Обява

Свий
Няма добавени обяви.

помощ - сутрин като паля излиза облак дим бял и черен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • помощ - сутрин като паля излиза облак дим бял и черен

    сутрин като паля излиза облак дим бял и черен от ауспуха нормално ли е ????

    знчи подавам леко газ и вартя пали като кибрит даржа 10 секунди и после отнемам газта от 1000 оборота пада на 500 и съм ок, но пурвите 15 тина секунди излиза дим бял черен облачета

    пиша защото днеска запалих карах на задна и след това веднага тругнах поизфорсирах и угасна ... след това запалих от движение тъй като бях с 40 и форсирах доста но излизаха облаци дим яко и не работеше нормално след 1 минута вече всичко беше ок ... но повреме на това изпълнение се опитваше да загасне .... ???? и аз я подържах с газ в обороти ....

    и съм леко притеснен .... y60 e джипката

  • #2
    Re: помощ - сутрин като паля излиза облак дим бял и черен

    [Да не би да имаш изгорели подгревни свещи?Моят Патрол го паля без газ и пали на четвърт.И какви са тези 500 оборота ,ниските обороти на колата трябва да са около 800-850.Даже в книжката пише,че на студен двигател не трябва да пада под 600 оборотаПровери и центровката на ГНП-то да не е на голямо предварение или закъснение,но тогава колата притриса и припушва бял дим/от неизгорялата нафта/ и като загрее се оправя.А дали не ти дърпа въздух от някъде и след като го форсираш известно време да се оправя Можеш също да провериш дали не ти връща/изтърва/ горивото обратно в резервоара и при първоначалното палене на шестака да не му стига гориво.Успех.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #3
      Re: помощ - сутрин като паля излиза облак дим бял и черен

      Когато е неизгоряла нафта, димът е черен, а белия дим значи, че гори масло.Интересно как се оправя после.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        Re: помощ - сутрин като паля излиза облак дим бял и черен

        след 20 тина секунди е чук ... май не ми е сменил маистора свещите и държи мнгого ниски обороти 500 .... и загряла и студена
        а след 3-4 минути като загрее е екстра

        колко струва да ми сменят свещите и каде, центровка на оборотите да ги вдигнат малко... предварение

        Коментар


        • #5
          Re: помощ - сутрин като паля излиза облак дим бял и черен

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          Когато е неизгоряла нафта, димът е черен, а белия дим значи, че гори масло.Интересно как се оправя после.
          При неизгоряла нафта димът е бял.Черен при недостиг на въздух.Когато гори масло димът е синкав.

          Коментар


          • #6
            Re: помощ - сутрин като паля излиза облак дим бял и черен

            Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
            При неизгоряла нафта димът е бял.Черен при недостиг на въздух.Когато гори масло димът е синкав.
            верно е товаама най лошо е кат пуши синкаво

            Коментар


            • #7
              Re: помощ - сутрин като паля излиза облак дим бял и черен

              Първоначално публикуван от PatrolGR Преглед на мнение
              след 20 тина секунди е чук ... май не ми е сменил маистора свещите и държи мнгого ниски обороти 500 .... и загряла и студена
              а след 3-4 минути като загрее е екстра

              колко струва да ми сменят свещите и каде, центровка на оборотите да ги вдигнат малко... предварение
              моя го карам с чешки свещи от по 8лв.вече една година.щото тия другите уж маркови по 40 парчето.24волта ама ваште са 12волта те ефтини

              Коментар


              • #8
                Re: помощ - сутрин като паля излиза облак дим бял и черен

                Първоначално публикуван от PatrolGR Преглед на мнение
                сутрин като паля излиза облак дим бял и черен от ауспуха нормално ли е ????

                знчи подавам леко газ и вартя пали като кибрит даржа 10 секунди и после отнемам газта от 1000 оборота пада на 500 и съм ок, но пурвите 15 тина секунди излиза дим бял черен облачета

                пиша защото днеска запалих карах на задна и след това веднага тругнах поизфорсирах и угасна ... след това запалих от движение тъй като бях с 40 и форсирах доста но излизаха облаци дим яко и не работеше нормално след 1 минута вече всичко беше ок ... но повреме на това изпълнение се опитваше да загасне .... ???? и аз я подържах с газ в обороти ....

                и съм леко притеснен .... y60 e джипката
                Свещ!Подгряваща.И може би много мъничко центровка на дозировката на нафтата от помпата.
                Много дизелджии не знаят,ама като разпипат иглата на ротора(някои помпи имат) и после не нагласят правилно празния ход се получава ефект да мени(меша)пушека-бял-черен...при форсиране на място се забелязва.Лошо е ако пуши синьо.Масло,значи сегменти,гумички...а бе,ремонт.
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  Re: помощ - сутрин като паля излиза облак дим бял и черен

                  не ме плашете бяло и черно
                  днеска навартях малко смукача и да даржи 600 оборота на празен ход и е мнгого по добре
                  това е само при палене после си е екстр акато загрее

                  кажете каде да ида да нагласят реглажа и да смениат свещите
                  от софия съм ... че ми стана много мъчно

                  Коментар


                  • #10
                    До: помощ - сутрин като паля излиза облак дим бял и черен

                    По принцип дизелите нямат смукач!Това,което си навъртял,всъщност мести по механичен начин предварението на впръскване.Нещо като обогатител се явява.Което ме навежда на мисълта за центровка,щом работи по-добре.Ама с к'ви очи да ти препоръчам сервиз за дизели,като вероятността да ревеш после е голяма...
                    Аааа,виж Митко Фулда дали не може да ти помогне...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      До: Re: помощ - сутрин като паля излиза облак дим бял и черен

                      Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                      При неизгоряла нафта димът е бял.Черен при недостиг на въздух.Когато гори масло димът е синкав.
                      Казаха ми,че черния пушек бил сварзан с турбото-или помпата-нещо сварзано с вьздух е....

                      Коментар


                      • #12
                        До: помощ - сутрин като паля излиза облак дим бял и черен

                        Има вероятност белия дим да е пара.Дано не е това ,но скоро минах по този път и имах подобни признаци и сигнали.Сам разбираш-ГЛАВА . Ако имаш изгорели свещи ше има индикация на таблото(ако работи)-светва лампата за подгряване.Свещите са ти две тройки различни.След като запали мотора едните остават да работят известно време при студен мотор(командва ги температурен датчик).Това със форсирането и дъвкането на мотора мисля ,че е предпазен клапан който при критични обороти затваря и спира въздуха като предпазва мотора от издънване.Чао

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X