Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Здравейте,за да не отварям нова тема реших да пиша тук.Става въпрос за ОФА КБ реших да я повдигна малко(с ресьори е),разбрах за "обеците" че трябва да са по-дълги.Проблема ми е че нещо не мога да извадя старата планка с двата заварени болта,другата част я махнах.Колата трябва ли да е вдигната или може и като е на земята да я извадя въпросната планка.

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      Първоначално публикуван от westbam Преглед на мнение
      Здравейте,за да не отварям нова тема реших да пиша тук.Става въпрос за ОФА КБ реших да я повдигна малко(с ресьори е),разбрах за "обеците" че трябва да са по-дълги.Проблема ми е че нещо не мога да извадя старата планка с двата заварени болта,другата част я махнах.Колата трябва ли да е вдигната или може и като е на земята да я извадя въпросната планка.
      Трябва да няма напрежение на ресьора. т.е. надигни я до преди да почне да повдига гумата , и след това с друг крик , който ще поставиш м/у ресьора и шасито започваш да увеличаваш разтоянието
      м/у тях , докато не започне да освобождава обицата.
      Opel Frontera A 2.4 - 125hp

      0888400831 - Митко!

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        Два крика трябват. С единия се двига за шасито - най добре за гредата на теглича докато увисне гумата на ресора. С втория се повдига моста, за да може обицата да остане без напрежение.
        След повдигането може да се окаже, че ти трябват и по-дълги амортисьори.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          И нови тампони за "обеците"!

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            Аз искам да я вдигна с 5 см,не повече,като четох темата от начало колегата писъл над мен,беше споменал че няма ядове с амовете.Не разбрах тези 5 см идват от това че да речем,че долната дупка на планката се прави с 5см надолу или бъркам.
            Другото е защо трябва да сменям тампоните при условие че мойте са здрави,аз мисля да се направят втулки за тях.Ако нещо бъркам моля да ме поправите че не съм толкова навътре с материала.

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Нещо не си чел добре.
              За 5 см лифт се слагат 10 см по-дълги обици. Все пак мостът е на средата - т.е. 50%
              Ако замениш тампоните с втулки, ще имаш проблем с вибрациите и шума в купето - зависи дали те устройва. Иначе ще ги омажеш в грес и няма да скърцат.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Не,аз няма да слагам метални втулки вместо тампон,а там където ще са болтовете но не разбрах защо трябва да ги сменям.И като преглеждах темата някой беше споменал за 18 см обеци,друг за 40 см и така и не разбрах колко трябва да ги направя мойте за да се повдигне с 5 см,а оригинално са 13см.

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  Мери от средата на горната, до средата на долната дупка. Ако е 13 см- имаш нестандатни обици, на е 10- всичко е наред.
                  Ако между дупките е 10 см - стандартни са.
                  Отговори, и после ще коментираме какво да се прави.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Той е мерил заедно с болтовете.От център до център са му 10см и по 1,5см на болт , ето защо са на 13см.
                    А иначе е задължително да сложиш втулки м/у болтовете и тампоните , за да има къде да лагерува.
                    Когато свалиш заводските (ако са те разбира се)ще видиш , че и те имат.
                    Аз моите ги направих с 8мм болтове(якостни) и сложих тръбичка с вътрешен диаметър 8мм и 12мм външно(колкото ти е на тампона вътрешния).
                    Opel Frontera A 2.4 - 125hp

                    0888400831 - Митко!

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Да,аз мерих цялтата обица ,а не от център до център.Сега остава да разбера каква да е дължината на планката.

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        Аз моите ги направих 20см (от център до център) , но аз съм и с боди лифт и с 33-ки гуми.
                        Opel Frontera A 2.4 - 125hp

                        0888400831 - Митко!

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Сменяй тампоните,защото на пролет ще го правиш това опражнение пак.Аз не ги смених,защото бяха здрави ииии сега на пролет ще се махат,а можех да си го спестя,не че са скъпи,но....До 5 см нямаш проблем с амовете.След операцията ще трябва да се направи реглаж на кантара,ако работи.
                          C20Nе '94 KБ

                          https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Първоначално публикуван от emilganev Преглед на мнение
                            Сменяй тампоните,защото на пролет ще го правиш това опражнение пак.Аз не ги смених,защото бяха здрави ииии сега на пролет ще се махат,а можех да си го спестя,не че са скъпи,но....До 5 см нямаш проблем с амовете.След операцията ще трябва да се направи реглаж на кантара,ако работи.
                            Колега я кажи как се прави реглаж на кантара , защото уви въобще не знаех ,че трябва и такова упражнение да се прави.
                            Това ще е полезна информация за всички.
                            Opel Frontera A 2.4 - 125hp

                            0888400831 - Митко!

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              ....За 5 см лифт се слагат 10 см по-дълги обици. Все пак мостът е на средата - т.е. 50%
                              .....
                              Само едно уточнение : Ако имаш предвид , че мостът е на средата на ресьора - на ОФА КБ не е . Така че ако трябва да сме прецизни в изчисленията , не се смята в проценти . В геометрията има едни прости отношения между катети към хипотенузата , прилежащи и срещулежащи ъгли ... от там - по желание на собственика кое и колко да удължи .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                Владо... съгласен съм
                                Само че за отклонение в рамките на половин-един сантиметър, а най-вероятно милиметър-два, изобщо не си струва да вкарваме синуси и котангенси в сметките. Все пак тук си говорим за коли. Не трябва да го превръщаме в математически симпозиум.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 18 потребители онлайн. 0 потребители и 18 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X