Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    .....Със слагане на допълнителен ресорен лист се постига 5 см лифт на задницата. Возията на за задната седалка става по-твърда, но пък за сметка на това държи на яко товарене....
    То не че няма да се повдигне , но за да се постигне траен лифт само с подлагането на 1 лист , трябва останалите листове или да са шпренгвани или да си имат достатъчна еластичност . Т.е. да не са уморени като задницата на немска овчарка .

    Освен това , ти за дълга база ли говориш ( помня , че твоята беше дълга , освен ако не си се сдобил и с къса и да съм пропуснал) , щото тук става въпрос за ОФА КБ. А тя по принцип си друса като каруца , камо ли да я втвърдиш с още един лист
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      Дълга е моята.
      Моята статистиката показва, че за 2 години и половина подлагането на 1 допълнителен лист трайно ми повдигна Фронтерата с 5 см.
      Не съм шпренгвал ресори.

      Нарочно всеки път подчертавам, че друсането се увеличава от допълнителния лист, за да няма неразбрали, непрочели. Между другото, колкото и да е странно, аз до сега в КБ на ресори не съм се возил. На 33-ки вози много по-меко от колкото на 31-ци или на заводските размери.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2443.jpg
Прегледи:1
Размер:53.2 КБ
ID:5637643Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2445.jpg
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5637644Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2446.jpg
Прегледи:2
Размер:81.1 КБ
ID:5637645Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2436.jpg
Прегледи:1
Размер:76.8 КБ
ID:5637646Дотук успях да стигна с моя сиромашки лифт.Малко се затруднявам защото си го правя сам и само разпитвам навсякъде по няколко пъти та изнервям хората.Та мисля да мина без шпрегване на ресорите и направих нови уши 21см. ,взех тампони (уж оригинални)направих от една тръбичка втулка вътре в тампона (пропуснал съм да снимам) и тия дена остава да го сглобя да видя какво ще стане. Притеснява ме ,че отпред предната част на ресора където е хванат за шасите ,тампоните там са други (цели) и няма да ги пипам засега ще карам така.....дали поради тази причина по бързо ще се износят и тези новите които слагам сега отзад с новите уши.Като сглобя всичко ще натегна и торсионите и ще споделя тук какво е излязло.Благодаря за съветите и полезната информация и съжелявам за повтарящите се въпроси ,още съм нов и пипам плахо.....Фронтерата е къса база 2.0и "94
        Nissan Terrano 2.7tdi

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Прави каквото си искаш ,пък да става каквото ще!!

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            Като гледам снимките се връщам с години назад ... все едно аз съм правил обиците!
            п.п.Действай колега и аз така като теб експериментирах и плахо пипах, ама "Фронтерката" скочи толкова, че се обръщаха след нея ... даже снимки си правиха разни непознати!
            п.п.п на ресьора тампона в предната част, ако не е износен не го пипай ... действай само отзад, после бодилифт, фланци за да не се клати и после и после ... филма е многосериен!
            Успех и действай по смело!
            Поздрави.

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              И охлабване на всички тампони, и стягане след като джипа е стъпил на земята, на собственото си окачване, след промените.
              Иначе натоварвате гумата на втулките, а тя е на нам си колко години, та ще се скъса лесно.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2453.jpg
Прегледи:1
Размер:150.7 КБ
ID:5637973Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2449.jpg
Прегледи:2
Размер:67.1 КБ
ID:5637974Ето това се получи при мен около 3см повдигане Обеците ги направих 21см ,но явно без никакво шпрегване няма да мине.Отпред торсионите не съм пипал защото сметнах за излишно при сегашните обстоятества.Това е засега каране ,като се изпролетее свалям шпрегвам и пак качвам ,натягам торсите и пак се хваля тукКато цяло не съм доволен от самостоятелната ми работа и резултата които се получи ,но другия път повече. ,но сега поне знам ,че е здраво и тампоните са нови.п.п Гумите в момента са ми 235/75/15. Имам добра оферта за 265/70/15 направо с джантите ,но се чудя да не си мн широкички и да я мъчат.Поздрави лека вечер на всички
                Nissan Terrano 2.7tdi

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                  Ето това се получи при мен около 3см повдигане...
                  Може да завъртиш някой и друг оборот на торсионите, че така като гледам е вирнала гъзицата...
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Колега, първо: поздравления за това, че си решил да се бориш сам. Можеш - затова бих те подкрепил.
                    Второ: Не се хвърляй на шпрегване - после се късат листовете.
                    Трето: Ако имаш път към София, мини покрай мен - обади ми се (0886589632) ще разгледам какви ресори имаш и ще ти кажа от какви имаш нужда.

