 9 или 10 фута, в зависимост от големината на рибите трябва и да е в съответния клас.
                              Но
                              има ги много
                              това не е в България, евентуално има и доста едри риби, следователно си заслужава да се лови с дълга въдица да речем 9 фута някъде около 8 ми клас - и да се изпробват всички техники - стримери, нимфи и сухи мухи.
                              Демек да не ловиш дребосъците а да потърсиш бабите им

                              Поздрави

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въдица, Макара, Корда, Куки ... искам да стана рибар

                                Търся аз, търся

                                Благодаря за съвета
                                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                                Lexus LS430

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X