Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    Тая шпилка държи едновременно основата на кобилиците и капака на главата. Основата на кобилиците има един чоп който не и позволява да се завърти. Да ама чопа разбива леглото щото е вкаран в алуминий. От там се разхлабва първата гайка и повдигачите падат от чашките. За това и се разбива резбата на шпилката, защото вече не е стегната, а подскача цялата основа на кобилиците. Правил съм нови водачи, по-дебели шпилки, нови дебели стоманени легла за чоповете. Търпи до време и ................... бе я смени колата или поне матора и не се занимавай с глупости.
    Инспириран от този съвет на края на мнението, снощи поговорих половин час с Куадра-та по телефона. Оказа се, че не съм чак толкова голям карък - в смисъл, че 4L си влиза при мене като 2 лева в гъдулка! Евентуалния нов двигател е абсолютно съвместим със коша, скоростната кутия, раздатката и карданите! Лошата новина е, че тез мойте пусти мостове гарантирано поемат гуми до 31-ци максимум, а блокажите са една недостижима мечта за тях! И тук стигаме до въпроса, какво правим с джип, който вече има почти 190 коня под капака, но не може да се обуе с нещо като 34-ки примерно..?!! Знам! Повечето от вас ще кажат - ами ще си го караш така, ама шило в торба стои ли..?!! Единственото лошо нещо на това хоби е, че не бие през пръстите, ами направо през кръста.... На някой да му се намира 4 литров двигател от Чероки (от такъв с ръчни скорости),, барабар с електрониката, кабеляците, радиатора (с охлаждащата ел. перка) и стойките за хващане към купето..?!!!

    Коментар


    • #32
      От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

      .........и въпроса е струва ли си да се нарива още една камара с пари в този джип???Или да се продава и да се сменя с друг с правилната окомплектовка/двигател,скорости,дифове,гуми/

      Аз с моя отдавна приключих......карам го така докато го убия /или продам/
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #33
        От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

        След престой от месец два преди 2 седмици и моя черок с ВМ умря , та аз съм стигнал до извода , че не е нужно да го караш за да умре . Приготвил съм си донор с 4 литров автоматични скорости и 242 ра раздатка и ако не ми мине котка път в понеделник почваме трансплантацията .

        Коментар


        • #34
          От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

          Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
          След престой от месец два преди 2 седмици и моя черок с ВМ умря , та аз съм стигнал до извода , че не е нужно да го караш за да умре . Приготвил съм си донор с 4 литров автоматични скорости и 242 ра раздатка и ако не ми мине котка път в понеделник почваме трансплантацията .
          Разбрах аз - още снощи (говорих с Дядо). Фукльо..

          Да се върнем към основната тема въпреки, че аутопсията все още не се е състояла! Ако приемем, че шпилките са си пре*бали леглата, какви са финансовите измерения в посока нови глави и в посока "закърпване" на въпросните шпилки (чел съм теми за това и знам в какво се изразява ремонта)../!! Говорим само за финансовата част на проблема...
          Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 12-10-11, 09:49.

          Коментар


          • #35
            От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

            Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
            .........и въпроса е струва ли си да се нарива още една камара с пари в този джип???Или да се продава и да се сменя с друг с правилната окомплектовка/двигател,скорости,дифове,гуми/...
            Подкрепям. За мен няма особен смисъл в "закърпване" на положението. След като ти е такава мечта за 34-ки и подобни, би трябвало да си стигнал вече до извода, че с този двигател това е само блян.. Още, след като го 'закърпиш', рано или късно ще осъзнаеш, че е по-добре да го продадеш нацяло и да вземеш нещо друго нацяло. Освен ако не ти е кеф да трошиш пари разбира се, конкретно в тази кола. А потенциалния ти клиент за тази джипка чете в този форум, най-вероятно... Другия вариант е да го отремонтираш като хората, тоест като за себе си и после така да го продадеш. Аз така направих преди време. Боли, но поне няма да те е срам след това.

            Коментар


            • #36
              От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Подкрепям. За мен няма особен смисъл в "закърпване" на положението. След като ти е такава мечта за 34-ки и подобни, би трябвало да си стигнал вече до извода, че с този двигател това е само блян.. Още, след като го 'закърпиш', рано или късно ще осъзнаеш, че е по-добре да го продадеш нацяло и да вземеш нещо друго нацяло. Освен ако не ти е кеф да трошиш пари разбира се, конкретно в тази кола. А потенциалния ти клиент за тази джипка чете в този форум, най-вероятно... Другия вариант е да го отремонтираш като хората, тоест като за себе си и после така да го продадеш. Аз така направих преди време. Боли, но поне няма да те е срам след това.
              Яро то не е мечти нашето, а жива наркомания...!!! Ще видим какво ще каже чичо доктор и ще мислим как да процедираме нататък..?!!

