Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фероза с тракторки 7,5/16 ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    И за друго тегло на машината са изчислени. Те затова са многоплатови, диагонални и тежки.
    А що не си карате джипките с бусови или камионски гуми, а?
    Да, и затова си поръчах Белшина.
    Тракторка тежаща 14кг , 72 см в диаметър , 4 платова от истинска гума(ще я видим след 2 седмици)с товароносимост 700 кг, която смятам, че ще мога да развъртам достатъчно.
    Дидо
    Без Паджеро 2

    Коментар


    • #32
      От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

      колега послушаи патило. некараи тая кола сьс тези гуми.аз сьс кобри прьскам два пьти преден диференциал на парчета,и на теб няма да ти се размине.затова не ги пробваи.

      Коментар


      • #33
        От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

        Мойта я карах с BF Gudrch 235 75 15 мт и счупих 3 дифа.Сега съм с бутонки регенерат 16 цола,ферозата върви 2 пъти повече с полвин газ.Харчи по-малко и се чупи по рядко.Агесивната гума ако я караш с акъл проблеми няма.Тракторката си е за трактор но и за джиповете се доказа като най-проходима.В нашия регион е много на почит и можеш да я видиш на 75% от джипките.Тракторката се кара като никоя друга гума трябва да се научиш да я караш.Голям минус и е че свлича на страни и е само за офроуд.В Самоков има 20 витари с тракторки ,Проблеми почти нямат защото си вървят и не се налага да скачат и да ги дерат на макс.

        Коментар


        • #34
          От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

          Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
          колега послушаи патило. некараи тая кола сьс тези гуми.аз сьс кобри прьскам два пьти преден диференциал на парчета,и на теб няма да ти се размине.затова не ги пробваи.
          Емиле и двата пъти го счупи защото беше с гуми за мъгла и я дра като служебна.Джипа ако върви с малко газ той не се чупи.

          Коментар


          • #35
            От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

            На мен ми трябва само за оффроуд.Плюс това съм ги поръчал и отказване няма.С нетърпение чакам да минат двете седмици и да ми паднат само.Пък ако счупя някой диференциал .... ще го направим.Но ще пробвам да карам и с акъл както колегата писа с по малко газ.
            Дидо
            Без Паджеро 2

            Коментар


            • #36
              От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

              Колега Дидо,
              не разбрах с какви гуми си в момента? А когато сложиш тракторките непременно ще чакаме снимки.
              Оператор на италиански реактивен жребец

              Коментар


              • #37
                От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

                Аз Ферозата я имам от една година и имам едни нови зимни Yokohama Geolander I/T 225/70/15, които са за асвалт и сега ще си купя гуми за оффроуд.Сега тя изглежда такаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:18102011032.jpg
Прегледи:1
Размер:204.4 КБ
ID:5312094, а после ще видим...
                Дидо
                Без Паджеро 2

                Коментар


                • #38
                  От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

                  Моето мнение относно правилния размер за Ферозата е 215 R 15 (215х80х15) за 15'' джанти. А още по-добре би било на 16'' същата височина или много малко по-високи и същата ширина или малко по-тесни. Май 7.5х16 е точния размер. Не мога да си обясня защо толкова много хора карат с 235 широки валяци.
                  Между другото 215х80х15 и 235х75х15 нямат разлика във височината а само в ширината.
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

                    Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                    Моето мнение относно правилния размер за Ферозата е 215 R 15 (215х80х15) за 15'' джанти. А още по-добре би било на 16'' същата височина или много малко по-високи и същата ширина или малко по-тесни. Май 7.5х16 е точния размер. Не мога да си обясня защо толкова много хора карат с 235 широки валяци.
                    Между другото 215х80х15 и 235х75х15 нямат разлика във височината а само в ширината.
                    Има разлика ако не вярваш сравни например тук.http://www.kamortires.com/calculator.php?lang=bg

                    Коментар


                    • #40
                      От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

                      Когато сложите на ферозата тракторки 7.5 ь16 това ще е края на джипката ,тя и без това е със много здрави ресори и карета,след тази модификация ще се откажете от оффроада.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

                        На Ферозата се присаждат карета от Нива или Терано, които пасват по шлиците към полуоската и този проблем отпада. В сесьорите не разбрах какъв е точно проблема?
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Когато сложите на ферозата тракторки 7.5 ь16 това ще е края на джипката ,тя и без това е със много здрави ресори и карета,след тази модификация ще се откажете от оффроада.
                          Отказване няма.Има следваща джипка.Гумите трябва да се изтъркат
                          Намерих и едно клипче на този модел Белшина само, че са на Лада Нива и така като гледам няма никакъв проблем
                          http://www.youtube.com/watch?v=BEI8aRmiP90
                          Дидо
                          Без Паджеро 2

                          Коментар


                          • #43
                            От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

                            Ми, поздравления за избора!
                            Щом имаш мерак, никой не може да те спре.
                            Аз лично, такива "писалки" на мойта не бих сложил, та ако ще да ми повишат проходимостта с 50%.
                            Визуално са един вид подигравка.
                            Освен това има и каране по азфалт , а и зима иде...
                            Ма, ти си знаеш...
                            Имам преден диф за части между другото
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              Когато сложите на ферозата тракторки 7.5 ь16 това ще е края на джипката ,тя и без това е със много здрави ресори и карета,след тази модификация ще се откажете от оффроада.
                              Румене аз в събота видях три Патрола с тракторки как се счупиха а Нисана бил много здрав.Недейте да плашите момчето нека си направи експеримента.Ако кара по терените кадето е карал до сега ядове няма да има.Проблемите идват когато вземеш въздух и си повярваш че си космонавт и ти дойдат едни страшни идеи.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Фероза с тракторки 7,5/16 ???

                                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                                Ми, поздравления за избора!
                                Щом имаш мерак, никой не може да те спре.
                                Аз лично, такива "писалки" на мойта не бих сложил, та ако ще да ми повишат проходимостта с 50%.
                                Визуално са един вид подигравка.
                                Освен това има и каране по азфалт , а и зима иде...
                                Ма, ти си знаеш...
                                Имам преден диф за части между другото
                                Пази дифа, гумите идват
                                Дидо
                                Без Паджеро 2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X