Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фероза с тракторки 7,5/16 ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фероза с тракторки 7,5/16 ???

    Здравейте,
    искам да попитам някои дали има опит с тракторки 7,5/16 на ферозата???Дали ще попилея полуоските?
    С джантата една гума тежи около 29 кг, ама най-голямо влияние май се оказва диаметъра на гумата около 78 см.Гледам витари с тракторки , и си мисля щом те могат значи и ферозата може???
    Дидо
    Без Паджеро 2

  • #2
    От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

    Първоначално публикуван от dido6i Преглед на мнение
    Здравейте,
    искам да попитам някои дали има опит с тракторки 7,5/16 на ферозата???Дали ще попилея полуоските?
    С джантата една гума тежи около 29 кг, ама най-голямо влияние май се оказва диаметъра на гумата около 78 см.Гледам витари с тракторки , и си мисля щом те могат значи и ферозата може???
    За полуоските не знам, предния диф май е една идея по-слаб от тях и си заминава пътви. При повдигане на предницата от земята и кацане според мен ще замине, усилието с тези гуми ще бъде огромно. Чупи се корпусът. Това много зависи и от това кой номер са ти обувките де

    78 см се равнява на 31" гума. На моята Фероза бях завирал 30-ка. Влизаше на косъм без да опира, защото бях натягал торсионите и имах подложени пружини на ресорите. За да влезе гума с диаметър 78 см соред мен ще трябва да се реже. Отделно вдигайки предницата каретата на полуоските перманентно ще работят в доста криво положение.

    Иначе за въртене - ще ги върти, но за по-тежки терени ще ти остане само 1-ва бавна. Моята фероза на газ доста се мъчеше с едни кални 30-ки дори на първа бавна.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

      Ако ще слагаш тракторки гледай размера да е в предвидения за Ферозата. Количката така е сметната, че няма много излишен запас от якост. От опита на други колеги споделен тук, с по-големи от стандартното гуми с много агресивна шарка започва да се чупи това , онова и май най-вече предния диф.
      Оператор на италиански реактивен жребец

      Коментар


      • #4
        От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

        Значи, ще ги сложа аз за проба пък ако ми тежат много ще ги махна.Все пак много дращят в калта и ми е мерак
        Дидо
        Без Паджеро 2

        Коментар


        • #5
          От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

          +1 за чупене на предния диф(от личен опит).Иначе съм 30 и се побират без да е натопорчена нито отпред,нито отзад,и не опират никъде.Най-добре да вземеш за проба от познат с витара,за да си ги усетиш.

          Коментар


          • #6
            От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

            И аз споделям. Ще си строшиш предния диф с тях. Аз си го строших с кобрите на сухо при скокче. Тракторките са дори по-тежки и с повече сцепление.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

              Аз за проба ще взема от на брат ми уазката, обаче вие ме наплашихте за предния диференциал.Явно е по добре 225/75/16 с кална шарка и да се кротвам.Ама как може Ферозата ДА Е ПО КАЛПАВА от Витарата, е тука ме боли
              Дидо
              Без Паджеро 2

              Коментар


              • #8
                От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

                Точно за 7.50 може да поспорим 15 кг тежи гумата и е 79 см една регенерат гума тежи много повече в същия размер а
                Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                Коментар


                • #9
                  От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

                  С вас нямам желание да споря.
                  Мойте тежат по 16-17,5 кг. (кобрите)
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

                    Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
                    Точно за 7.50 може да поспорим 15 кг тежи гумата и е 79 см една регенерат гума тежи много повече в същия размер а
                    А вие какви гуми ползвате, да не би наште да са по тежки(аз имам и гола джанта, утре ще я претегля).Ние имаме Сеха 7,5/16 с 8 плата + вътрешна гума и тежат около 29кг с джантата
                    Дидо
                    Без Паджеро 2

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

                      Според мен проблема идва не толкова от теглото, колкото от по- големия от разчетения размер. Тайгъре, твоите кобри колко са големи? Май като гледам основната грижа е ако си развъртял много здраво гумите и стъпиш на сухо. Заради рошавата гума се получават удари в предния диф, които той не може да понесе.
                      Оператор на италиански реактивен жребец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

                        Колега ако чак толкова ти се кара тракторка има на Белшина 7.5/16 72см високи които ще ти дойдат добре Модела е Ф-Бел 256
                        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

                          Сагата с диференциалите ли подхванахте пак
                          Колега, не е вярно, че Витарата има по-здрав диф от Ферозата!
                          Тази Витара, която един вид е аналог на Ферозата е с алуминиев корпус на предния диф. Следствие на това той се чупи всеки ден ако си с големи гуми и караш по-здраво. За Витарата има специални китове за железен корпус и тогава става здрав колкото на Ферозата. За Витарите с големите мотори работата е по-различна, те са по-здрави, но там има и други разлики извън този разговор.
                          Разбира се, че ако сложиш 31'' търкалета може да счупиш дифа. Най-големия проблем е кацането с развъртяни до дупка гуми и изфорсиран мотор. Обаче бъди далеч от мисълта, че с 29'' е много по-различно. Последния пример беше преди няколко месеца, когато една Фероза кацна с изфорсиран мотор. За щастие не гръмна дифа, а се разцепи единия тампон на мотора. Това е приемлив бушон сравнено по цена и труд. Освен това не губиш предното предаване, а само ти се климбучка мотора при подаване на смес.
                          Следващия аспект е мощността и предавките. Аз карам с 28.5'' гуми и в гората почти винаги съм на бавни. С 31'' на сериозните изкачвания ще е трагедия. В Пловдив има една Витара с 31'', която се качва на полусъединител там където аз карам на първа и втора.

                          Нагледен пример:
                          http://vbox7.com/play:f0298284
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

                            Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
                            Колега ако чак толкова ти се кара тракторка има на Белшина 7.5/16 72см високи които ще ти дойдат добре Модела е Ф-Бел 256
                            Днес претеглих само джантата 16 цола 6,5j тежи 10 кг а за гумата + вътрешната остават 19 кг.Ами относно Белшината - проверих и наистина има около 72 см 7,5/16 тежи около 13 кг но е модел фбел 253 и струва 141лв много добра цена според мен но е 4 платова(т.е малко по малка товароносимост, но ще свърши работа)ама няма в склада, така че ще почакам малко да докарат
                            Дидо
                            Без Паджеро 2

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

                              Аз си строших дифа на предишния събор, скачайки на излизане от дерето. Мислех, че е карето, което и без това яко чукаше, но уви.
                              При мен не се строши кожуха. Нещо вътре е, но не съм го разглобявал да видя.
                              Гумите ми са кобри (Marix Puma) 235/75/15 и тежат средно по 17, 5 кила. Казвам средно, щото купих 5 и всички тежат различно. От 16,5 до 18,5 кг.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X