                    П.П. Задницата изглежда вдигната добре - остава предницата. и Гуми по-малки от 265/75/15 (31-ци) изглеждат малки, а и не само изглеждат.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                      ...Ето това се получи при мен около 3см повдигане Обеците ги направих 21см ....
                      Хм. С 21 см. обеци би трябвало да се вдигне поне 5 см. спрямо това , което е била.

                      Между другото , като гледам къде си я снимал .... аз чат-пат отсядам в хотела отсреща (дано жената да не чете тук ) , та като дойда следващия път ще ти се обадя да видим ква е тая работа
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        Благодаря за подкрепата (освен чрез направления кое ,как) най-вече психическа! Да маи ще натегна тия дена поне един ,два оборота торсионите да се изравни малко.Иначе и аз очаквах поне 5см повдигане ,но явно ресорите са ми много уморени.Според мен е нещо на принципа на лостовата система когато повдигам само чрез по-високи уши отзад на ресора ,но незнам защо не ми излязоха сметките.Но засега и на това ще се радвам има доста други работи да и стягам ,пък лятото вероятно ще шпрегна малко ресорите и готово.

                        Алекс като идвам по изпити непременно ще звънна ако имаш време да се видим да понауча още нещо. А относно притесненията ми за гумите 265/70/15 дали не са и много широки...маи ще качвам смело надъха ме

                        Владо ,аз живея много близо до хотела на центъра ,колата вече я знаеш ,телефона ми е 0884777679 ,ако имаш време или мога да помагам като си насам звънкаи!
                        Nissan Terrano 2.7tdi

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Днес и аз повдигнах моята.Сложих и пружини мисля че са от опел корса.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-02-03 17.22.15.jpg
Прегледи:1
Размер:212.1 КБ
ID:5639983Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-02-03 17.22.38.jpg
Прегледи:1
Размер:209.3 КБ
ID:5639984това са заготовките преди заваряванетоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-02-04 13.50.05.jpg
Прегледи:1
Размер:163.0 КБ
ID:5639985Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-02-04 13.50.19.jpg
Прегледи:1
Размер:151.7 КБ
ID:5639986тук вече са готови остава монтажаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-02-04 14.29.53.jpg
Прегледи:1
Размер:149.1 КБ
ID:5639988Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-02-04 15.10.38.jpg
Прегледи:2
Размер:122.8 КБ
ID:5639989и резултата Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-02-04 15.22.33.jpg
Прегледи:2
Размер:168.7 КБ
ID:5639990мисля тия дни и малко да и натегна трусионите.
                          Последно редактирано от milenatv; 04-02-15, 18:43.

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Колега направил си адска селяния
                            виждам че те сърби да заваряваш но няма да е лошо преди това да помислиш малко преди да твориш. Прочети малко за ходове артикулации килограми на мост и т.н.
                            Тая простотия ще изпадне при най-малката неравност а да не говорим че няма да позволи едната гума да се прибере в калника и ще се обърнеш.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Че няма да испадне съм сигурен.По принцип направих всичко така че да може да се преработи ако не ми хареса.Всичко е направено без заварки по моста и рамата и по всяко едно време може да се демонтира.Що се отнася до селянията погледни от къде съм аз съм селянин
                              Последно редактирано от milenatv; 04-02-15, 18:45.

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                По-дълги обеци щеше да е по-разумното решение, има изписано много, хвърли един поглед...

                                п.с. Колегата Ники е сложил допълнително пружини но от друга кола, по други критерии и можеш да го питаш за подробности...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X