Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Колко е здрава една 20 г. бангия може само да се предполага. И колко от "конете" са останали.
    Не се наемам с мнения за тия екзотики и на легенди не вярвам.
    Е по тази логика, колко е здрава е и всяка друга от гореизброените бангии...?!! Лично аз нямам едни 200 000 - 300 000 лева, да взема нещо направо от магазина и да си правя купона с него...

    Коментар


    • #92
      От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      Ха така де, нали това ти писах по-горе. Много да внимаваш като караш извън пътя с тоя алуминиев кожух отзад. Най-добре е с някакви гуми пистарки за да няма сцепление и да се осигуриш против неволни заигравания. Глей как съм пропуснал да ти кажа да забравиш и за блокаж.
      А ако моста е от Гранд (задния) след 99-та година (и той е Дана 44) с Quadra Draive, за какъв чеп ми е твърд блокаж..?!! Ами ако и в последствие и предния (Dana 30) е от същия джип..?!! Сега ако ми кажете, че и Quadra Drive системата не става, сменям хобито и ще се отдам на бродерия или нещо друго..

      Коментар


      • #93
        От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        А ако моста е от Гранд (задния) след 99-та година (и той е Дана 44) с Quadra Draive, за какъв чеп ми е твърд блокаж..?!!
        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
        И да внимаваш с алуминиевите Dana44
        По тая логика и за какво ти е и климатик. Тъпо звучи, нали? К'во общо има? Ами какво общо има системата на задвижване с наличието или липсата на блокаж. Quadra Draive е система за задвижване на паркетници. Да си се возиш по асфалта и да отбиеш леко по тревата до реката. Ама без много да скачаш. Лекичко. И да щракат нек'ви ЕСП-та. За това е и с алуминиев кожух - за да вози по-добре. Като всеки паркетник. Здравината е пожертвана заради комфорта. А комфорта е белег на паркетниците. Е ти паркетник ли търсиш?
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • #94
          От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Е по тази логика, колко е здрава е и всяка друга от гореизброените бангии...
          Точно по тая логика трябва да взимаш нещо масово. Разбирай алтернативни ремонти, части, консумативи.
          Нещо което е изпитана марка на нашия пазар, а не нещо за което сме чували само легенди от феновете.

          Коментар


          • #95
            От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
            По тая логика и за какво ти е и климатик. Тъпо звучи, нали? К'во общо има? Ами какво общо има системата на задвижване с наличието или липсата на блокаж. Quadra Draive е система за задвижване на паркетници. Щракат нек'ви ЕСП-та. Да си се возиш по асфалта и да отбиеш леко по тревата до реката. Ама без много да скачаш. Лекичко. За това е и с алуминиев кожух - за да вози по-добре. Като всеки паркетник. Здравината е пожертване заради комфорта. А комфорта е белег на паркетниците. Е ти паркетник ли търсиш?
            Пропускаш предния ми пост, който започва с фразата "а после ако има кинти..."!!! Всеки джип в стоковия си вид с няколко изключения (които не са ми по силите) е паркетник малко или много! Сега имам възможност само да си взема база за бъдещи разработки, която да бъде достатъчно проходима (задоволителни ходове и достатъчно големи гуми)! В интерес на истината хамериканците правят доста интересни неща по камънаците с въпросните паркетници в почти стоков вид - в тубата е пълно с клипчета на които се виждат неща с които малко хора тук могат да се похвалят, нищо, че не карат паркетници! По този джип ще играе флекса и много други работи, но за съжаление "на час по лъжичка" - толкова ми е силата...

            Коментар


            • #96
              От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

              Здравей Марто ,защо смяташ,че големия двигател ще ти е от голяма полза в гората,той води и много килограми сьс себе си.На моя не му липсва сила но не е толкова проходим,или причината е в мен самия?

              Коментар


              • #97
                От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                изстискай още малко от бюджета и си вземи Вранглер, както вече ти казаха....... по-добра база за легоконструкторстване после, едва ли ще намериш!
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #98
                  От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  изстискай още малко от бюджета и си вземи Вранглер, както вече ти казаха....... по-добра база за легоконструкторстване после, едва ли ще намериш!
                  И кой точно Вранглер от всичките му модификации и комплектации да си взема..?!!

                  П.П. В най-добрия случай ще си взема някакво дърто 2,5 с мостове като на Черока ми в момента и куца раздатка! Кинтите свършват и после какво правим..?! Иначе си прав - рамата му рама, място под калниците колкото щеш и т.н. и т.н....
                  Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 14-10-11, 22:32.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                    Първоначално публикуван от vasisava Преглед на мнение
                    Здравей Марто ,защо смяташ,че големия двигател ще ти е от голяма полза в гората,той води и много килограми сьс себе си.На моя не му липсва сила но не е толкова проходим,или причината е в мен самия?
                    Нямам идея какъв е твоя проблем и каква е причината за него..?!! Видях какво е голяма маса и малко сила (на двигателя - 2,5 TD на VM тежи почти колкото 4L).. Искам да видя как е с повече кончета под капака.

                    Коментар


                    • От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                      Рубикон мисля че е добра комплектация........ за начало
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        И кой точно Вранглер от всичките му модификации и комплектации да си взема..?!!
                        .
                        YJ- 4.0 L
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                          Не си ли мислил вранглер с десен волан?

                          http://www.ebay.co.uk/itm/1993-JEEP-WRANGLER-4-0-LIMITED-GREEN-/260872116365?pt=Automobiles_UK&hash=item3cbd30988d#ht_500wt_949

                          http://www.ebay.co.uk/itm/jeep-wrangler-4-0-/220871440917?pt=Automobiles_UK&hash=item336cf6ba15#ht_1270wt_932

                          http://www.gumtree.com/p/cars-vans-m...ition/86645595
                          Aprilia 125 1991
                          Bashan 200c 2007
                          Suzuki Vitara 1.6 16v 1993
                          Suzuki Grand Vitara 2.5 1998

                          Коментар


                          • От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                            И за колко пари е това (рубикона или YJ - 4,0 l)..?!! Вие май не разбрахте, че кинтите са кът (не бих се заигравал дори в момента, ако не бе изникнал този проблем с дизела)..?!!

                            П.П. Десен волан не ме радва!

                            Коментар


                            • От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              И за колко пари е това (рубикона или YJ - 4,0 l)..?!! Вие май не разбрахте, че кинтите са кът (не бих се заигравал дори в момента, ако не бе изникнал този проблем с дизела)..?!!

                              П.П. Десен волан не ме радва!
                              Марто, не съм ги гледал, но ако нямах Рокито, щях да се напъна за Врунгела на Дима или на Маркан! Харесва ми тоя модел... слабост някаква...
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар


                              • От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                И за колко пари е това (рубикона или YJ - 4,0 l)..?!! Вие май не разбрахте, че кинтите са кът (не бих се заигравал дори в момента, ако не бе изникнал този проблем с дизела)..?!!

                                П.П. Десен волан не ме радва!

                                Тогава се заглеждаш по другия остров /на изгряващото слънце/ грабваш един дърт Патрол с гооооляяяям въртящ момент и малко коне,резваш му калниците ръгваш му две ARB-та,35ци или 39ки според бюджета.....и си правиш кефа!
                                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X