Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на преместваема къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поставяне на преместваема къща

    Здравейте, имам следния въпрос: Имам празен парцел и имам разрешение за строеж на едноетажна къща със сключени предварителни договори с енергото и ВИК. Тъй като след получаване на разрешението за строеж си харесах къщичките от този сайт http://www.mig-03.com/, които се водят преместваеми /като тип фургони/, се интересувам с каква документация трябва да се снабдя за да си сложа една такава в мястото за вила. Смятате ли, че конструкцията им е удачна? Трябва ли ми разрешение за строеж и за нея при условие, че мисля да стои постоянно в парцела? Благодаря предварително за отговора.

  • #2
    От: Поставяне на преместваема къща

    Отиди в Общината си и питай строителните техници-на тях това им е работата.Ще ти дадат виза и разрешително за поставяне на временно преместваемо съоръжение.Носи и проекта на бунгалото и нотариалния акт за парцела.Едва тогава ще ходиш в Енергото и В и К.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Поставяне на преместваема къща

      Мои роднини си построиха дървено бунгало без документи. Естествено, че тръгват от зад напред и сега мислят за документи... Но изникна и идеята дървеното бунгало да не се "нарича" бунгало, а "композиция". "Композиция", понеже всичко е от рециклирани материали, наколно и още няколко "особености"... А и братовчетка ми е в сверата на изкуствата и и хрумна тази идея...
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #4
        От: Поставяне на преместваема къща

        Като отвориш сайта, който си цитирал, първото нещо, което виждаш (освен картинките) е "Предлагаме Ви иновация – преносимо помещение в напълно завършен вид, за чието поставяне не Ви е нужно разрешение за строителство, т.е. мястото може да е извън регулация."
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Поставяне на преместваема къща

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          ... т.е. мястото може да е извън регулация."
          Когато е извън регулация, може ли да се прекара ток и вода ?

          Коментар


          • #6
            От: Поставяне на преместваема къща

            Да,може!Стига да са ти близо комуникациите,че инак е доста скъпо.

            Коментар


            • #7
              От: Поставяне на преместваема къща

              Днес говорих с госпожата от видеото по GSM, питах за озаконяване и тя ми каза да се посъветвам със съответната община, както мисля че спомена и в клипа.

              На мен ми дойде доста добра идея, след като видях тия преносими къщЕта

              Благодаря на автора на темата.

              Коментар


              • #8
                От: Поставяне на преместваема къща

                Прочетох за проблемите какви документи трябват за сгл. къща. Има и друг вариант вместо къща да се постави юрта. Юртата превъзхожда къщата по топлоизолационни качества, по цена, по изискуеми документи /на практика няма/, възможност за сгъване и преместване /2-3 часа/ и др.

                Коментар


                • #9
                  От: Поставяне на преместваема къща

                  Първоначално публикуван от pompea Преглед на мнение
                  Прочетох за проблемите какви документи трябват за сгл. къща. Има и друг вариант вместо къща да се постави юрта. Юртата превъзхожда къщата по топлоизолационни качества, по цена, по изискуеми документи /на практика няма/, възможност за сгъване и преместване /2-3 часа/ и др.
                  Ако напишеш кой и къде ги прави и на каква цена ги продава ще съм благодарен .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Поставяне на преместваема къща

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    Ако напишеш кой и къде ги прави и на каква цена ги продава ще съм благодарен .
                    Първи пост в тази тема!
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • #11
                      От: Поставяне на преместваема къща

                      Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                      Първи пост в тази тема!
                      Питам за ЮРТАТА а не за къщата !
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Поставяне на преместваема къща

                        В монголското посолство има една- две, ама дали ги продават не зная. Сигурно обаче ще има мито и ДДС, че нали не са в ЕС.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X