Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Титанов материал gr5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Титанов материал gr5

    Здравейте колеги, от къде мога да си купя титаниев прът или шестограм 12мм grade 5 ?
    Благодаря предварително !

  • #2
    От: Титанов материал gr5

    NASA може би.

    Офф: Стана ми интересно, за какво ще се ползва, ако не е тайна?
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Титанов материал gr5

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      NASA може би.

      Офф: Стана ми интересно, за какво ще се ползва, ако не е тайна?
      НАСа си го внасяше от СССР то.

      http://www.vsmpo.ru/main.php?lan=2
      Последно редактирано от Пенчо; 11-10-11, 21:38. Причина: доп

      Коментар


      • #4
        От: Титанов материал gr5

        за изработка на леки и здрави елементи /гайки, болтове и т.н./
        Никой ли не продава в България?
        Пак ще трябва да се поръчва от Е-байя

        Коментар


        • #5
          От: Титанов материал gr5

          http://www.tochmeh.ru/info/titan2.php

          Малко са по-особени нещата с титана.

          Коментар


          • #6
            От: Титанов материал gr5

            Е, охлаждане + подходящи твърдосплавни пластини. Аз това видях. Може да са проблем гайките, заради нужда от евентуални по-специални метчици, ако иде реч за малки детайли.

            Не че съм го работил и не че някога ще го работя, ма не ми се види толкоз страшно. Има стомани, дето износват почти всеки инструмент, пък някак се работят, все пак.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Титанов материал gr5

              При максимум твърдост 36 по Рокуел тва трябва да се обработва маааалко по-трудно от алуминий.
              Имам няколко алпинистки титаниеви карабини. Хванахме се на бас с приятел, който твърдеше, че това едва ли не е най-здравото нещо на света. Едната я одрязах за около минута с триончето на Летърмана.
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #8
                От: Титанов материал gr5

                Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                При максимум твърдост 36 по Рокуел тва трябва да се обработва маааалко по-трудно от алуминий.
                Имам няколко алпинистки титаниеви карабини. Хванахме се на бас с приятел, който твърдеше, че това едва ли не е най-здравото нещо на света. Едната я одрязах за около минута с триончето на Летърмана.
                Много уместна, отрезвяваща реплика!
                Обективно погледнато, титана не е никак особено здрав материал. Като здрав, той се откроява единствено в сравнение със други имащи сходно относително тегло.
                Обработката му си има спецификите, но те не произтичат "по линия" на твърдост, еластичност и пр.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Титанов материал gr5

                  Впрочем титанови болтове съм виждал в Евроболт на Раковска. При това имаше и шаренки. Ама цените са им ...... Та ако не е нещо нестандартно може и по-разумно да е от там да се търси направо готово изделие.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #10
                    От: Титанов материал gr5

                    Работя титан повече от 10 години и няма нищо технологично сложно и трудно в обработката му. При мен се ползва единствено защото е химически неутрален и е единствения метал който железния трихлорид не разяжда . Всички оси валове и крепежни елементи в машините работещи с него са от чист титан а корпусите на машините са от различни видове ПВЦ . Образно казано работи се малко по трудно от Ст 45 реже се с най обикновен кобалтов нож . Изключителната якост се постига в сплави а не с чист метал . Днес ще питам от къде го купуват . Малко титаниеви стружки .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM58781.jpg
Прегледи:2
Размер:349.8 КБ
ID:5311328 Това е едната машина чисто нова китайска . Доста титан остъргах преди 2 години докато я подкарам да работи . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM5859.jpg
Прегледи:2
Размер:125.9 КБ
ID:5311329Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM5857.jpg
Прегледи:1
Размер:113.8 КБ
ID:5311330
                    Последно редактирано от sek.1; 14-10-11, 06:55.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X