Обява

Свий
Няма добавени обяви.

териос на 16ки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • териос на 16ки

    Здравейте,
    имам идея да кача на Териоса 16ки джанти.
    Двигателя е 1,3, 98 година.
    Та въпроса ми е, някой правил ли го е?
    Идеята ми е да ползвам "нивови" гуми и по точно Lassa ОК144.
    Дали няма да закачат? Как ще се отрази на задвижването (скорости, диференциали и тн.) ?
    Също така приемам предложения за добри гуми за кал на 15 цола.

    Благодаря.

  • #2
    От: териос на 16ки

    Здравей,

    От това което намерих като информация - Териоса е с джанти 5х114,3, заводски гуми 205/70R15. Дали могат да се намерят такива джанти на 16" не знам, трябва да се търси.
    По спомени на Нивата и дават по документи 175R16.
    С какът размер гуми е в момента и какъв размер искаш да му слагаш? Ако се сложат 16" джанти следва да се намали отношението ширина-протектор на гумата за да се запази външният диаметър, иначе може и да опират.

    Ако размерите са както съм писал нивовите гуми ще дойдат с 18мм отгоре в диаметър. Би трябвало да ги побере без проблем.

    Гуми за кал....15-ки - марки, модели и размери бол Какъв размер, колко за кал, нови или регенерат?
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      От: териос на 16ки

      Интересно. Ако се получи - сподели, че така може да се решат куп проблеми и от финансово естество - визирам цената на нивовите гуми. Успех.
      Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
      ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

      Коментар


      • #4
        От: териос на 16ки

        И аз се поблазних заради цената и големия избор на 16ките. За 15 цола съм си харесал BFGoodrich mud-terrain, но не намирам на моя размер (205х70х15) или поне да е близко до него. Местността е сравнително равна, но е гаден лепкав чернозем.
        А като цяло няма да му се отрази добре на териоската. Ще падне мощността а то и без това няма бавни.

        пп. Джантите от новия Териос (след 2006 г.)с 1.5 литров двигател са 16ки и стават.

        Коментар


        • #5
          От: териос на 16ки

          Първоначално публикуван от apekc Преглед на мнение
          И аз се поблазних заради цената и големия избор на 16ките. За 15 цола съм си харесал BFGoodrich mud-terrain, но не намирам на моя размер (205х70х15) или поне да е близко до него. Местността е сравнително равна, но е гаден лепкав чернозем.
          А като цяло няма да му се отрази добре на териоската. Ще падне мощността а то и без това няма бавни.

          пп. Джантите от новия Териос (след 2006 г.)с 1.5 литров двигател са 16ки и стават.
          за новия и стария е пълно с джанти самия аз мога да отслужа на някой,по-добре недей да слагаш на стария 16 съвет

          Коментар


          • #6
            От: териос на 16ки

            Защо не пробваш със 215/70/15 или 225/70 или по-малко/15 . При първата ще имаш клиренс + 1 см при вторите + 1,5 см и няма да имаш проблем при завиване . И Ласата и Федимата имат много сполучливи и евтини модели за асвалт и за хубава и лепкава Добруджанска кал . Разгледай ако искаш Федима ЕКСТРЕМе които са 20% Road, 80% Off-Road
            защото аз съм с такива и мога да ти кажа че ги търкалям вече една година по асвалт и в гората и не са мръднали.Обърни внимание на ДОТ-а (седмицата и годината на производство ) защото има голямо значение . Не съм усетил да занасят на мокър път макар ,че карам в завоите като линейка .Ласата също имат подобен модел ,но не си спомням името който е с 20 лв. по-ефтин.Пък за 16-ките няма да те разубеждавам... ще те оставя сам да им намериш недостатъка меко казано защото се съмнявам че ще е само един


            ПП: То бива реклама ,ама аз май се поулях . С риск да ме "БАМММ"-нат се надявам да съм бил поне малко полезен
            >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
            Защото така ми харесва...
            Телефон: НЯМАМ
            Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

            Коментар


            • #7
              От: териос на 16ки

              Нашият Териос дойде с гуми 205/75/15 - което е разлика от 21 мм в диаметър в сравнение със стандартните гуми. И за момента не изпитва грижи с тях.
              Т.е. ако наистина разликата в диаметъра на ладовите е 18 мм, няма да имаш проблеми.

