Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си повдигна фронтерата

    ДОБРЕ БЕ ХОРА НЕКА НЯКОЙ,КОЙТО Е "НАДИГАЛ" ФРОНТЕРА ДА КАЖЕ КАК СТАВА????

  • #2
    Re: Защо да си купя Фронтера

    Елементарно с тунингово окачване пълен кит, има няма 2000 лв. после ти омаляват гумите и така нататък....
    или сиромашкия тунинг натягане на торсионите направа на по-дълги уши за ресьорите и си готов.
    Последно редактирано от fanatic; 30-05-07, 22:18.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      Re: Защо да си купя Фронтера

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Елементарно с тунингово окачване пълен кит, има няма 2000 лв. после ти омаляват гумите и така нататък....
      или сиромашкия тунинг натягане на торсионите направа на по-дълги уши за ресьорите и си готов.
      Дай по конкретна информация за пълният кит,и за сиромашкият тунинг с колко сантиметра се удължават ушите колко оборота се завъртат болтовете на тросионите какви са недостатъците? има ли натоварване на задният кардан и на полуоските?хода на амортисьорите ограничава ли се?намалява ли техният живот по този начин?трябва ли да се сменят с други с по голям ход?
      Тези въпроси ги задавам в този форум от началото на 2006г.и конкретен оговор не съм получил за съжаление
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #4
        Re: Защо да си купя Фронтера

        Колеги,отговори на темата към момента станаха 47бр.но уви не виждам някой да е писал нещо конкретно по въпроса за повдигането на "Опела",а за снимките благодаря но от тях се вижда,а не се конкретизира.

        Коментар


        • #5
          Re: Защо да си купя Фронтера

          Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
          Колеги,отговори на темата към момента станаха 47бр.но уви не виждам някой да е писал нещо конкретно по въпроса за повдигането на "Опела"
          От това аз бих си направил извода, че много вероятно никой от участниците да не е правил лифт на Фронтера ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            Re: Защо да си купя Фронтера

            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
            От това аз бих си направил извода, че много вероятно никой от участниците да не е правил лифт на Фронтера ...
            И аз така бих казал.
            Това което имам като информация е само от руския форум.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              Re: Защо да си купя Фронтера

              Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
              Дай по конкретна информация за пълният кит,и за сиромашкият тунинг с колко сантиметра се удължават ушите колко оборота се завъртат болтовете на тросионите какви са недостатъците? има ли натоварване на задният кардан и на полуоските?хода на амортисьорите ограничава ли се?намалява ли техният живот по този начин?трябва ли да се сменят с други с по голям ход?
              Тези въпроси ги задавам в този форум от началото на 2006г.и конкретен оговор не съм получил за съжаление
              правиш си нови уши по-дълги с 5 см.
              и въртиш болтовете на торсионите 10 пъти по 360 градуса и получаваш 2.5 инча лифт без да има опасност за карета и други глупости но ще имаш по-твърда возия отпред. По този начин вкарваш 32" гуми безгрижно. За повече информация рови из нета

              за китове:
              http://www.pureisuzu.com/Amigo.htm
              http://www.tjm.com.au/Default.aspx?P...ID=15&tabid=77

              има и още много ама ме мързи сори....
              Последно редактирано от fanatic; 02-06-07, 09:42.
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                До: Как да си повдигна фронтерата

                Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                ДОБРЕ БЕ ХОРА НЕКА НЯКОЙ,КОЙТО Е "НАДИГАЛ" ФРОНТЕРА ДА КАЖЕ КАК СТАВА????
                До скоро имах Исузу ,дълго.Та,значи отзад смених един лист от ресьорните/така и така имаше счупен/,с по-дебел 2-3мм.След това шпренгване на ресьорите-максимално колкото може,така че да си се монтират в оригиналните уши,обеци.След това натягане на торсионите отпред -натягане до краино положение и малко връщане назад.И си готов без 2000 лв.Лифта не съм го мерил преди и след,но се получи мин.около 10см.Гумите сложих 31 и имаше още място и за по-големи.Брат ми има Фронтера/еднакви са с Исузуто,защото са от един баща и от две маики/ ,дълга,направи абсолютно същото.Ресьорни листове/и не само/ продават на метър в София на бул.Сливница посока Сточна гара,преди бул.Хр.Ботев ,50м.Сиромах човек и на малка п.... се радва.

                Коментар


                • #9
                  До: Как да си повдигна фронтерата

                  Първоначално публикуван от snipi Преглед на мнение
                  Гумите сложих 31 и имаше още място и за по-големи.
                  Te 31" си влизат без да се пипа абсолютно нищо и никъде не закачат при никакви условия
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да си повдигна фронтерата

                    То всичкото хубаво ама шпренгването не е ли за малко време, в смисъл че се вдига и после ресъора пак омеква?
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да си повдигна фронтерата

                      така е ама след 60-70000 км.
                      и то е необходимо ако твойте ресьори са омекнали вече, ако са си добре само удължаваш ушите.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да си повдигна фронтерата

                        Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                        То всичкото хубаво ама шпренгването не е ли за малко време, в смисъл че се вдига и после ресъора пак омеква?
                        Затова и слагаш един по дебел лист.Сигурно може и два.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да си повдигна фронтерата

                          който е слагал лист да каже и нещо за промяната във возията ,а със дългите обици возията се запазва само се повдига купето
                          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да си повдигна фронтерата

                            става каруца с листи по добре по дълги обеци

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да си повдигна фронтерата

                              Колеги обеците ми са вече готови за монтаж,направих ги по дълги с 5 сантиметра ще ви пусна и снимки но моля ви кажете когато ги сложа дали ще има нужда да се удължават и ушите на амортисьорите,защото си мисля,чи хода им ще се промени.А ако не ги удължа какво ще стане - просто поставям новите уши,натягам торсионите отпред и готово.???

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 19 потребители онлайн. 0 потребители и 19 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X