Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размери и номера на части

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Размери и номера на части

    Реших да пусна тема за частите,щото наскоро постягах "говедото" и се видях в чудо докато намеря някои неща,например размера на задния семеринг на коляновия вал го намерих в "купува-продава" .Дайте да съберем всичко на едно място за да е по-лесно.Ако искат модераторите да я лепнат за да не се лутаме,когато ни трябва инфо.

    За къса фронтера 2.0 с X20SE мотор:

    семеринг за опашката на скоростите-№776662-опел и №8-94340317-0-исузо и размери 38х49.2х9

    семеринг кол.вал-заден: р-ри 90х104х11

    комплект предни лагери за главина + семеринг на оптимал №201262

    лагерчето в шенкела отпред НК 3016

    Допълвайте.
    Последно редактирано от gimax; 11-10-11, 16:12.

  • #2
    От: Размери и номера на части

    При руснаците намерих една табличка с амортисьори за А -ето я:


    amortisori.doc

    Коментар


    • #3
      От: Размери и номера на части

      Да добавя размера на лагер опора кардан ОФА ДБ 75-45-16 до 22мм. става изпробвано е, има оставено място и на кардана и в опората
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: Размери и номера на части

        Наскоро сменях лагери на "паразитните"ролки на ОФА 2.5 тдс 98 г. нова ролка 105лв,лагер на KG 62304 2 RS за 8лв или на SKF 62304-2RS1 ЗА 10ЛВ.Също така и на оптяжната ролка, която е 520лв а,лагерчето е 5лв,не запазих старото да видя номера.Процедурата е лесна,ролките са железни и са занитени с алуминиеви нитове,които се разпробиват и ролката се разглобява на две части и по натам ви е ясно.
        ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

        Коментар


        • #5
          От: Размери и номера на части

          Да допълня и аз-разширителен съд за Фронтера А може да се замени с такъв от Опел Тигра.Е,малко не съвпадат отворите за закрепването,но с малко ТНТМ се решава проблема.
          Последно редактирано от Николай Кесов; 22-12-11, 20:20. Причина: грешки

          Коментар


          • #6
            От: Размери и номера на части

            Семеринг предна главина ОФА 75-59-10 и номерата на лагерите са 32008 и 32009
            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

            Коментар


            • #7
              От: Размери и номера на части

              Да добавя размерите на семеринга за задния кардан на раздатката на ОФАДБ 2.4 38 - 50 - 7
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #8
                От: Размери и номера на части

                За съжаление май не е 50 външният размер, а някаква половинка и при набиване на стандартен с метрични размери се пука често кожуха на вала. Лозан го знае оригиналния размер на семеринга и от него съм го чул.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Размери и номера на части

                  Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                  Семеринг предна главина ОФА 75-59-10 и номерата на лагерите са 32008 и 32009
                  Колега, сигурен ли си в размера 59 ? Защото преди няколко дена купувах лагери и семеринг, в SKF казаха, че по стандарт няма такъв размер 75/59/10 имало размер 75/58/10 и после отивали на 75/60/10, демек вътрешните размери вървели през два. Не мисля, че ще е проблем, защото ще влезе малко по-стегнато, но да уточним размера все пак.
                  Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Размери и номера на части

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    За съжаление май не е 50 външният размер, а някаква половинка и при набиване на стандартен с метрични размери се пука често кожуха на вала. Лозан го знае оригиналния размер на семеринга и от него съм го чул.
                    Знам ли колега , вече нищо не ме учудва но в случая извадих с размер 50 мм. и новия със същия размер пасна от раз.
                    Първоначално публикуван от batDancho Преглед на мнение
                    Колега, сигурен ли си в размера 59 ? Защото преди няколко дена купувах лагери и семеринг, в SKF казаха, че по стандарт няма такъв размер 75/59/10 имало размер 75/58/10 и после отивали на 75/60/10, демек вътрешните размери вървели през два. Не мисля, че ще е проблем, защото ще влезе малко по-стегнато, но да уточним размера все пак.
                    Да за съжаление такива бяха размерите и на мен ми казаха същото че няма такъв размер на 59 мм. ако се монтира на 58мм. имам подозрение че ще се запали семеринга от стегнатост. Дори премерих шийката на шенкела дето ляга семеринга точно 59мм.
                    Последно редактирано от auto_marin; 05-04-12, 18:18.
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • #11
                      От: Размери и номера на части

                      Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                      Дори премерих шийката на шенкела дето ляга семеринга точно 59мм.
                      В такъв случай няма проблем с 58 размера, защото все пак трябва да е стегнато, ако и двата размера са 59, няма да държи семеринга. А той отвътре е доста мек и се гъне, така че няма опасност да се запали.
                      Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Размери и номера на части

                        И още един размер на семеринга на задния диф на ОФА 2.4 ДБ 47.62 - 80.26 - 6.8 мисля че са еднакви на повечето Фронтери ,тъй като не успях да го снимам а семеринга е доста особен ще приложа авторски снимки на колегата maxxx от тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=77489&page=2 за което се извинявам , намерих го в Хубата на цена 48 лв. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1877.JPG
Прегледи:2
Размер:343.7 КБ
ID:5364059Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1879.JPG
Прегледи:2
Размер:400.9 КБ
ID:5364060
                        Последно редактирано от auto_marin; 13-04-12, 11:15.
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • #13
                          От: Размери и номера на части

                          Първоначално публикуван от Николай Кесов Преглед на мнение
                          Да допълня и аз-разширителен съд за Фронтера А може да се замени с такъв от Опел Тигра.Е,малко не съвпадат отворите за закрепването,но с малко ТНТМ се решава проблема.
                          Привет колега,би ли направил една снимка на преработката че днес оглеждах в магазина тигрово казанче и ме притеснява долния маркуч да не се прегъне
                          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                          Коментар


                          • #14
                            От: Размери и номера на части

                            Комплект гумички за преден спирачен цилиндър на Фронтера А с АВС -D 4285 от Скорпион-13,цели 19лв.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Размери и номера на части

                              Здравейте колеги,
                              при ремонта на дясната предна главина се наложи смяна на симеринг на шенкела .
                              Този симеринг е с номер-97123691 (за серия "А" и "Б")
                              http://www.vauxhall-car-parts.co.uk/cgi-bin/sh001234.pl?REFPAGE=http%3a%2f%2fwww.vauxhall-car-parts.co.uk%2f&WD=97123691&PN=VAUXHALL_STUB_AXLE_SEAL_-_97123691.html%23a97123691#a97123691

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X