Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Как да си повдигна фронтерата

    Ето малко снимки...дано да са ви интересни?..
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #47
      До: Как да си повдигна фронтерата

      Колко оборота врътна на торсионите?За ушите ясно,направих ги като твоите на дължина,но мойта с 6 оборота се навири повече отпред и пак задницата е с около 1см. по-нагоре.Днес утре ще снимам и ще пусна снимките.Ако си наясно-сложих готови болтове на ушите на Вюрт-8.8 твърдост.Ще ям ли дървото или ще устискат?За мен ясно,но понякога ходя по сокаците и с щерката(жената не я броя,тя е като саламандър-не мре,само мрънкоти )Да не бастисаме поколението?!

      Коментар


      • #48
        До: Как да си повдигна фронтерата

        Явно твоите ре-ри са в по-добро състояние от моите,защото торсионите врътнах само 4 оборота и се изравни отвсякъде.Примери с ролетката от земята да центъра на задния калник и пиши колко е,ако може и снимки?...

        Коментар


        • #49
          До: Как да си повдигна фронтерата

          Аз преди мурафета с ушите ги шпренгвах,но торсионите само изравняват нивела отпред.Ще меря и ще пратя височини,но моята предница много лесно се навири и то не малко.Само от скъсения ход на горните носачи да не и ..а майката на предницата?!

          Коментар


          • #50
            До: Как да си повдигна фронтерата

            Като си ги шпренгвал защо не направи обеците - примерно с 2-3см.по къси?Другия вариант е товари с бордюри багажника пък дано да си отидат на мястото ресьорите !...Майтапя се бе "МАХХХ".....
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #51
              До: Как да си повдигна фронтерата

              Аз като почнах лифтоването,хабер нямах какво ще се получи.Гледах твоите практически опити и действах.Кажи две думи за болтовете-8.8 твърдост-ще ги бъде ли?Може ли вместо бордюри да товаря заклани прасета за да слегнат ресорите?!Ако са повече като кг. да ти звънна да приберем стадото,че иде зима,деца храним!

              Коментар


              • #52
                До: Как да си повдигна фронтерата

                Калибрована стомана.65Г.без допълнителна термообработка защото иначе се троши,а тя просто при престъргването се нагрява и от нормалното си изстиване се самозакалява в допустими норми.Преди това правих от 13Х - въглеродна но тя е по добра за изготвянето на ножове - просто е по гъвкава,но след известни дебати се оказа,че не е подходяща.А иначе вече врътнах около 4000км.-без проблем!...Болтовете са си все още там.

                Коментар


                • #53
                  До: Как да си повдигна фронтерата

                  Колеги здравейте , нов участник съм във форума и с голям интерес чета нещата , които сте писали за повдигането на Фронтерките , защото на мен тепърва ми предстои.От известно време ми се струва че моита Ф е поовиснала отзад и по този повод реших да се поинтересувам как да е вдигна , а ако може и по - нависоко от нормалното.Катерил сам се по какви ли не места ( ловец сам ) в родопите - не съм имал проблеми , но нали знаете - човек винаги иска повече...
                  Единствения проблем е че не съм толкова наясно с техническите неща колкото сте вие ( така като чета ) , но човек като има мерак , няма невазможни неща.
                  За повдигането с пълен кит , разбрах вече ( о/о 2000 лв. ) , но нещо не ме устройва.За информация ( ако някои е от Пловдив или около П-в ) такова нещо предлага Ковачев.
                  Ще съм много благодарен ако някой от вас напише step by step всичко , което трябва да се направи за пвдигането , защото както казах неразбирам много и ми е пална каша това , което обяснявате.
                  Предварително хиляди благодарности !!!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Как да си повдигна фронтерата

                    Чети бе "Васе" -има и снимки,ако не пиши на ЛС,с каквото мога ще ти помогна.Успех не е трудно!..

                    Коментар


                    • #55
                      До: Как да си повдигна фронтерата

                      ако се разровиш във форума ще видиш как става,но накратко отзаде ресьора се държи на две места от преде е на един тампон който е хванат към шасито там не го пипаш!! задният край има една скоба с две шпилки,едната шпилка влиза в ресьорса а другата в шасито тази скоба се сваля и се прави на нейното място по дълга Стефан неговата е 18см аз направих 40см ама ми е малко голяма сега правя 20см,скобата може да си я направиш в домашни условия за отзаде е това.От преде само навиваш тросионите имат едни големи болтове въртиш мериш с ролетката от земята до калника изравняваш от пред и това е
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #56
                        До: Как да си повдигна фронтерата

                        "МАРИНХАКЕР" го описа пълно и точно....Питай и "МАХХХ" и той е готов с повдигането - даже неговата е по - по - повдигната.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Как да си повдигна фронтерата

                          Благодаря.
                          Започвам тея дни.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Как да си повдигна фронтерата

                            Какво става с повдигането?Готов ли си?Давай снимки!!!!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Как да си повдигна фронтерата

                              Задължително ще снимам , обещавам , но ми изкочиха други неща на главата и не съм я пипнал още ...междувременно събирам инфо по въпроса.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Как да си повдигна фронтерата

                                Ще чакам!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X