              Коментар


              • #8
                От: териос на 16ки

                Първоначално публикуван от apekc Преглед на мнение
                И аз се поблазних заради цената и големия избор на 16ките. За 15 цола съм си харесал BFGoodrich mud-terrain, но не намирам на моя размер (205х70х15) или поне да е близко до него. Местността е сравнително равна, но е гаден лепкав чернозем.
                А като цяло няма да му се отрази добре на териоската. Ще падне мощността а то и без това няма бавни.

                пп. Джантите от новия Териос (след 2006 г.)с 1.5 литров двигател са 16ки и стават.
                BFGoodrich mud го има в 215х75х15 и 235х75х15.
                215х75х15 са достатъчнио близо до 205х70х15, 14мм е разликата в диаметрите. Не би трябвало да има проблем. Остава въпросът дали моторът ще има силата да върти кални гуми.
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  От: териос на 16ки

                  да споделя мнения днес се чух с моя приятел,който е запознат с териос и ми сподели как един човек ходил от сервиз на сервиз и накрая отишъл при него....диагноза веригата не е сложена на точните белези,клапаните не са регулиране,и още няколко места...сега човека си върви с териоса без проблеми.Извода е да внимате къде ходите почето гледат аутодата но там белезите са объркани ,надявам се да съм от полза за някой.

                  Коментар


                  • #10
                    От: териос на 16ки

                    215х75х15 не са никак близо - разликата в диаметър с 205х70х15 е 36 мм, и ми се струва че ще дойдат вече големички, особено ако ще се ползват за offroad. Разлика от 14 мм в диаметър определено няма да е проблем, но тя е при размер 215х70х15.

                    Коментар


                    • #11
                      От: териос на 16ки

                      Някой знае ли, на колко отговаря 195R15? Предлагат се а не намирам никъде каква е височината им.
                      Ориентирах се към Kumho KL71 Road Venture
                      http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/2/15066442/
                      или Maxiss M8060
                      http://www.kristo-2.com/gumi/viewmod...l=468&brand=43
                      приемам и други предложения подобни на тези, но не ми се иска да са регенерат.

                      Относно веригата - старите са с ремък, а и като си го правиш сам няма на кой да се сърдиш после

                      Коментар


                      • #12
                        От: териос на 16ки

                        mapchu,приятелю, а спри се малко с тази помощ ,че взе да ставаш досаден.Тез проблеми сме ги слушали и преди в твоите постове ( 22 на брой и само един смислен.Прилагам доказателството :
                        Първоначално публикуван от mapchu Преглед на мнение
                        но защо ли и аз помагам по-добре да си мълча
                        само дето не разбрахме ти имаш ли джип или на работата имате много и караш ли или се возиш като чувал с картофи.Сега ти предлагам да си вземеш ангренажната верига и клапаните дето ги домъкна тука в темата за гуми ... да ги поставиш на тъмно и топло място дето слънце не е гряло и да отигеш при твоя приятел да ти бърше сълзите че са те наритали и от тук като мръсно псе и следващия път като пропишеш тука гледай да почва с " Моя Териос.... " че ща дяволите земат
                        >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
                        Защото така ми харесва...
                        Телефон: НЯМАМ
                        Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

                        Коментар


                        • #13
                          От: териос на 16ки

                          Първоначално публикуван от stanyo79 Преглед на мнение
                          215х75х15 не са никак близо - разликата в диаметър с 205х70х15 е 36 мм, и ми се струва че ще дойдат вече големички, особено ако ще се ползват за offroad. Разлика от 14 мм в диаметър определено няма да е проблем, но тя е при размер 215х70х15.
                          Напълно вярно, объркал съм сметките.
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #14
                            От: териос на 16ки

                            Първоначално публикуван от apekc Преглед на мнение
                            Някой знае ли, на колко отговаря 195R15? Предлагат се а не намирам никъде каква е височината им.
                            Ориентирах се към Kumho KL71 Road Venture
                            http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/2/15066442/
                            или Maxiss M8060
                            http://www.kristo-2.com/gumi/viewmod...l=468&brand=43
                            приемам и други предложения подобни на тези, но не ми се иска да са регенерат.

                            Относно веригата - старите са с ремък, а и като си го правиш сам няма на кой да се сърдиш после
                            Ферозата ми беше с 195R15. Бяха високи 69 см.
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • #15
                              От: териос на 16ки

                              Лятото карам с 195/15 - няма проблем
                              Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                              ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X