Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

    Джипа не бе каран около месец! Преди три дни накарах съпругата ми да го припали профилактично. Първия път завъртял трудно, но след като се е възбудил акумулатора, при втория опит запалил от половин оборот. Съпругата го оставила да поработи 10 мин. и го угасила. Тръгвам да паля джипа днес - няма никой в къщи.. Акумулатора бе заминал (беше си за смяна)! Отивам и купувам един нов - Бош - 97 ампера. Слагам го - върти като луд стартера, двигателя патка и тресе, все едно има детонация само в един или два цилиндъра! Претресе, претресе (щеше да скъса тампоните на двигателя направо), не можа да нареди цилиндрите и умря! Подкачих нафта на ръка и пак опитах (викам да не е взел въздух от някъде и да е паднала нафтата) - нищо! Пръснах му малко етер - пак нищо! На бутане - не ще! На буксир - пак хлопа, трака и тресе като за световно двигателя и нищо! Опитах два пъти да го запаля - все същата работа! Качих джипа на платформа и при Андро. Той ще го гледа чак в други ден (има да довършва друг джип). Пипано е турбото (настроено е да работи на 1,1 bar-а максимално налягане) и порцията на нафтата. Преди два месеца постепенно се появи се едно нетипично "приплякване" (като на Форд Транзит) в ниските обороти, по време на което се усеща загуба на мощност и много пуши от зад (хубав гъст черен пушек), но е за кратко, качи ли малко оборотите - върви като линейка! Не знам дали има връзка със случката от днес, но споделям за всеки случай. Някакви предположения..?!!!

    П.П. Това "приплякване" което се появи, прилича много на аванс, но не съм сигурен..?!!
    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 11-10-11, 18:53.

  • #2
    От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

    Тоя "глиган" с ремък ли е? Да не е прескочил!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #3
      От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

      Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
      Тоя "глиган" с ремък ли е? Да не е прескочил!
      С верига е!

      Коментар


      • #4
        От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

        Парадокса е, че колата си работеше нормално! Не виждам как нещо може да се е пре*бало докато си стои пред вкъщи..?!!

        Коментар


        • #5
          От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

          лоша нафта

          Коментар


          • #6
            От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

            Примерно... примерно... Повдигачи! Блокирали
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #7
              От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

              Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
              лоша нафта
              Нафтата е същата като и от преди три дни и от преди месец (има и добавка)..?!! В интерес на истината не е много в резервоара (десетина литра)... Горивния филтър е нов! Възможно ли е да е засмукал боклуци до степен да "умре"..?!!

              Коментар


              • #8
                От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                Провери си електромагнитния клапан на нафтовата помпа.
                Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

                Коментар


                • #9
                  От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                  Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                  Примерно... примерно... Повдигачи! Блокирали
                  Откачали са се преди (смених ги) 2 пъти (повдигачите)... Работи като трактор, няма мощност и има един специфичен метален дрънчащ звук, но дори и се движи (прибирал съм се посред зима от връх Сютка при един метър сняг в това състояние)! Не знам какви са признаците при блокирали повдигачи..?!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                    Първоначално публикуван от bigy Преглед на мнение
                    Провери си електромагнитния клапан на нафтовата помпа.
                    Това звучи логично! Ще се провери...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                      Имам идея.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Имам идея.
                        Е кажи я де!!! Искаш да ти ........ ли?!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Не знам какви са признаците при блокирали повдигачи..?!!!
                          Ами клапана с блокирал повдигач не се затваря и симптомите са такива каквито ги описваш. А може и да не е само един. Подобни са и при запушване на горивната система, но това отпада, защото споменаваш, че положението е същото и при директно впръскване на етер. И грам нафта да не влиза така би трябвало да заработи нормално за кратко. От'секъде лъха на проблем в газоразпределението.
                          Последно редактирано от elbgt; 11-10-11, 20:11.
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                            Изхвърли това недоразумение и си сложи 4 л. биндзин. И едно газово да не фалираш.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                              Ако не пали при правилно подаване на етер няма да е свързано с горивен проблем, а по скоро с механичен. Аутопсията ще покаже....
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X