Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Първоначално публикуван от bodybuilder_ Преглед на мнение
    Благодаря за отговора Фанатик, забравих да уточня, че става въпрос за Фронтера Б. За нея ли говориш и ти?!
    не, за А-то говоря.... за Б с бронята ще е по-трудно но маншона на скоростите мисля беше същия, свали корите от към лоста и погледни....
    no signature no problems

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      Оправи се проблема с лостовете! Още веднъж благодаря Фанатик, а и бронята се оказа лесна!

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        Първоначално публикуван от bodybuilder_ Преглед на мнение
        Оправи се проблема с лостовете! Още веднъж благодаря Фанатик, а и бронята се оказа лесна!
        Моля.
        no signature no problems

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Изчетох голяма част от темата, пробвах и с търсачката, но не намирам необходимата ми информация. На А дълга база има ли подходящи пружини пасващи от нещо, които да я вдигнат с 5см или да се ориентирам към подложки?
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            Аз имам едни подложки от скорпиона за продаване. За фронтера А са. Мисля че изкараха една година на моята. Доста проблеми има и съм я пенсионирал за асансьор при голям сняг.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
              На А дълга база има ли подходящи пружини пасващи от нещо, които да я вдигнат с 5см или да се ориентирам към подложки?
              Най-евтиния вариант е с подложки от скорпиона/каквито ти предлага колегата/,ама после ще ти окъсеят амортисьорите и ще трябва да ти пращам и задните.Отпред-местиш горния шарнир отдолу,охлабваш горните носачи,въртиш торсионите,после ги стягаш и реглаж предница. И вадиш пари за по-големи гумета.
              Последно редактирано от gimax; 12-02-18, 09:04.

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Мерси! Всъшност, идеята за момента е да се съживи окачването, че е поуморена. Още не аъм слагал предните амортисьори. Чакат ред, първо искам да вдигна задницата и след това по нея да се навири и отпред.

                Въпроса ми е свързан със следната дилема -
                1 вариант - слагам подложки и колата ще застане на нормална заводска височина или с около 2см макс над нея. Натягам предницата да изравни. Слагам новите амове, че текущите са злобно изпуснали.

                2 вариант - слагам по-дълги пружини и директно я вдигам около 5см над заводско, след това пак амове отпред, отзад и по-големи гуми. Реално това си е атабилен разход, ако купувам пружини +2" от магазина. Та заради това пиъам дали пасва нещо от друг джип/кола за да мога да направя сметката и да преценя как да действам.

                П. С. Идеята е от това, че на киата примерно отзад натиках астрови пружини и скочи с около 3см. Та дали и за фронтерата има подобен вариант се зачудих.
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  За 100 паунда в милнер оффроуд има пружини с 40 мм лифт! Което е екстра цена предвид мин. 70 кинта за подложки, а и не губиш ход...
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    При скорпиона подложките са вече към 110 лева , това сподели с мен колега купувал на скоро . Но ако си намериш пружини от Нисан Терано задни работата заспива . Пробвано на фронтера Б дълга база .
                    Напред и нагоре
                    Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                    0886769809-Юлиян
                    kiko00@abv.bg

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Тераното е с по-дълги пружини от Фронтерата ли е?!?
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        В крайна сметка сложихме подложки 5см отзад.

                        За справка, пружини от Терано на нормална цена по моргите не намерих, масово ми обявяват цени между 60 и 80лв за една пружина, което е някак смешно за 20 годишна пружина в незнайно състояние. Нова пружина KYB се намира за под 80лв в края на краищата... По каталог дължината е почти идентична, с няколко милиметра разлика в полза на терановата, но и по чуждите форуми на места има информация, че фронтерата и трупъра се надигат с такива. Най-вероятно терановата е по-твърда.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Има ли разлика в пружините от Терано къса или дълга база?

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Първоначално публикуван от Стаматов Преглед на мнение
                            Има ли разлика в пружините от Терано къса или дълга база?
                            Питаш в грешния раздел,пробвай при Нисанаджийте.

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Първоначално публикуван от Стаматов Преглед на мнение
                              Има ли разлика в пружините от Терано къса или дълга база?
                              Разлика има. Късо Терано отзад се повдига с пружини от дълго.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                За Фронтера може да проверите дали ще стават KYB 5305 или 5306 - първите са по-меки, вторите са твърдички. Около 4-5см вдигат и двата модела, като цената е приятна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X