              Коментар


              • #37
                От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                Продължавам да залагам на блокирал един или повече повдигачи. Измъкнати кобилици биха довели до това клапаните да не се отварят, а щом духа през шнорхела става въпрос за незатворен всмукателен клапан. Един или повече и не задължително само всмукателни. Малко ме смущава това че маслото не е старо и повдигачите са сменяни, но менте масла и авточасти не са рядкост в българската реалност особено за авточасти за масово разпространените модели. Присъединявам се към радикалния подход, а именно фиксване на текущия проблем по правилния начин и продажба. 4-литровите модели започват от 800 EUR в Германия и от 3000 лв в БГ.
                Последно редактирано от elbgt; 12-10-11, 12:41.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • #38
                  От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                  Колата запали на стартер със страшни гърмежи в смукателния колектор. Прави се оказаха прогнозите на колегите - има проблем в ГРМ. Лошото обаче е, че 4-ти цилиндър е с ниска компресия - 22, която не е от ГРМ. Другите са 28-29.
                  Марто ще решава как да се процедира, след като обмислим ситуацията.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Колата запали на стартер със страшни гърмежи в смукателния колектор. Прави се оказаха прогнозите на колегите - има проблем в ГРМ. Лошото обаче е, че 4-ти цилиндър е с ниска компресия - 22, която не е от ГРМ. Другите са 28-29.
                    Марто ще решава как да се процедира, след като обмислим ситуацията.
                    Продължи с аутопсията до установяване на всички проблеми и причините за тях! После следва ремонт и продажба... Вече се оглеждам за подходящ Гранд 4,7 Quadra Drive и като го намеря, ще ти кажа какво правим...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Ако приемем, че шпилките са си пре*бали леглата, какви са финансовите измерения .
                      3-4-5 лв.+ горивото до Андро, да ти дадем "пружинки" т.е.нови легла за шпилките.
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        3-4-5 лв.+ горивото до Андро, да ти дадем "пружинки" т.е.нови легла за шпилките.
                        Колко та обичам - ти си знаеш! Нека да видим, какво ще каже патолог-анатома и ще видим какво, и как...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                          Абе хрумна ми една еретична мисъл, ама първо да задам един тъп въпрос, че детето е с 39 градуса температура и не съм на кеф нито да чета, нито да се напия! Ако има някой запознат със системата Quadra Drive, нека каже заден мост Dana 44 от Гранд, може ли да функционира самостоятелно и пълноценно в същото време (без неговата си раздатка и преден мост) - имам предвид дали ще мята целия въртящ момент на гумата със сцепление (демек да си го играе блокаж, като види зор )! В смисъл ако присадя един 4L на моя мъртвец и му сменя задния мост, дали няма да мина метър (надали съм първия дето му е минало през акъла, ама да питам все пак въпреки, че този фокус надали се случва без електроника)...?! А давайте акъл, че сто концепции ми се въртят в главата и грам идея нямам колко от тях са откровени глупости...

                          Поздрави

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Продължи с аутопсията до установяване на всички проблеми и причините за тях! После следва ремонт и продажба... Вече се оглеждам за подходящ Гранд 4,7 Quadra Drive и като го намеря, ще ти кажа какво правим...
                            това е правилния подход!!!

                            лошото е, че няма много на пазара........... в Сф има един на Красно село, продава го сириец, собственик на магазин за авточасти на Симеон и автоджамбазин..... не стигнахме до ходене в сервиз, щото реших че не ми трябва такъв джип вече, но не пречи да го видиш.....

                            и като ше е гарга, да е рошава - мани ги тия 4.0 литровите, осмака си е осмак
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Абе хрумна ми една еретична мисъл, ама първо да задам един тъп въпрос, че детето е с 39 градуса температура и не съм на кеф нито да чета, нито да се напия! Ако има някой запознат със системата Quadra Drive, нека каже заден мост Dana 44 от Гранд, може ли да функционира самостоятелно и пълноценно в същото време (без неговата си раздатка и преден мост) - имам предвид дали ще мята целия въртящ момент на гумата със сцепление (демек да си го играе блокаж, като види зор )! В смисъл ако присадя един 4L на моя мъртвец и му сменя задния мост, дали няма да мина метър (надали съм първия дето му е минало през акъла, ама да питам все пак въпреки, че този фокус надали се случва без електроника)...?! А давайте акъл, че сто концепции ми се въртят в главата и грам идея нямам колко от тях са откровени глупости...

                              Поздрави
                              Странни разбирания имаш за минаване метър,ама ти си знаеш.
                              Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                                Първоначално публикуван от bigy Преглед на мнение
                                Странни разбирания имаш за минаване метър,ама ти си знаеш.
                                Концепцията се мени постоянно! Вече е намесен един V8 - 5,2 ....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X