Страница 34 от 34 ПървиПърви ... 243031323334
Резултати 661 до 678 от 678

Тема: Как да си повдигна фронтерата

Място
    София
    Публикации
    6,418
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране От: Как да си повдигна фронтерата

Цитат Мнение на bushiDO Преглед на публикациите
    ...Аз съм с усилени пружини купени от milner offroad ...
    Ма размера като на оргиналните ли е , или ?

Цитат Мнение на STEF BMW Преглед на публикациите
    На "Тойотата" и сега на "Спорта" с поръчка от завода в с.Крън съм с нови пружини и не само по дълги но и с по дебела тел.
    Не че няма да отскоча при тях на място , ама просто за предварителна информация , а и щото си минал по този път - та да не преоткривам топлата вОда : горе- долу в какъв срок ги изпълняват ? .. И второ : трябва ли да нося мостра , или може и по задание с чертеж ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    София
    Публикации
    3,389
    Точки (при гласуване)
    16

Размера да, но са усилени и "лифтват" ~ 4-5 см в сравн. с ориг. Както казах гумите ми влизат без да опирати и даже стои леко "напърчена" отзад, което визуално ме кефи...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

Място
    София
    Публикации
    6,418
    Точки (при гласуване)
    24

....Размера да, но са усилени и "лифтват" ~ 4-5 см в сравн. с ориг. ...
    Е хем по р-р еднакви с оригиналните , хем щото само поради факта , че са усилени - повдигната с 4-5 сантима ? Нещо не схванАх .

ПС. Нямам никакво намерение за заяждане , просто съм пред дилема .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    чепеларе
    Публикации
    205
    Точки (при гласуване)
    8

Мисля да пробвам да мина на цял преден мост отпред възможна ли е тази интервенция според вас или ако имате някъква информация ще ми бъде полезна благодаря предваротелно

Място
    София
    Публикации
    3,389
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на Vlado_Ts Преглед на публикациите
    Е хем по р-р еднакви с оригиналните , хем щото само поради факта , че са усилени - повдигната с 4-5 сантима ? Нещо не схванАх .

ПС. Нямам никакво намерение за заяждане , просто съм пред дилема .
    "sag-a" е по-малък, заради по-голямата твърдост на пружините и от там идва лифта. М/у другото пружините на Trail master също са с дължината на оригиналните, а им дават 50 мм лифт!

Място
    София
    Публикации
    6,418
    Точки (при гласуване)
    24

"sag-a" е по-малък, заради по-голямата твърдост на пружините и от там идва лифта. М/у другото пружините на Trail master също са с дължината на оригиналните, а им дават 50 мм лифт!
    ... ааа ясно . Това го знам , само дето терминологията ни не е синхронна , та имаше нужда от уточнение .
    Значи този вариант ми отпада .

Място
    София
    Публикации
    3,389
    Точки (при гласуване)
    16

...Значи този вариант ми отпада .
    Защо да отпада? Какво точно искаш да направиш?

Място
    София
    Публикации
    6,418
    Точки (при гласуване)
    24

Уффф , бях забравил.

Защо да отпада? Какво точно искаш да направиш?
    То това дето исках ще е малко по-нататък . За сега направих временно решение ( макар че "временното" ... ) , а именно : повдигане дотолкова , че да влязат 31-ци .

... та те какво се получи с гумени тампони 7 см. от Скорпиона : 92 см. от земята до калника отзад . Отпред остана с 1 см. по-ниска , щото още не съм закачил стойка + резервна гума .

Име:  IMG_20170415_121132.jpg
Прегледи: 358
Размер:  307.8 Кб

За съжаление снимките са с лоша техника , а и улицата е с наклон .

Име:  IMG_20170416_101611.jpg
Размер:  358.7 Кб

Място
    София
    Публикации
    2,480
    Точки (при гласуване)
    10

Добре изглежда като е по-висока, а как е возията, друса ли повече, и как е стабилността при скорост 130-140 км/h?
    Последно редактиран от Павел Василев ; 23-04-17 в 15:34 Причина: Пояснение
    Нещо, което работи, не се пипа!

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Място
    гр.Стара Загора
    Публикации
    1,520
    Точки (при гласуване)
    13

Уффф , бях забравил.

То това дето исках ще е малко по-нататък . За сега направих временно решение ( макар че "временното" ... ) , а именно : повдигане дотолкова , че да влязат 31-ци .

... та те какво се получи с гумени тампони 7 см. от Скорпиона : 92 см. от земята до калника отзад . Отпред остана с 1 см. по-ниска , щото още не съм закачил стойка + резервна гума .

Име:  IMG_20170415_121132.jpg
Размер:  307.8 Кб

За съжаление снимките са с лоша техника , а и улицата е с наклон .

Име:  IMG_20170416_101611.jpg
Размер:  358.7 Кб
    Браво Владо!Добра визия, ама с "гуменки" 32" ще е още по добра, тези сякаш малеят!Ако не си сложил фланци ... сега е момента и газови амортисьори!Отпред натягай за нивелация но остави поне 1см. ход за носачите ... освен ако не играе "ножицата"!
    п.п. ехх тези "Фронтери", като я гледам твоята "ДБЗ -В" направо ми иде да продам "Спорта" и да се оборудвам с една такава!Много красив джип!

Място
    София
    Публикации
    6,418
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на STEF BMW Преглед на публикациите
    Браво Владо!Добра визия, ама с "гуменки" 32" ще е още по добра, тези сякаш малеят!Ако не си сложил фланци ... сега е момента и газови амортисьори!Отпред натягай за нивелация но остави поне 1см. ход за носачите ... освен ако не играе "ножицата"!
    п.п. ехх тези "Фронтери", като я гледам твоята "ДБЗ -В" направо ми иде да продам "Спорта" и да се оборудвам с една такава!Много красив джип!
    Абе слабост са ти фронтерите - и това си е !

Сега , както споменах - до тук е временно , а и изискванията към джипката не са големи . Ще се ползва за лов и горски разходки , ама преди това : 150-200 км. от София до местоназначението по асфалт .

Относно размера на гумите ( с което косвено отговарям и на Павката) : първоначално я бях качил на джанти с отрицателно ЕТ . Учудващо устойчив на завоите ( все едно съм с късата база със все фланците ) .
    Обаче предните гуми на завой опират ( 23 см. ширина на протектора) и ще иска подрязване на подкалниците . Докато дойде този момент - върнах старите джанти.

Що се отнася до 32" : от това , което усетих като динамика , 31-те са достатъчни за 136 коня . Нагоре си иска V6 .

Иначе амортисьорите са си газови и сега , но ще удължавам стеблата заради ходовете . По-нататък ще слагам газелови ( по препоръка на колегите).
    ..за друсането - друса си колкото и преди .

Място
    София
    Публикации
    1,560
    Точки (при гласуване)
    15

По-нататък ще слагам газелови ( по препоръка на колегите)..
    Газеловите не са това,което бяха,за съжаление. Кат всичко руско,по добре се ориентирай към дъртия транзит-задни.Ама са ухо-ухо и ще си поиграеш малко с шлайфера и телоподаващото.Или си удължи твоите,ако са живи.

Публикации
    81
    Точки (при гласуване)
    5

Тази събота си направих 5 см бодилифт на Фронтерата, но нещо немога да се оправя със задната броня. Някой който си е играл с тази процедура може ли да даде съвет как да го оправя. Предната е преправих, но заднатаа.. А и нещо като включа бавни взе да изключва след лифта - идеи и за това?!

fanatic е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,840
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на bodybuilder_ Преглед на публикациите
    Тази събота си направих 5 см бодилифт на Фронтерата, но нещо немога да се оправя със задната броня. Някой който си е играл с тази процедура може ли да даде съвет как да го оправя. Предната е преправих, но заднатаа.. А и нещо като включа бавни взе да изключва след лифта - идеи и за това?!
    за изключването, свали гумения маншон на скоростния пост от към купето и изрежи( не цялата ) частта около малкия лост.
    Задната броня я сваляш и заваряваш Г образни планки на оригиналните такива и я качваш нагоре.
    no signature no problems

Публикации
    81
    Точки (при гласуване)
    5

Благодаря за отговора Фанатик, забравих да уточня, че става въпрос за Фронтера Б. За нея ли говориш и ти?!

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,840
    Точки (при гласуване)
    21

Благодаря за отговора Фанатик, забравих да уточня, че става въпрос за Фронтера Б. За нея ли говориш и ти?!
    не, за А-то говоря.... за Б с бронята ще е по-трудно но маншона на скоростите мисля беше същия, свали корите от към лоста и погледни....
    no signature no problems

Публикации
    81
    Точки (при гласуване)
    5

Оправи се проблема с лостовете! Още веднъж благодаря Фанатик, а и бронята се оказа лесна!

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,840
    Точки (при гласуване)
    21

Оправи се проблема с лостовете! Още веднъж благодаря Фанатик, а и бронята се оказа лесна!
    Моля.
    no signature no problems

Страница 34 от 34 ПървиПърви ... 243031323334

Сходни теми

1. Отговори: 11
    Последно мнение: 21-01-07, 12:48

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •